reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienua srodcykliczne - pomocy

Dołączył(a)
26 Lipiec 2018
Postów
5
Czesc dziewczyny . Pisze bo od dłuższego czasu chodzę po lekarzach i wszyscy uparcie przepisują mi progesteron, który właściwie nie pomaga. Od długiego czasu zmagam się z krwawieniami i plamieniami srodcyklicznymi. Właściwie mogą się one pojawić kiedykolwiek /2 ostatnie miesiące/ 12 dc, w tym miesiącu 16 dc plamienie, przerwa, 18dc ból podbrzusza i wodniste upławy , 20 dc krwawienie /przypominające miesiączkę / . 2 lata temu miałam usunięty przerost polipowaty macicy na odcinku 2 cm. Ponoć macica niejednorodna , ale nic nie odroślo. Zrobiłam badania i wyglada to następująco :
4 dc Estradiol 116,2 pg/ml /norma 12,4-233/; Prolaktyna 28,1ng/ml /norma do 23,3/ ;TSH 3,59 /norma 4,2/.Natomiast 21dc Progesteron 14,8 ng/ml /norma 1,83-23,9/. Moja pani ginekolog niestety jest na urlopie. Czy ktoś jest w stanie doradzić czy powyższe badania mogą wskazywać na przyczynę krwawień . Bardzo chciałabym mieć dziecko niestety w takim stanie z moim facetem nie zdziałam nic. Poza tym myśle ze ta prolaktyna mi to uniemożliwi. Co byś Cię radziły ? Z góry dziękuje
 
reklama
1. Niektóre kobiety mają takie plamienia w czasie owulacji. Może kup sobie testy owulacyjne i sprawdź czy to się nie pokrywa.
2. TSH zdecydowanie za wysokie do starań o ciążę (powinno być ok 1) - wskazana wizyta u endokrynologa (ewentualnie przed wizytą powtórzyć badanie TSH i do tego ft3 i ft4 oraz LH i FSH)
3. Prolaktyna może wskazywać na cykle bezowulacyjne i jest przyczyną nieregularnych miesiączek - tu by się przydał monitoring cyklu u ginekologa.
 
Moim zdaniem prolaktyna i tsh jest za wysokie. Trzeba isc do endokrynologa. Co do plamien, to nie pomogę, bo nie wiem, dlaczego tak sie u Ciebie dzieje. Moze sprobuj z dwa miesiące pic zioła Klimuszki albo Sroki. Na Nasz Bocian jest wątek o ziołach. Poczytaj, moze znajdziesz cos dla siebie. Kiedys tez czytalam, ze na plamienia pomaga suplementacja magnezem, ale to zależy jaka jest przyczyna.
 
1. Niektóre kobiety mają takie plamienia w czasie owulacji. Może kup sobie testy owulacyjne i sprawdź czy to się nie pokrywa.
2. TSH zdecydowanie za wysokie do starań o ciążę (powinno być ok 1) - wskazana wizyta u endokrynologa (ewentualnie przed wizytą powtórzyć badanie TSH i do tego ft3 i ft4 oraz LH i FSH)
3. Prolaktyna może wskazywać na cykle bezowulacyjne i jest przyczyną nieregularnych miesiączek - tu by się przydał monitoring cyklu u ginekologa.

Dziekuje FT3 i FT4 mieszcza sie w normach laboratoryjnych, AntyTPO tez ok, ale wiem ze TSH jest duzo za wysokie, zaczelam juz przyjmowac suplementy, zeby to skorygowac. Wiem tez, ze moze to byc przyczyna podwyszonej prolaktyny.
Krwawienia nie pokrywaja sie z owulacja i sa dosc mocne (wkladka nie wystarcza). W zeszlym miesiacu krwawienie bylo w 12 dc , a test pokazywal owulacje w 16dc , bylam wtedy u gina i powiedzial , ze pecherzyk nie pekl. Miesiaczki sa regularne co 28 dni, krwawienia to cos dodatkowego co dreczy mnie juz od dlugiego czasu, regularnie co miesiac. A czy bylabys w stanie powiedziec mi cos na temat estrogenow i progesteronu, wiem ze licza sie proporcje. Prosilabym tez o rade w ktorym dniu cyklu zrobic LH i FSH (2-5 ?). Jezeli ktos bylby w stanie polecic dobrego lekarza w Krakowie to bede wdzieczna. Zdziwil mnie wlasnie fakt , ze moja pani Ginekolog-endokrynolog nie zlecila innych badan ( ft3 i ft4 zrobilam na wlasna reke).
Z gory dziekuje i jestem wdzieczna za kazda rade czy sugestie!
 
Moim zdaniem prolaktyna i tsh jest za wysokie. Trzeba isc do endokrynologa. Co do plamien, to nie pomogę, bo nie wiem, dlaczego tak sie u Ciebie dzieje. Moze sprobuj z dwa miesiące pic zioła Klimuszki albo Sroki. Na Nasz Bocian jest wątek o ziołach. Poczytaj, moze znajdziesz cos dla siebie. Kiedys tez czytalam, ze na plamienia pomaga suplementacja magnezem, ale to zależy jaka jest przyczyna.
Dziekuje , dodam magnez do listy suplementow, bo rzeczywiscie moge miec niedobory.
 
Ja bym w tym momencie skupiła się przede wszystkim na obniżeniu TSH.
A cytologię masz dobrą?
Być może konieczne będzie wykonanie badania prolaktyny po obciążeniu.

A jeśli chodzi o lekarza, to mimo że nie jestem z Krakowa - to pierwsze co mi przychodzi do głowy to Przybycień.
 
Ja bym w tym momencie skupiła się przede wszystkim na obniżeniu TSH.
A cytologię masz dobrą?
Być może konieczne będzie wykonanie badania prolaktyny po obciążeniu.

A jeśli chodzi o lekarza, to mimo że nie jestem z Krakowa - to pierwsze co mi przychodzi do głowy to Przybycień.

Cytologia jest dobra wlasnie :) . Moja pani ginekolog-endokrynolog na moje pytanie czy prolaktyne zrobic z obicazeniem, odpowiedziala, ze tego sie juz nie robi, bo gdyby tak robic to wiekszosc z nas mialaby zdiagnozowana hiperprolaktynemie. TSH sie zajme oczywiscie, zgadzam sie, ze to sprawa kluczowa. Z tym, ze z tego co czytam wiele kobiet ma takie TSH i prolaktyne i u zadnej nie wystepuja tego typu objawy :(. Dzieki za namiary na lekarza, sprawdze go :)!
 
To dobrze, że cytologia dobra ;-)

Obecnie zalecane też jest zbadanie homocysteiny i poziomu wit. D oraz badania w kierunku trombofilii tj. mutacje MTHFR C677T i A1298C, PAI-1, V Leiden (podobno w test DNA najtaniej wysyłkowo).
 
reklama
Warto byłoby znać ich wartość jakieś 5 dni po owulacji - wówczas coś więcej można by było powiedzieć. Jak na początek cyklu - jest ok.

Wysoki estradiol na początku cyklu może świadczyć o torbielach - u Ciebie jest w normie.
 
Do góry