reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w 7 tyg ciąży

Dołączył(a)
29 Wrzesień 2016
Postów
4
Witamy wszystkich. Byłam w piątek u ginekologa bo zaobserwowałam po porannej toalecie różowatą wydzielinę. Okazało się po zrobieniu USG że mam niewielki krwiak. Lekarz przepisał 2×dziennie duphaston i mam przyjść za tydzień na USG. Powiedział że powinien się wchłonąć. Nic nie mówił o leżeniu a ja nie pomyślałam żeby zapytać. Teraz naczytałam się ze starych postów w internecie że dziewczyny z wykrytym krwiakiem miały zalecenie leżeć plackiem. Znalazłam też artykuł że lekarze już odchodzą od leżenia. Co tu teraz robić? Mam obawy które ciągle kotłaszą mi się w głowie? Proszę was o pomoc przyszłe i obecne mamy. Dziękuję
 
reklama
Co robić jeżeli lekarz nie zalecił leżenia? Ja nie spytałam bo nie pomyślałam. To moja druga ciąża w pierwszej było wszystko ok więc niemam doświadczenia w tej dziedzinie. Mój mąż się na mnie denerwuje by czytam za dużo w internecie i teraz odchodzę od zmysłów...
 
Ja bym jednak leżała, w pierwszej ciazy jeden lekarz mi powiedział że mogę chodzić a drugi leżeć wstawać tylko do wc nie dźwigać nie podnosić rąk do góry itd. Lezalam do 18 tygodnia w międzyczasie krwiak mi się powiększył ale ostatecznie się wchłonąl plamilam w tym bylo jedno większe krwawienie tzn takie że mi lekarz w szpitalu wiadro podstawial córka ma 6 lat☺ potem od 18 tygodnia już mogłam chodzić ale sie pszczedzalam. Druga ciąża była gorsza
 
Ja miałam krwiaka na podobnym etapie ciąży co ty. Mi lekarz dał duphaston i luteinę i powiedział, że mam się oszczędzać. Nie muszę leżeć plackiem, ale mam dużo polegiwać w ciągu dnia. Jak nie jesteś pewna, to zawsze bezpieczniejszą opcją jest leżenie, żebyś potem nie miała do siebie pretensji.
 
Ja mialam zalecane przy krwiaku lezenie...pomoglo a po 3 tyg sladu niebylo krwiaka...
Postraja sie wiecej wypoczywac i nie dzwigac...bo jak tego niezrobisz bedziesz miec do siebie pretensje ze nie lezalas... wiesz co mam na mysli;)
 
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Ciężko u mnie z leżeniem bo mam 7 letniego synka gdzie muszę go zaprowadza i odbierać ze szkoły bo nie ma komu. Postaram się jak najwięcej odpoczywać ale plackiem nie dam rady. Mam nadzieję że nic nie pogorsze? Wizyta dopiero w piątek.
 
Najważniejsze żebyś nie dźwigala, i synka jak pdprowadzasz też ważne aby to wszystko na spokojnie było a nie biegiem. I oszczędzaj się już później jak młody w szkole. Sądzę że mąż musi trochę w obowiązki domowe się zaangażować.
 
reklama
Ja w drugiej ciąży miałam w domu 4 latke, mąż jest kierowcą 2 tygodnie jestem sama i gdyby nie mama to naprawdę było by ciężko. Niestety córkę z przedszkola zabrałam na ten rok, Ty masz inną sytuację bo 7 latka ze szkoły nie zabierzesz ale może faktycznie byś mogła zorganizować to jakoś z mężem żeby jak najmniej chodzić
 
Do góry