reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienia w ciąży

Karolina09

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Maj 2021
Postów
16
Witam jestem w 12 tygodniu ciąży i potrzebuje porady. Już drugi raz po wypróżnieniu dostałam krwawienia . Za pierwszym razem zgłosiłam się do szpitala i po 2 dniach obserwacji lekarz stwierdził że nie widzi krwi w pochwie i zasugerował hemoroidy.Faktycznie mam zaparcia lecz nie czuje żebym miała hemoroidy Wczoraj podczas toalety podobna sytuacja krwawienie , później różowe plamienie a dziś lekkie brudzenie . Czy miałyście podobnie ? Skąd takie krwawienia przy parciu?
 
reklama
Może na skutek wysiłku pękają Tobie naczynia krwionośne.? Teraz wszystko tam jest mocno ukrwione. A przy podcieraniu nie wiesz czy ta krew pojawia się z odbytu czy z pochwy? Bo hemoroidy czasami są wewnątrz jelita i nie bolą.
 
Ja też byłam z takim problemem ale w 27 tyg. Lekarka przy badaniu zobaczyła że to hemoroidy
 
Może na skutek wysiłku pękają Tobie naczynia krwionośne.? Teraz wszystko tam jest mocno ukrwione. A przy podcieraniu nie wiesz czy ta krew pojawia się z odbytu czy z pochwy? Bo hemoroidy czasami są wewnątrz jelita i nie bolą.
Według mnie z pochwy. Dziś jest już lepiej i pozostało lekkie brudzenie przy podcieraniu ale nadal mnie to martwi.
 
Warto sprawdzić w szpitalu. Ja plamilam długo w pierwszej ciąży i wszystko było ok. W drugiej ciąży lekko zaplamiłam, raczej na papierze w 11 tyg. Na nast dzien dostałam krwotoku i było po ciąży. Sprawdź w szpitalu jeśli masz taką możliwość.
 
reklama
Witam jestem w 12 tygodniu ciąży i potrzebuje porady. Już drugi raz po wypróżnieniu dostałam krwawienia . Za pierwszym razem zgłosiłam się do szpitala i po 2 dniach obserwacji lekarz stwierdził że nie widzi krwi w pochwie i zasugerował hemoroidy.Faktycznie mam zaparcia lecz nie czuje żebym miała hemoroidy Wczoraj podczas toalety podobna sytuacja krwawienie , później różowe plamienie a dziś lekkie brudzenie . Czy miałyście podobnie ? Skąd takie krwawienia przy parciu?
Każde krwawienie w ciąży powinno się skonsultować z lekarzem, więc ja bym momentalnie pojechała na IP.
A druga sprawa jest taka, że w ciąży nie powinno się przeć przy wypróżnianiu. Więc warto zacząć coś robić, żeby tym zaparciom przeciwdziałać. U mnie "magicznie" działaly pestki dyni. U innych suszone śliwki itd. Znajdź swój sposób na wyeliminowanie tych zaparć, bo im późniejsza ciąża, tym takie parcie mniej bezpieczne.
 
Do góry