reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży.

Ipekakuana

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2020
Postów
853
Witam.
Jestem w drugiej bardzo wczesnej ciąży (4 tv + 3 dni). W USG jest przestrzeń płynowa (krwiak) 0.5 cm, nie widać pęcherzyka ciazowego jeszcze.
W poprzedniej ciąży, która poronilam, też był od początku taki krwiak tylko 2 cm. Potem pojawił się zarodek z serduszkiem, ale w 8 tc obumarl.

Lekarka zaleciła odpoczywać (Luteine I acard już brałam wczesniej). Czy powinnam leżeć plackiem?
Czy ktoś miał podobne sytuacje? Jakieś szanse na dobre zakończenie?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja również mam problem z krwiakiem. Jestem w 6 tyg i od tygodnia cały czas krwawię/ plamie. Krwiak nie jest duży i nie jest ulokowany blisko zarodka a jednak cały czas powoduje krwawienia. Biorę leki na rozrzedzenie krwi Heparyna i Acard ze względu na mutacje genów. Lekarka zmniejszyła mi dawkę acardu ponieważ on niestety może wzmagać te krwawienia. Ja raczej nie nastawiam się na szczęśliwe zakończenie niestety. Z jednej strony leki które przyjmuje mogą powodować krwawienie a z drugiej strony strach je odstawić ze względu na wcześniejsze poronienie.
Co do zaleceń mam po prostu się oszczędzać i nie dźwigać.
z moich obserwacji wynika ze, nieważne czy leżę czy stoję jakieś krwawienie/plamienie cały czas jest. To cholerstwo niestety jest...
Dodam, że nie mam żadnego krwawienia i plamien. W pierwszej ciąży też nie miałam. Boli, A raczej to taki dyskomfort, głównie w okolicy prawego jajnika czasami lewego.
 
Ja mialam troche pozniej, bo w 9tc. Dostalam leki przeciwkrwotoczne, duphaston i mialam sie oszczedzac. Dostalam sporego krwotoku i pojechalam na IP, ale tam lekarz nic nie zauwazyl,dopiero wieczorem moja lekarka zauwazyla krwiaka. Wchlanial sie ok. Miesiaca i tyle tez mniej wiecej plamilam
 
Witam.
Jestem w drugiej bardzo wczesnej ciąży (4 tv + 3 dni). W USG jest przestrzeń płynowa (krwiak) 0.5 cm, nie widać pęcherzyka ciazowego jeszcze.
W poprzedniej ciąży, która poronilam, też był od początku taki krwiak tylko 2 cm. Potem pojawił się zarodek z serduszkiem, ale w 8 tc obumarl.

Lekarka zaleciła odpoczywać (Luteine I acard już brałam wczesniej). Czy powinnam leżeć plackiem?
Czy ktoś miał podobne sytuacje? Jakieś szanse na dobre zakończenie?

Na początek najczęściej odstawia sie acard. Można do niego wrocic jak krwiak się straci. Acard powoduje, że krew nie krzepnie i moze coraz mocniej lecieć. Z reguły przy krwawieniach odstawia się go. On działa aż do 7 dni. Już lepiej byś brała heparynę drobnocząsteczkowa. Niektórzy zalecają leżeć plackiem, wstawać tylko do ubikacji. Inni każą się tylko oszczędzać. Na pewno musisz uważac
 
Na początek odstaw acard. Wrócisz do niego jak krwiak się straci. Jeśli będziesz dalej go brała, to krew nie będzie krzepła i będzie coraz mocniej lecieć. Z reguły przy krwawieniach odstawia się go. On działa aż do 7 dni. Już lepiej byś brała heparynę drobnocząsteczkowa. Niektórzy zalecają leżeć plackiem, wstawać tylko do ubikacji. Inni każą się tylko oszczędzać. Na pewno musisz uważac

Nie mam krwawień.
 
Ja miałam w obecnej ciąży w 6 tygodniu. Dostałam cyclogest 400 mg i zastrzyki prolutex. Byłam na kontroli i krwiaka prawie nie ma. Te leki są bardzo drogie bo za dwa opakowania cyclogestu i 3 prolutex zapłaciłam 830 zł. No ale pomogły
 
reklama
Ja miałam w obecnej ciąży w 6 tygodniu. Dostałam cyclogest 400 mg i zastrzyki prolutex. Byłam na kontroli i krwiaka prawie nie ma. Te leki są bardzo drogie bo za dwa opakowania cyclogestu i 3 prolutex zapłaciłam 830 zł. No ale pomogły

Zapytam za tydzień. Mi nawet nie kazała leżeć, tylko odpoczywać i się nie stresować. Nawet praca była pod znakiem zapytania : "Może lepiej nie".
 
reklama
Mi też nie kazała leżeć. Powiedziala żeby nie współżyć i nie dźwigać. Obecnie jestem w 10 TC i 5 dniu. Na USG powiedział mi lekarz że krwiaka nie ma jest tylko taka jakby blizna po krwiaku
 
Do góry