reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawiące sutki

doluka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Październik 2014
Postów
53
Karmię piersią 6 dniowe maleństwo i jest to dla mnie dramat. Płacze z bólu, bo mała tak mi poraniła sutki, że każde karmienie jest dla mnie niewyobrażalnie bolesne. Korzystam z porady specjalistki od laktacji, która poradziła mi zakup muszli, po karmieniu posmarować sutki własnym mlekiem, no i wietrzenie. Ale jak wietrzyć, jak dać czas ranom do zagojenia, gdy sie karmimy co chwila? Nie wiem już jak mam sobie pomoc. Macie jakieś błyskawiczne sposoby na ratunek?
 
reklama
WItaj mamo..
0 Jesli chwyta muszle to i tak masz dobrze...- zwróc uwage ze muszla muszli nie równa, z aventu sa cieńsze i dziecku łatwiej, ale Ty więcej czujesz, z medeli odwrotnie- trudniej dziecku,tobie lżej. Mój Prezes nie dał sie przekonać do rzadnej...a żarłok był okrutny i w dodatku z refluksem i innymi dodatkami..;-)
1 Karm do pełna z piersi- przez to rzadziej- mam na myśli co 2- 2,5 godz. Jesli mała przysypia podczas karmienia, bo sie męczy,co bb częste, spróbuj rozbudzic i dotankować- zadbaj o to żeby jeszcz pociągnęła trochę- np bujnij sie z piersia w buzi żeby zassała jeszcze.
2Karm efektywnie-Karmisz najpierw jedną piersią do końca, potem druga, nie po trochu z kazdej, bo na końcu jest najtłustsze mleko , ale i najtrudniejsze do wyssania,Dziecko nasyci sie na dłużej tłustszym mlekiem. Pewnie jeszcze masz troche siary ale czeka cie nawał.
3Nie każde kwilenie znaczy głod- często to silna potrzeba ssania- przytul i daj ewent smoczek..Jesli po karmieniu wisi na cycu tzn ssie a nie łyka, wsuń opuszke palca zamiast brodawki jesli obawiasz sie smoczka ( mówi sie ze dopiero po !! 6-8 tyg dawać... więc twój wybór).
4 Noszenie w chuście - bardzo polecam, super uspokaja- buziak między piersi mamy, zapach mamy i bujanie przy chodzeniu- a ty odetchniesz. chusta oczywiście skośno krzyzowo tkana bawełninana
5ewent do karmienia włącz butelke piersiokształtną np z Medeli Calma- nie zaburzy odruchu ssania.Odciągasz wtedy laktatorem i tata może tez karmić...
6 pielęgnacja sutków- faktycznie przerwy, wierzenie i własne mleko, ale...spróbuj może maści- np maltan ( u nas była najlepasza i nie trzeba zmywac aż tak ) ewent cicalfate z avene- goi wszystko super, ale trzeba zmyć. Nie myj sutków za czesto bo masz już i tak zdarty nabłonek. Uważaj na wkładki laktacyjne- jeśli musisz ( a nawał przed tobą) polecam wielorazowe z aventu ( dla mnie najdelikatniejsze, 6 szt w op, choc drogie, ale ptem rewelacja jak już nie kapie z piesri ciurkiem...) i babydeam z rossmana, bo nie urażały przy odklejaniu. Baby Ono porazka, kulkowały sie i odrywały nabłonek..był czas że i T- shirt mnie bolał i wkładki pomagały, bo chroniły od pocierania
Przydał nam sie też mimo wszystko biustonosz do karmienia, do podtrzymania obrzmiałych piersi,ale taki kopertowy, nie na klipsy- raz że szybszy dostep , bo tylko wyjmujesz pierś, dwa ze możesz w razie awarii urazowej tak ułozyc piers ze tylko podtrzymuje nasade a sutki sa wolne...dostałam w przecenie w triumphie w fashonhausie i uzywałam ich na okrągło w pierwszych miesiącach.Przy takim kombinowanym układaniu piersi musisz jednak uwazac na ryzyko zastoju z ewentualnego ucisku.Nie za długo. Wtedy ciepły delikatniutki mgiełkowy prysznic, ewent delikatny masazyk jak palcówka od zewnetrzych granic i karmienie zaraz po.
4 Zwróc uwage czy dziecko dobrze chwyta pierś- obejmuje całą buzią, nosek do piersi. Spróbuj innych pozycji- np pozycji brzuch do brzucha na leżąco( Ty na plecach , mała na tobie na żabkę), albo spod pachy- z reguły lepiej tak dzieci łapią, choc to dla nas mniej szybkie i wygodne.
Powodzenia i daj znać jak tam
pzdr
ms
 
Mamostaszka, bardzo ci dziękuje za porady. Na pewno skorzystam!
Co do muszli to ich jeszcze nie mam, bo dopiero dziś moja konsultantka mi to podpowiedziała na wizycie. Właśnie polecała medele albo avent.
 
Po wyjściu ze szpitala 5 dni po porodzie, też miałam taki problem, wystraszyłam sie jak nie wiem, bo mały zwymiotował krwią, po totalnej panice, co mu jest, zobaczyłam , że to moje sutki krwawią, zadzwoniłam do doradcy laktacyjnego kazała karmić przez osłonki , ale mnie to dalej bolało, przez cała noc nie przystawiłam małego do piersi, dałam czas moim piersią na regenerację, nie pamiętam ile to było dokładnie godzin może z 10 , podałam wtedy mleko z butli raz albo dwa, piersi jak były pełne tylko masowałam, nie dotykalam sutków, nasmarowałam piersi grubo bepanthenem i to uratowało nasze karmienie piersią, sutki się zregenerowały na tyle , ze mogłam karmić nie spinając pośladków, te 10 godzin nam nie zaszkodziło, ale potem też jeszcze dość długo po kazdym karmieniu smarowałam piersi bepanthenem i delikatnie myłam przed karmieniem, doluka to za chwile minie i karmienie bedzie już tylko przyjemnością
 
a jaki koszt jest tych muszli i gdzie mozna je zakupic? i czy są jakieś rozmiary tego czy uniwersalne?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
u mnie tez krwawiły i zaciskałam zęby z bólu ale własne mleko najszybciej wygaja a na razie załóż na piersi jako nakładkę chusteczkę jednorazową wymieniaj ją gdy prawie przesiąknie to wtedy masz przy okazji okład z własnego mleka
 
Dzieki. Dziś troszkę lepiej. Znaczy wciąż boli, krwawi, ale lepiej mi idzie współpraca z małą. Co by nie zapeszyć.
Jutro zaopatrze sie w te muszle, porządne biustonosze do karmienia (kupiłam kilka przed porodem, ale teraz są przyciasne) i zobaczę co będzie.
No i tez zaciskam zęby przy karmieniu, ale chociaż córka może ssać mleko do woli.
Oby sie udało!
 
Kupowałam w necie, jek wiekszość produktów dzieciowych przed porodem. Znalazłam swoje terazżeby móc napisać. Te wg mnie najlepsze- z medeli silikonowe bez dziurek w żółtym opakowaniu jak dysk,rozmiar 20 mm ( na piersi w okresie karmienia ok 85 D/C były ok, choć zależne to raczej od wielkości samej brodawki)- chyba to rozmiar m ,ewent s ale trzeba sprawdzić. z reguły piszą też rozmiar w mm. Miałam takie -http://www.mlekolandia.pl/oslonki-nakladki-i-muszle-laktacyjne,medela-oslonki-silikonowe-na-piersi-contact-rozmiar-m-2-pak,27-k-257-309-p
Są cienkie więc dziecko łatwiej może zaakceptować. Avent o ile pamietam miał być grubszy, ale trzeba obejrzec albo w stacjonarnym dzieiciowym sklepie, wiekszej aptece, albo kupic po prostu w necie. Koszt ok 30 zł. sa też inne firmy akuku itp, ale nic o niech nie wiem . Sa tez takie sztywniejsze z dziurkami i mozliwościa gromadzenia pod nimi wyciekającego mleka jesli nosisz je pod biustonoszem, ale sa dość grube. u nas odpadało.
Tym nie mniej szybko wyleczyłam nadwyrężone brodawki, zanim zaczęły krwawić,a jakoże mały to zagorzały naturalista:-D, osłonki zostały uzyte w minimalnym stopniu. I karmie dalej 2x dobe mimo 16 zębów 20 miesięcznego smyka... Prawie nie stosowaliśmy mm i dobrze na tym wychodzimy:tak:.
pzdr
ms
 
To sie ciesze doluka, powinno w 2-3 dni przy dobrej pielęgnacji znacznei sie porprawić.
Taak piersi w poczatkowym okresie karmienia sa większe nawet jak pod koniec ciązy, ale prawdopodobnie jesli utrzymasz kp za pare miesięcy wrócisz do tych kupionych wczesniej. Kup sobie też bluzki do karmienia- kopertowe albo warstwowe ale nie z dekoltem- to ułatwia karmienie, a nie epatujesz malucha cycem i nie musisz sie dziwić że na wszystko sie go dopomina. Piersi sa troche jak butelka- do karmienia, nie do uspokajania. Uspokaja czułość mamy i wcale nie musi być to na "łączu"- ułatwi to Ci usypianie małej nie na piersi ,a na wyciszeniu . Polecam Tracy Hogg " Język niemowlat" i "Zaklinaczka dzieci" choc wymaga to analitycznego czytania i elastycznego zastosowania, a czasu masz nie wiele, ale warto juz teraz, zamiast potem naprawiać i rozwiazywac problemy
Bojąca- chusteczek nie próbowałam, ale chyba sie przyklejeja do brodawki??- troche obawiałbym sie takiego materiału. Takie na szybko do wymiany i w dobrej cenie sprawdziły sie babydreamy z rossmana
 
reklama
Muszle powinny się znaleźć w aptece, a jeśli nie to na allegro na pewno. Do smarowania polecam krem penaten, żaden inny. Mi wygoił sutki przez jedną noc. Za parę dni na pewno będzie lepiej :tak: Powodzonka.
 
Do góry