reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży

adamka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Lipiec 2020
Postów
131
Witam Was wszystkie borykajace się z problemem krwiaka w I trymestrze. To moja druga ciąża (pierwsza- poronienie w 8/9 tyg, serduszko przestało bić i bylo łyżeczkowanie) i teraz dość szybko po poronieniu udało się zajść w drugą ciążę. Lekarze ktorych pytałam mówią że nie warto za długo czekać bo nawet WHO powoli przymierza się do zmiany stanowiska gdyz badania pokazują że najlepiej próbować po poronieniu w pierwszych 6 cyklach jeśli oczywiście wszystko jest ok fizycznie i psychicznie. Teraz beta nizsze wartości (zaczęłam od 33) ale wzrost idealny i one w zakresie norm a ponoć to a nie liczby są wyznacznikiem rozwoju tylko właśnie przyrost. Niemniej jednak ciąża wewnątrzmaciczna, w 5t6d pęcherzyk 8 mm ale na usg krwiak blisko i to duży, 19mm na 7mm. Nie krwawie, jeden raz brudzenie brunatne ale nic nawet na bieliźnie tylko na papierze zauważyłam i wtedy właśnie pojechałam na usg sprawdzić o co chodzi. W 4tyg od OM na pierwszym usg nie było tego krwiaka i pęcherzyka też nie, tzn były tylko 2 kropki i endometrium grube. Wnioskuję że z jednej rozwija się Maluch a drugi to krwiak. Nie mniej jednak to usg na którym wyszedl krwiak bylo zrobione na urlopie poza moim miastem, jutro wizyta u mojej dr. Tamta lekarka bardzo ok, kazała odpoczywać, nie dźwigać, nie łazić za dużo, nie mówiła o lezeniu plackiem ale wróciłam do domu i leżę. Mówi że krwiak nie mały ale jak nie krwawie to 50/50 daje szansę, jak zacznę to może krwiak "porwać" że sobą dość słaby i mały jeszcze plod. Wpisała poronienie zagrażające.. Staram się być dobrej myśli, pozytywnie się nastawić, historie że się wchłonąl pomagają. Napiszcie jesli macie podobne zmagania, razem raźniej trochę :) Wiem że każda ciąża jest inna, nie ma co porównywać ale wymiana myśli często potrafi dodać skrzydeł..
 
reklama
reklama
to niestety do pilnej kontroli nawet w szpitalu, bo klasyczne oczyszczanie to ciemna krew
Zwykle jest tak, że najpierw leci żywa czerwona krew, a później schodzi z plamieniami taka ciemna jakby już stara krew. Możliwe, że on pęka i się później oczyszcza? Ale z drugiej strony na następny dzień jest to samo. Najpierw normalna krew a później czarna
 
Zwykle jest tak, że najpierw leci żywa czerwona krew, a później schodzi z plamieniami taka ciemna jakby już stara krew. Możliwe, że on pęka i się później oczyszcza? Ale z drugiej strony na następny dzień jest to samo. Najpierw normalna krew a później czarna
Miałam w dwóch ciążach i moje doświadczenie oraz to co słyszałam od lekarzy wyklucza oczyszczanie czerwona krwią. Może coś innego u Ciebie jeszcze podkrwawia.
 
U mnie krwiak tez był podobnej wielkości, duphaston do 4mc 3x1
Najpierw czerwona potemciemna brazowa krew.
Teraz zdrowy synek, właśnie go usypiam
Miesięczny 👶🫶🏻
Pamiętaj, ze jeśli jesteś pod stała i dobra opieka lekarza wszystko będzie ok.
 
Cześć dziewczyny, w 13 tyg ciąży wykryto u mnie krwiaka poskosmówkowego. Dr nakazała leżeć i brać duphaston 2 razy dziennie, plus no-spę max 3 razy dziennie i luteinę podjezykowo 4razy dziennie po dwie i relanium 2 razy dziennie mówiła koniecznie do ustapoenia plamienia....
Ostatnio byłam na wizycie to dr który robił prenatalne mówił że się zmniejszył i ma 12mm. Mówił że z maluchem wszystko dobrze i że rozwija się prawodłowo. Martwię się tym jednak że nadal krwawię tylko to nie żywa krew a bardziej bordowa pomieszana z ciemno brunatną. Powiedźcie mi jak długo może się wchłaniać leżę już prawie non stop jak nie w łóżku to na leżaku na ogródku a nadal coś poleci nie jest to ogromna ilość ale poleci. Jak długo jeszcze czy to zależy od kobiety bo każda ma inny ogranizm ?
 
reklama
Cześć dziewczyny, w 13 tyg ciąży wykryto u mnie krwiaka poskosmówkowego. Dr nakazała leżeć i brać duphaston 2 razy dziennie, plus no-spę max 3 razy dziennie i luteinę podjezykowo 4razy dziennie po dwie i relanium 2 razy dziennie mówiła koniecznie do ustapoenia plamienia....
Ostatnio byłam na wizycie to dr który robił prenatalne mówił że się zmniejszył i ma 12mm. Mówił że z maluchem wszystko dobrze i że rozwija się prawodłowo. Martwię się tym jednak że nadal krwawię tylko to nie żywa krew a bardziej bordowa pomieszana z ciemno brunatną. Powiedźcie mi jak długo może się wchłaniać leżę już prawie non stop jak nie w łóżku to na leżaku na ogródku a nadal coś poleci nie jest to ogromna ilość ale poleci. Jak długo jeszcze czy to zależy od kobiety bo każda ma inny ogranizm ?
ta ciemna brązowa krew ma wychodzić, u mnie w 13tc krwiak był bardzo duży i oczyszczał się przez kolejne 2 miesiące
 
Do góry