reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży.

Ipekakuana

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2020
Postów
853
Witam.
Jestem w drugiej bardzo wczesnej ciąży (4 tv + 3 dni). W USG jest przestrzeń płynowa (krwiak) 0.5 cm, nie widać pęcherzyka ciazowego jeszcze.
W poprzedniej ciąży, która poronilam, też był od początku taki krwiak tylko 2 cm. Potem pojawił się zarodek z serduszkiem, ale w 8 tc obumarl.

Lekarka zaleciła odpoczywać (Luteine I acard już brałam wczesniej). Czy powinnam leżeć plackiem?
Czy ktoś miał podobne sytuacje? Jakieś szanse na dobre zakończenie?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja również mam problem z krwiakiem. Jestem w 6 tyg i od tygodnia cały czas krwawię/ plamie. Krwiak nie jest duży i nie jest ulokowany blisko zarodka a jednak cały czas powoduje krwawienia. Biorę leki na rozrzedzenie krwi Heparyna i Acard ze względu na mutacje genów. Lekarka zmniejszyła mi dawkę acardu ponieważ on niestety może wzmagać te krwawienia. Ja raczej nie nastawiam się na szczęśliwe zakończenie niestety. Z jednej strony leki które przyjmuje mogą powodować krwawienie a z drugiej strony strach je odstawić ze względu na wcześniejsze poronienie.
Co do zaleceń mam po prostu się oszczędzać i nie dźwigać.
z moich obserwacji wynika ze, nieważne czy leżę czy stoję jakieś krwawienie/plamienie cały czas jest. To cholerstwo niestety jest...
Takie sytuacje dają mi nadzieję! Też bardzo wcześnie wykryty. Oby u mnie tym razem nie odkleil. :)
Poprzednią ciążę tez straciłam. Przewertowalam setki stron i art. Na ten temat i zbalazlam inne forum tylko o krwiakach i tam dostałam mega nadzei. Setki lasek z tym problemem i żadna z nich nie straciła dziecka. Bądź dobrej myśli mi nie dawali szans większych w szpitalu. Bralam duphaston i nospe do 20 tc. Lepiej żeby się wchlonał ale jeżeli pęknie i krew wyleci to też nie panikuj . Spr na usg czy sie zmniejsza
 
reklama
Ja również mam problem z krwiakiem. Jestem w 6 tyg i od tygodnia cały czas krwawię/ plamie. Krwiak nie jest duży i nie jest ulokowany blisko zarodka a jednak cały czas powoduje krwawienia. Biorę leki na rozrzedzenie krwi Heparyna i Acard ze względu na mutacje genów. Lekarka zmniejszyła mi dawkę acardu ponieważ on niestety może wzmagać te krwawienia. Ja raczej nie nastawiam się na szczęśliwe zakończenie niestety. Z jednej strony leki które przyjmuje mogą powodować krwawienie a z drugiej strony strach je odstawić ze względu na wcześniejsze poronienie.
Co do zaleceń mam po prostu się oszczędzać i nie dźwigać.
z moich obserwacji wynika ze, nieważne czy leżę czy stoję jakieś krwawienie/plamienie cały czas jest. To cholerstwo niestety jest nieprzewidywalne ;/
 
Rozwiązanie
Do góry