reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży

adamka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Lipiec 2020
Postów
131
Witam Was wszystkie borykajace się z problemem krwiaka w I trymestrze. To moja druga ciąża (pierwsza- poronienie w 8/9 tyg, serduszko przestało bić i bylo łyżeczkowanie) i teraz dość szybko po poronieniu udało się zajść w drugą ciążę. Lekarze ktorych pytałam mówią że nie warto za długo czekać bo nawet WHO powoli przymierza się do zmiany stanowiska gdyz badania pokazują że najlepiej próbować po poronieniu w pierwszych 6 cyklach jeśli oczywiście wszystko jest ok fizycznie i psychicznie. Teraz beta nizsze wartości (zaczęłam od 33) ale wzrost idealny i one w zakresie norm a ponoć to a nie liczby są wyznacznikiem rozwoju tylko właśnie przyrost. Niemniej jednak ciąża wewnątrzmaciczna, w 5t6d pęcherzyk 8 mm ale na usg krwiak blisko i to duży, 19mm na 7mm. Nie krwawie, jeden raz brudzenie brunatne ale nic nawet na bieliźnie tylko na papierze zauważyłam i wtedy właśnie pojechałam na usg sprawdzić o co chodzi. W 4tyg od OM na pierwszym usg nie było tego krwiaka i pęcherzyka też nie, tzn były tylko 2 kropki i endometrium grube. Wnioskuję że z jednej rozwija się Maluch a drugi to krwiak. Nie mniej jednak to usg na którym wyszedl krwiak bylo zrobione na urlopie poza moim miastem, jutro wizyta u mojej dr. Tamta lekarka bardzo ok, kazała odpoczywać, nie dźwigać, nie łazić za dużo, nie mówiła o lezeniu plackiem ale wróciłam do domu i leżę. Mówi że krwiak nie mały ale jak nie krwawie to 50/50 daje szansę, jak zacznę to może krwiak "porwać" że sobą dość słaby i mały jeszcze plod. Wpisała poronienie zagrażające.. Staram się być dobrej myśli, pozytywnie się nastawić, historie że się wchłonąl pomagają. Napiszcie jesli macie podobne zmagania, razem raźniej trochę :) Wiem że każda ciąża jest inna, nie ma co porównywać ale wymiana myśli często potrafi dodać skrzydeł..
 
reklama
Cześć dziewczyny, w 13 tyg ciąży wykryto u mnie krwiaka poskosmówkowego. Dr nakazała leżeć i brać duphaston 2 razy dziennie, plus no-spę max 3 razy dziennie i luteinę podjezykowo 4razy dziennie po dwie i relanium 2 razy dziennie mówiła koniecznie do ustapoenia plamienia....
Ostatnio byłam na wizycie to dr który robił prenatalne mówił że się zmniejszył i ma 12mm. Mówił że z maluchem wszystko dobrze i że rozwija się prawodłowo. Martwię się tym jednak że nadal krwawię tylko to nie żywa krew a bardziej bordowa pomieszana z ciemno brunatną. Powiedźcie mi jak długo może się wchłaniać leżę już prawie non stop jak nie w łóżku to na leżaku na ogródku a nadal coś poleci nie jest to ogromna ilość ale poleci. Jak długo jeszcze czy to zależy od kobiety bo każda ma inny ogranizm ?
U mnie 1 ciąża od 5 tygodnia do 18, 2 od 5 do 16 i 3 ciąża od 5 tygodnia do 18 w tym czasie cały czas plamilam plus były krwawienia żywa krwią i oczywiście cały czas leżałam
 
reklama
Jestem mamą 3 dzieci 10blat, 5 i 2 w każdej ciąży miałam krwiak. Krwawilam mocno i plamilam krwiak zmniejszał się i rósł mimo leżenia. 1 ciaza plamienia od 5 tyg do 18 w tym jedno duże krwawienie, 2 ciąża plamienie od 5 tyg do 16 w tym 4 duże krwawienia i 3 ciąża plamienia od 5 tyg do 18 w tym 5 dużych krwawień.

Witam.
U mnie wystąpiło dziś plamienie które po kilku godzinach przerodziło się w krwawienie. Dosyć mocne akurat w momencie kiedy byłam na wizycie u Pani doktor. Pierwszą rzeczą jaką stwierdziła że krew jest żywa i jest jej sporo pewnie doszło do poronienia. Po wykonaniu USG dopochwowego stwierdziła że pęcherzyk jest nadal widoczny. Szyjka macicy jest zamknieta. Na ten moment jajniki czyste. Przepisała mi duphaston2 razy dziennie i witaminy dla kobiet w ciąży. Czyli jest jakaś szansa że po takim krwawieniu ciąża może się utrzymać ? Dodam,że nie boli mnie brzuch i nic się nie dzieje poza tym krwawieniem które straciło trochę na sile po zażyciu pierwszej dawki duphastonu.
 
Witam.
U mnie wystąpiło dziś plamienie które po kilku godzinach przerodziło się w krwawienie. Dosyć mocne akurat w momencie kiedy byłam na wizycie u Pani doktor. Pierwszą rzeczą jaką stwierdziła że krew jest żywa i jest jej sporo pewnie doszło do poronienia. Po wykonaniu USG dopochwowego stwierdziła że pęcherzyk jest nadal widoczny. Szyjka macicy jest zamknieta. Na ten moment jajniki czyste. Przepisała mi duphaston2 razy dziennie i witaminy dla kobiet w ciąży. Czyli jest jakaś szansa że po takim krwawieniu ciąża może się utrzymać ? Dodam,że nie boli mnie brzuch i nic się nie dzieje poza tym krwawieniem które straciło trochę na sile po zażyciu pierwszej dawki duphastonu.
Pęcherzyk wielkościowo jest ok? Kiedy masz kontrolę? Trzymam kciuki by było ok :) u mnie były krwawienia spowodowane krwiakiem a teraz maluch śpi w łóżeczku. Bądź dobrej myśli
 
Pęcherzyk wielkościowo jest ok? Kiedy masz kontrolę? Trzymam kciuki by było ok :) u mnie były krwawienia spowodowane krwiakiem a teraz maluch śpi w łóżeczku. Bądź dobrej myśli
W opisie jest że pęcherzyk ciążowy jest widoczny 0.3 cm jutro idę na betę i w piątek muszę powtórzyć badanie. Następna wizyta we wtorek. Gratuluję pomyślnego rozwiązania. Dziękuję za odpowiedź i wszystkiego dobrego dla Pani i maleństwa
 
Witam.
U mnie wystąpiło dziś plamienie które po kilku godzinach przerodziło się w krwawienie. Dosyć mocne akurat w momencie kiedy byłam na wizycie u Pani doktor. Pierwszą rzeczą jaką stwierdziła że krew jest żywa i jest jej sporo pewnie doszło do poronienia. Po wykonaniu USG dopochwowego stwierdziła że pęcherzyk jest nadal widoczny. Szyjka macicy jest zamknieta. Na ten moment jajniki czyste. Przepisała mi duphaston2 razy dziennie i witaminy dla kobiet w ciąży. Czyli jest jakaś szansa że po takim krwawieniu ciąża może się utrzymać ? Dodam,że nie boli mnie brzuch i nic się nie dzieje poza tym krwawieniem które straciło trochę na sile po zażyciu pierwszej dawki duphastonu.
U mnie mimo krwawień czerwoną żywa krwią wszystkie 3 ciążę się utrzymały. W każdej krwawilam.Mam 3 dzieci w wieku 13,8 i prawie 5 lat 🙂
 
reklama
Do góry