reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak podkosmówkowy 13 tc.

Dominika666

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2019
Postów
44
Wiem, że ten temat się już przewijal, ale chyba potrzebuje wsparcia....
Jestem w trzeciej ciąży. Pierwsza to była bajka poza przelezana końcówka ale bez zagrożenia życia dziecka. Druga krwiak wielkości pomarańczy który się urwał w 18tc pociągnął ciąże i odeszły mi wody. Największy koszmar w życiu...
Po dwóch latach postanowiłam spróbować i znowu to samo krwiak 5x1,2cm... Niby nie najgorzej bo usytuowany przy ujciu ale tamten też taki był. Lekarz mówi, że leżeć nie stresować się i będzie ok że wielkością nie starszy tak bardzo, ale nie jestem pewna. Biorę duphaston i magnez.
Potrzebuje trochę historii na pozytywne myślenie, bo wiem że to ważne ale to najcięższych ogarnąć.
 
reklama
Ja też miałam w 9 Tc krwawienie a później przez 8 tygodni codziennie plamilam na taki czekoladowy kolor z czasem coraz jaśniejszy. Dziewczyny wiedzą co mówią także odpoczywaj. U mnie teraz 19tc i już od dwóch tygodni śmigam może nie nie na pełnych obrotach ale przynajmniej zupę ugotować mogę i po córkę jechać do przedszkola. Będzie dobrze :) a wiadomo jak duży ten krwiak?
 
reklama
Ja też miałam w 9 Tc krwawienie a później przez 8 tygodni codziennie plamilam na taki czekoladowy kolor z czasem coraz jaśniejszy. Dziewczyny wiedzą co mówią także odpoczywaj. U mnie teraz 19tc i już od dwóch tygodni śmigam może nie nie na pełnych obrotach ale przynajmniej zupę ugotować mogę i po córkę jechać do przedszkola. Będzie dobrze :) a wiadomo jak duży ten krwiak?
Dziękuję za wsparcie.
Niestety, ale lekarz nie podał wymiarów krwiaka, ale mówił, że jest mniej więcej 1/3 wielkości dziecka, czyli duży, bo dziecko ma teraz 6 cm. U mnie było czekoladowe budzenie, z czasem zmieniało się w nawet żółte i znowu od 2 dni czekoladowe :(. Odpoczywam ile mogę, ale córkę muszę odebrać, bo jesteśmy tutaj sami, a mąż wtedy jeszcze w pracy. Od rana poleguję, zresztą jak mąż wróci to też. Mam nadzieję, że to wystarczy.
 
Najbardziej szkodliwe są te większe od dziecka i nad zarodkiem.. Bo niestety ale jak się uwalniają mogą pociągnąć plod ze sobą.. Jeżeli twój jest mniejszy niż dzieciątko to bądź spokojna. Potrzebujesz czasu i będzie dobrze.

Ja miałam krwiaka po prawej stronie po skosie nad plodem. Miał 6cmx3.5cm. Kiedy maleństwo miało niecałe 4cm. I jest dobrze. Więc i w Twoim przypadku będzie! :) ważne by nie rósł a się zmniejszal :)

trzymam kciuki za was wszystkie. Dacie radę dziewuszki!
Dziękuję za wsparcie.
Niestety, ale lekarz nie podał wymiarów krwiaka, ale mówił, że jest mniej więcej 1/3 wielkości dziecka, czyli duży, bo dziecko ma teraz 6 cm. U mnie było czekoladowe budzenie, z czasem zmieniało się w nawet żółte i znowu od 2 dni czekoladowe :(. Odpoczywam ile mogę, ale córkę muszę odebrać, bo jesteśmy tutaj sami, a mąż wtedy jeszcze w pracy. Od rana poleguję, zresztą jak mąż wróci to też. Mam nadzieję, że to wystarczy.
 
Będzie dobrze ja akurat lezalam ale mimo tego pierwsza ciąża jeden duży krwotok, druga ciąża 4 duże krwotoki i 3 ciąża 5 dużych krwotoków oprócz tego tak jak pisałam wcześniej plamilam na brązowo raz więcej raz mniej. Miałam też sytuację, że krwiak był większy od dziecka potem zmalał, pęcherzyk dziwny płaski. I córka jest 9 lat:) z synem dawali mi niewielkie szanse bo jeszcze gin mi w szpitalu mówił, że płód taki ściśnięty nic z tego nie będzie a jest 4 latek:) w 3 ciąży już mi kazali podpisać papiery na zabieg bo myśleli, że ciąża poszła, podejrzewali puste jajo a córka ma rok i 4 miesiące.
 
Będzie dobrze ja akurat lezalam ale mimo tego pierwsza ciąża jeden duży krwotok, druga ciąża 4 duże krwotoki i 3 ciąża 5 dużych krwotoków oprócz tego tak jak pisałam wcześniej plamilam na brązowo raz więcej raz mniej. Miałam też sytuację, że krwiak był większy od dziecka potem zmalał, pęcherzyk dziwny płaski. I córka jest 9 lat:) z synem dawali mi niewielkie szanse bo jeszcze gin mi w szpitalu mówił, że płód taki ściśnięty nic z tego nie będzie a jest 4 latek:) w 3 ciąży już mi kazali podpisać papiery na zabieg bo myśleli, że ciąża poszła, podejrzewali puste jajo a córka ma rok i 4 miesiące.
Same cudowne historie! Niesamowite
 
Mój krwiak w 10 tc miał 6x3 cm także podejrzewam że moje maleństwo wtedy nie było raczej większe... A teraz ciąża wzorowa mam tylko unikać dzwigania i przemeczania się :) będzie dobrze dopóki to nie jest żywa krew będzie ok
Takie informacje bardzo pomagają, też wierzę, że wszystko z dzidziusiem będzie dobrze :)
 
Ostatnia edycja:
Witaj, tak samo jak w temacie lekarz wykrył u mnie krwiak podkosmówkowy w 13 tygodniu. Plamiłam już od 11 tygodnia i przyczyna nie była znana.
Stąd moje pytanie do Ciebie. Jak krwiak się u Ciebie wchłaniał to plamiłaś każdego dnia przez te 11 tygodni?

Ja od 3 tygodni plamie na ciemnobrazowy kolor. Są dni, że plamie mniej i w kolorze toffi. Ale plamienie pojawia się codziennie. Lekarz mi powiedział, że to normalne przy krwiaku, ale ja najchętniej chodziłabym co tydzień sprawdzać czy z dzidziusiem ok. Ostatni raz byłam w piątek i najchętniej w piątek znowu bym poszła.

Przesadzam czy powinnam zrobić konsultacje.

Może inne dziewczyny, które mnie czytają miały podobny problem?
Jak mi się krwiak wchłaniał to miałam to szczęście, że nie plamilam. Ale mój lekarz mówił, że delikatnie plamienie to normalna sprawa bo On się " oszczyszcza " w ten sposób czyli się zmniejsza, gorzej jakbym zauważyła żywą krew to wtedy kazał mi się zgłosić jak najszybciej, a nawet do szpitala jechać - zależy jak krwiak był umiejscowiony - u mnie akurat był przyklejony prawie że do łożyska na całej długości więc było zagrożenie poronieniem. Musisz dużo leżeć, odpoczywać, nie dźwigać i nie forsować się.
A jeszcze jedno, skoro plamisz na ciemny kolor to dobrze, znaczy, że krwiak nie jest już świeży.
 
reklama
Do góry