reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży

adamka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Lipiec 2020
Postów
131
Witam Was wszystkie borykajace się z problemem krwiaka w I trymestrze. To moja druga ciąża (pierwsza- poronienie w 8/9 tyg, serduszko przestało bić i bylo łyżeczkowanie) i teraz dość szybko po poronieniu udało się zajść w drugą ciążę. Lekarze ktorych pytałam mówią że nie warto za długo czekać bo nawet WHO powoli przymierza się do zmiany stanowiska gdyz badania pokazują że najlepiej próbować po poronieniu w pierwszych 6 cyklach jeśli oczywiście wszystko jest ok fizycznie i psychicznie. Teraz beta nizsze wartości (zaczęłam od 33) ale wzrost idealny i one w zakresie norm a ponoć to a nie liczby są wyznacznikiem rozwoju tylko właśnie przyrost. Niemniej jednak ciąża wewnątrzmaciczna, w 5t6d pęcherzyk 8 mm ale na usg krwiak blisko i to duży, 19mm na 7mm. Nie krwawie, jeden raz brudzenie brunatne ale nic nawet na bieliźnie tylko na papierze zauważyłam i wtedy właśnie pojechałam na usg sprawdzić o co chodzi. W 4tyg od OM na pierwszym usg nie było tego krwiaka i pęcherzyka też nie, tzn były tylko 2 kropki i endometrium grube. Wnioskuję że z jednej rozwija się Maluch a drugi to krwiak. Nie mniej jednak to usg na którym wyszedl krwiak bylo zrobione na urlopie poza moim miastem, jutro wizyta u mojej dr. Tamta lekarka bardzo ok, kazała odpoczywać, nie dźwigać, nie łazić za dużo, nie mówiła o lezeniu plackiem ale wróciłam do domu i leżę. Mówi że krwiak nie mały ale jak nie krwawie to 50/50 daje szansę, jak zacznę to może krwiak "porwać" że sobą dość słaby i mały jeszcze plod. Wpisała poronienie zagrażające.. Staram się być dobrej myśli, pozytywnie się nastawić, historie że się wchłonąl pomagają. Napiszcie jesli macie podobne zmagania, razem raźniej trochę :) Wiem że każda ciąża jest inna, nie ma co porównywać ale wymiana myśli często potrafi dodać skrzydeł..
 
reklama
reklama
Hej dziewczyny, ja dzisiaj dostałam bardzo obfitego krwawienia z małymi skrzepami, jestem w 6 tyg ciąży. Przeszłam prawie zawał, na szczęście moja gin kazała od razu przyjechac... okazało się, że to krwiak.
Z ciążą wszystko w porządku, zobaczyłam pierwszy raz serduszko :) dostałam Duphaston 3x2 plus progesteron dopochwowo jak się skończy krwawienie.
Trzymam mocno za Was kciuki, żeby ciąże przebiegały już bez takich emocji...
 
Hej dziewczyny, ja dzisiaj dostałam bardzo obfitego krwawienia z małymi skrzepami, jestem w 6 tyg ciąży. Przeszłam prawie zawał, na szczęście moja gin kazała od razu przyjechac... okazało się, że to krwiak.
Z ciążą wszystko w porządku, zobaczyłam pierwszy raz serduszko :) dostałam Duphaston 3x2 plus progesteron dopochwowo jak się skończy krwawienie.
Trzymam mocno za Was kciuki, żeby ciąże przebiegały już bez takich emocji...
Najważniejsze że z Maluszkiem wszystko dobrze! Krwiaki się wchłaniaja, trzeba się tej myśli trzymać. A jak duży jest?
 
Najważniejsze że z Maluszkiem wszystko dobrze! Krwiaki się wchłaniaja, trzeba się tej myśli trzymać. A jak duży jest?
0,7x1,27 cm; wrzucam zdjęcie
 

Załączniki

  • 86D71C49-E8F8-43BF-8044-A841F97E05BA.jpeg
    86D71C49-E8F8-43BF-8044-A841F97E05BA.jpeg
    1,1 MB · Wyświetleń: 431
reklama
Do góry