reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krwawienie w połogu

Poczekaj ze 2, 3 dni ......... okres połogu jest różny i w tym czasie trzeba sie bacznie obserwować, jest to równie wielkie przejście dla organizmu co poród bo nie tylko jest mechanizmem cofania się tego co zaszło w Nas w tych 9 miesiącach ciązy ale też dzięki połogowi własnie org. przygotowywuje się do wychowania, karmienia dziecka :tak: Jeśli lekarz przy wypisie czy tez położna stwierdzili, że połóg przebiega dobrze to uważam, że nie masz się czym martwić, najważniejsze są 2 pierwsze doby ......... dlatego zaleca się kontrole przy końcu połogu a lekarz czy tez połozna nastawia Nas na dbałość o higienę i obserwację organizmu :tak:

Jeśli nadal masz obawy i coś cię niepokoi to zadzwoń do lekarza :tak:
 
reklama
kofana bez paniki....:-)
ja tez tak mialam ...jak wrucilam ze szpitala do domu przy drugim dziecku to ,ktoregos dzionka cos takiego zemnie wyleciało...jak poszłam siusiu to spory skrzep plusnol,ale to jest normalne....a wrecz dobre bo oczyszcza sie wszystko:-)
 
Wczoraj polecial ze mnie kolejny wielki skrzep. Jednak po nim odchody pologowe bardzo sie zmienily. Sa rozowego koloru, bardziej wodniste i wlasciwie prawie ich nie ma (bardzo niewiele). Poczekam jeszcze i zobacze co sie bedzie dzialo, ale mysle, ze wszystko jest na dobrej drodze...Oby tylko male plamienia nie oznaczaly, ze cos tam zalega - nie usmiecha mi sie byc "czyszczona"
 
Ja miałam bardzo podobnie, najpierw niby krwawienie osłabło, a potem znowu zaczęło się lać. Ale sama piszesz, że już sytuacja ustabilizowana. Z tego co wiem skrzepy mogą się pojawiać, nawet bardzo duże i jeżeli nie ma gorączki to najprawdopodobniej jest wszystko w porządku.
Zawsze można skonsultowac z lekarzem. Ja mogę dodać, że u mnie te odchody trwały bardzo długo, ponad 2 miesiące i to też jest prawidłowe, bo mam tyłozgięcie macicy i wtedy to wszystko trwa dłużej, częściej pojawiają się też skrzepy. Pamiętajcie o tym, jeżeli któraś z was też to ma.
 
jak dla mnie to norma, tez różne mialam to krwawienie po porodzie, raz wyszlo ze mnie takie cos jak galaretka w calkiem sporej ilosc i pozniej wszystko bylo oki:) po 9 miesiacach od okresu to sie tam musialo nazbierac 'smieci' ale jak Cie cos niepokoi to skonsultuj sie z lekarzem, bedziesz spokojniejsza:)
pozdrawiam
 
Dziewczyny ja to wogole chyba jakaś kosmiczna jestem!!! Dzis jestem szosty dzien po porodzie i od wczoraj nie krwawie :eek: Rodziłam normalnie, wiec sadzilam, ze oczyszczanie potrwa duzo dluzej, czy to normalne?? a moze krwawienie powroci???
 
Dziewczyny ja to wogole chyba jakaś kosmiczna jestem!!! Dzis jestem szosty dzien po porodzie i od wczoraj nie krwawie :eek: Rodziłam normalnie, wiec sadzilam, ze oczyszczanie potrwa duzo dluzej, czy to normalne?? a moze krwawienie powroci???


Macica powinna sie oczyszczać juz po porodzie, wiec trochę to dziwne jeśli Twoja się nie obkurcza i nie oczyszcza, ja bym zadzwoniła na Twoim miejscu do ginekologa który prowadził Ci ciążę. ''Kto pyta nie bładzi''
 
spytam połozna jak przyjdzie ;-) brzusio wlasciwe mi opadl, nie jest wydety u dolu,miekki, moze dzieki zastrzykom na szybsze obkurczanie sie macicy tak szybko to u mnie przebiega :confused: Rodzinka zartuje sobie, ze symulowalam ciązę, bo nie widza zadnej roznicy:eek:
 
Ze mnie takie skrzepy przez 3 tygodnie wyłaziły a krew sie lała oj bardzo długo i wszystko było w porządku...to zupełnie naturalne. Głowa do góry :)
 
reklama
Witam .
Mam pytanie do wszystkich mamusi - jak dlugo krwawilyscie po porodzie?
Jutro minie 5 tygodni od kiedy ja urodzilam i ciagle krwawie, dodam ze w miedzyczasie byl;am w szpitalu z jakims zakazeniem (najpierw mysleli ze pozostala czesc lozyska - wyoka goraczka, bole brzucha, nieprzyjemny zapach), dostalam cala mase natybiotykow i po tym mi sie poprawilo (tzn krew stracila nieprzyjemny zapach czyli wygladalo by ze wrocilo do normy). Po kilku dniach zapach wrocil a jeszcze kilka dni pozniej zaczelam krwawic duzo mocniej (swieza krew). Zastanawiam sie czy to normalne?? Jak bylo u was??
 
Do góry