reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Krwiak podkosmówkowy 13 tc.

Dominika666

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Wiem, że ten temat się już przewijal, ale chyba potrzebuje wsparcia....
Jestem w trzeciej ciąży. Pierwsza to była bajka poza przelezana końcówka ale bez zagrożenia życia dziecka. Druga krwiak wielkości pomarańczy który się urwał w 18tc pociągnął ciąże i odeszły mi wody. Największy koszmar w życiu...
Po dwóch latach postanowiłam spróbować i znowu to samo krwiak 5x1,2cm... Niby nie najgorzej bo usytuowany przy ujciu ale tamten też taki był. Lekarz mówi, że leżeć nie stresować się i będzie ok że wielkością nie starszy tak bardzo, ale nie jestem pewna. Biorę duphaston i magnez.
Potrzebuje trochę historii na pozytywne myślenie, bo wiem że to ważne ale to najcięższych ogarnąć.

reklama

kinga30

Fanka BB :)
Rozwiązania
4
@Dominika666 Miałam w 13tc krwiaka 8cmx3cmx4cm nad ujściem szyjki, stykał się z biegunem łożyska. Brałam duphaston do ok. 20 tc (na połówkowym krwiaka już nie było widać i odstawiłam po tym usg) a luteinę do rozwiązania. Urodziłam SN w 34 tc - przedwczesność raczej nie miała związku z krwiakiem, chociaż łożysko było miejscowo brzydkie. Wyszły mi w ciąży zaburzone parametry krzepnięcia, ale kilku lekarzy zgodnie powiedziało, że nie mogę z tym krwiakiem brać ani heparyny, ani tym bardziej acardu (ma opinię takiego, po którym się krwawi). Byłam z tym u 3 ordynatorów ginekologii i u hematologa. Nie wiem, jakie badania chcesz wykonać, ale warto, żebyś się zgłosiła na NFZ do hematologa (powinni Cię przyjąć poza kolejką jako ciężarną), aby sprawdzić i krzepliwość, ale też von Willebranda. Brałam też Cyclonaminę.

@kinga30 Nieco mnie martwi, że u Ciebie 3x się powtórzyła ta historia. Chciałabym jeszcze mieć kolejne dziecko, ale dla mnie ciąża z krwiakiem była strasznym obciążeniem.
Moje ciaze nie nalezaly do latwych szczegolnie potem gdy juz mialam dzieciaki a nie szlo sie z lozka ruszyc:/ ja mam sklonnosci do krwiakow. U mnie wszystkie badania byly ok. Krzepliwosc nie szalowa ale w normie

kamciaxxx

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
W 9tc miałam delikatne plamienia i pojechałam do szpitala. Okazało się, ze to krwiak podkosmowki. Pierwsza ciąża książkowa (7 lat temu) druga niestety w 9tc serduszko przestało bić (1,5 roku temu) aktualna ta z krwiakiem póki co 23 tc. Krwiaka już nie ma ale od 9 do 20tc leżenie w łóżku. Teraz mam bardzo oszczędny tryb życia. Bardzo dużo odpoczywam i wieże ze damy radę do stycznia ☺ Niestety obawa jest codziennie, tak to już u nas jest po stracie. 3 mam kciuki, stosuj się do zaleceń lekarza. Ja z leków biorę eutyrox 125, duphaston 1x3, magne b6 forte razem a asparaginy 2x2, wit d3 (2000j), pregna plus. Jak dostałam tych plamien to brałam jeszcze luteinę dopochwowo do końca 13tc.

Dominika666

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja luteine brałam ale lekarz stwierdził że to bez sensu bo bardzo krwawilam i brałam aż 4 duphastony, teraz leżę 3 tydzień i mam jedynie plamienie brązowe nie zbyt duże. Ale nie wiem czy ten krwiak urósł czy zmalał bo dopiero wczoraj ktoś mi przedstawił wymiary.
Dziękuję za odpowiedź :)

Fado123

Rozwiązania
2
A nie dostałaś nic na rozrzedzenie krwi ? choćby acard ? ja miałam ale krwiaczka malutkiego , brałam polocard i krwiaczek zniknął ,Twój jest większy ,ale myślę że będzie dobrze

Dominika666

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Nie, mam zrobić sobie badania na krzepliwosc krwi, że względu że historia się powtarza i może wtedy dostanę inne leki.

Dominika666

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Jadę w poniedziałek ale na jeden wynik czeka się tydzień na drugi do 17 dni także chwilę :) mam nadzieję że doleze spokojnie do tego czasu

kinga30

Rozwiązania
4
Wiem, że ten temat się już przewijal, ale chyba potrzebuje wsparcia....
Jestem w trzeciej ciąży. Pierwsza to była bajka poza przelezana końcówka ale bez zagrożenia życia dziecka. Druga krwiak wielkości pomarańczy który się urwał w 18tc pociągnął ciąże i odeszły mi wody. Największy koszmar w życiu...
Po dwóch latach postanowiłam spróbować i znowu to samo krwiak 5x1,2cm... Niby nie najgorzej bo usytuowany przy ujciu ale tamten też taki był. Lekarz mówi, że leżeć nie stresować się i będzie ok że wielkością nie starszy tak bardzo, ale nie jestem pewna. Biorę duphaston i magnez.
Potrzebuje trochę historii na pozytywne myślenie, bo wiem że to ważne ale to najcięższych ogarnąć.
Pierwsza ciaza krwiak plamienie od 5 tc do 18 w tym jeden mocny krwotok, bralam duphaston. Corka w tej chwili 9 lat, druga ciaza krwiak plamienie od 5 tc do 16 wvtym 4 mocne krwotoki. Bralam luteine syn w tej chwili 4 lata☺ trzecia ciaza krwiak plamienie od 5 tc do 18 w tym 5 mocnych krwawien, bralam duphaston, magnez I nospe corka w tej chwili rok I 2 miesiace☺ trzymam kciuki zeby u Ciebie tez bylo wszystko dobrze

Dominika666

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Pierwsza ciaza krwiak plamienie od 5 tc do 18 w tym jeden mocny krwotok, bralam duphaston. Corka w tej chwili 9 lat, druga ciaza krwiak plamienie od 5 tc do 16 wvtym 4 mocne krwotoki. Bralam luteine syn w tej chwili 4 lata☺ trzecia ciaza krwiak plamienie od 5 tc do 18 w tym 5 mocnych krwawien, bralam duphaston, magnez I nospe corka w tej chwili rok I 2 miesiace☺ trzymam kciuki zeby u Ciebie tez bylo wszystko dobrze
To pięknie gratuluję :) od razu mi lepiej ze jednak się da. A jak duże były krwiaki?

reklama

kinga30

Rozwiązania
4
To pięknie gratuluję :) od razu mi lepiej ze jednak się da. A jak duże były krwiaki?
Szczerze to nie pamietam dokladnie wymiarow, ale byly duze, tylko u mnie bylo tak, ze raz troche zmalal potem urosl, z pierwsza corka byl moment, ze urosl, i zrobil sie wiekszy od dziecka. Ale dzieciaki byly silniejsze☺ w pierwszej ciazy krwiak sie wchlonal, w dwoch nastepnych sie oproznil. Mialam u ujscia zewnetrznego

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry