reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienie podczas brania duphaston

Ann_a33

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Listopad 2021
Postów
64
Cześć dziewczyny. Od dawna z mężem staramy się o dziecko po pierwszej stracie i od roku nic. Już pisałam tutaj jeden post. Ale mam pytanie teraz odnośnie leku duphaston. Czy któraś z was biorąc ten lek dostała podczas niego krwawienie ? Brałyscie dalej tabletki tak jak wam lekarz przepisał czy przestałyście podczas krwawienia ? Mam brać tabletki od 15 dnia cyklu przez 10 dni po jeden tabletce przy każdym cyklu, chyba że jestem w ciąży to mam przestać. Szczerze mówiąc zastanawia mnie to jak jest bo lekarz nic nie mówił że może wystąpić krwawienie podczas. Dokładnie 6 dni temu kochaliśmy się z mężem licząc że to nasz szczęśliwy dzień bo zauważyłam śluz bezbarwny. Zastanawia mnie czy to może być krwawienie implantacyjne czy raczej niepożądane krwawienie po duphaston. Nie wiem czy mam brać tabletki dalej czy nie. Mój lekarz jest teraz na urlopie i nie mam z nim kontaktu.
 
reklama
Od kiedy bierzesz Duphaston? 6 dni temu sex to raczej mało prawdopodobne, że implatacyjne. Plamienia przy leku zdarzają się. Bierz je do końca. Dziwi mnie tylko, że lakarz kazał odstawić w przypadku ciąży.
 
W przypadku ciąży nie odstawiasz duphastonu, musiałaś coś źle zrozumieć lub napisać.
Duphaston odstawiasz jak ciąży nie ma.

A ile dni trwają Twoje cykle? Duphaston wzięty przed owulacją spowoduje, że do niej nie dojdzie. Może 15dc to w Twoim wypadku za wcześnie i stąd plamienia?
 
Dwa razy pytałam lekarza i powiedział że mam brać w każdym cyklu a w czasie ciąży odstawić, też mnie to zdziwiło ponieważ za pierwszym razem brałam duphaston na podtrzymanie ciąży ale i tak poroniłam. Niestety w nocy dostałam @. Dziwi mnie to bo w tamtym cyklu też dostałam @ podczas brania duphaston i byłam wtedy na 9 tabletce i dostałam w 23 dniu cyklu. A w tym miesiącu dostałam @ w 21 dniu cyklu będąc na 6 tabletce. Cykle zawsze miałam długie -ponad 30 dni.
 
To chyba za wcześnie bierzesz ten duphaston... Bo jeśli przy 9 tabletce był 23dc, to musiałaś zacząć go brać w 14dc ...
 
Do góry