reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w ciąży

Dziękuję za nadzieję. Zatem odwołuje wyjazd i na urlopie leżę. Serio wierzę,że sie wchłonie. U Ciebie zniknął całkowicie?
Całkowicie w ciągu kilku tygodni, teraz jest czyściutko.
@k.karolina Masz może porównanie scopolan i nospa przy stawianiu macicy? Ja mam narazie nospę, biorę 3 razy dziennie, ale zdaża mi się, że i tak się stawia zastanawiam się czy scopolan lepszy(lekarz proponował, że może mi dopisać, ale wtedy było jeszcze ok na nospie) czy jednak już mi starczy tych leków ?
 
reklama
Rano lekarka skontaktowała się ze mną i zmieniła trochę lekarstwa:
luteina 3x2 tabl podjezykowo, no-spa 3x1 tabl, PREGNA dla 1 trymestru lub jeszcze lepiej Femibion Natal 1, metafoiln 1x1. Odstawić proszę dodatkowe Acard, PREGNA plus, vit b.
Więc leżę i naprawdę mam przeczucie, że się wchłonie.
 
Całkowicie w ciągu kilku tygodni, teraz jest czyściutko.
@k.karolina Masz może porównanie scopolan i nospa przy stawianiu macicy? Ja mam narazie nospę, biorę 3 razy dziennie, ale zdaża mi się, że i tak się stawia zastanawiam się czy scopolan lepszy(lekarz proponował, że może mi dopisać, ale wtedy było jeszcze ok na nospie) czy jednak już mi starczy tych leków ?
Ja nie mogłam brać nospy od zawsze. Nawet przy miesiączkach miałam zaraz krwotoki 🤷 nie wiem dlaczego. A Scopolan mój lekarz od pocAtku mówi że lepiej działa rozkurczowo i jest delikatniejszy. Nigdy nie wnikalam głębiej ;)
 
Dzięki trochę mi lepiej. Czekam na konsultacje telefoniczna z inna lekarka.
Zauważyłam ze dziewczyny biora i Luteinę i duphaston a mi wczoraj nie dodala duphastonu, tylko do luteiny 3x w tab.pod język, nospe 2 x 1 tab., mam acard, pregna start, folian solgaru, a to lekarka praktykująca na codzień w szpitalu ginekologicznym.
Leżę plackiem i jakoś wiem, ze sie uda.
Z tego co mój lekarz mówił to luteina to to samo co duphaston.
 
Chcialam dopytać czy brałaś jakies lekarstwa? Ja mam krwiaka podkosmówkowy 32mm x 19mm , 7.1 tydzień. Biorę acard, Luteinę i nospę.
We wtorek mialam USG nic nie wykazało, a w czwartek ponowne USG i jest krwiak. Serduszko bije miarowo i dzidzia sie rozwija. A dzis lekarka powiedziła i nastraszyla mnie strasznie, ze szansę 50x50 i leżę przerażona. Miałam wyjechać na urlop by odpocząć, a tu przerażenie.
Biorę Duphaston, nic innego nie miałam przepisane.
Miałam podobnie jak Ty, też miałam zaplanowany urlop, ale zamiast tego leżałam. Uważam jednak, że lepiej leżeć, nawet jeżeli nie ma dowodów, że to rzeczywiście pomaga. Miałam chociaż wrażenie, że robię cokolwiek, by było lepiej.

Mój krwiak już się wchłonął, trzymam kciuki by u Ciebie też się wszystko dobrze skończyło.
Kiedy masz kolejną kontrolę z USG?
 
Gratuluję, ze u Ciebie wszystko OK! Mega super 😊!
Ja myślę, że u mnie też się wchłonie, nie mam plamienia, leżę plackiem, nospa rozluźnia brzuch, ze nawet wzdęcia swobodniej idą 😉.
Lekarka powiedziała za 10 dni, więc mam po 11 na 01.09.
Ssie mnie na jedznie, rano nie mogę się obudzić, śpię do 10, zjem śniadanie i o 13 znowu śpię.
 
Gratuluję, ze u Ciebie wszystko OK! Mega super 😊!
Ja myślę, że u mnie też się wchłonie, nie mam plamienia, leżę plackiem, nospa rozluźnia brzuch, ze nawet wzdęcia swobodniej idą 😉.
Lekarka powiedziała za 10 dni, więc mam po 11 na 01.09.
Ssie mnie na jedznie, rano nie mogę się obudzić, śpię do 10, zjem śniadanie i o 13 znowu śpię.
Korzystaj i odpoczywaj jak najwięcej :) W sumie też o podobnej porze wstawałam i niedługo potem miałam drzemkę - tylko ja się często w nocy budziłam, a rano budził mnie mąż, gdy wychodził do pracy, a przy każdym przebudzeniu miałam problemy z zaśnięciem, więc ten sen był mocny poszatkowany.
 
Korzystaj i odpoczywaj jak najwięcej :) W sumie też o podobnej porze wstawałam i niedługo potem miałam drzemkę - tylko ja się często w nocy budziłam, a rano budził mnie mąż, gdy wychodził do pracy, a przy każdym przebudzeniu miałam problemy z zaśnięciem, więc ten sen był mocny poszatkowany.
To sen mamy identyczny, mnie też budzi mąż jak się krząta, a w nocy pęcherz, czasami walczę by usnąć, wtedy czytam by zmęczyć wzrok i usypiam!
 
Witam kobietki. Piszę do Was drzacymi palcami. A mianowicie jestem w 3 ciąży 2 poprzednie niestety zakończyły się poronieniem. Teraz 8 tydzień i w piątek w nocy dostałam nagle obfitego krwawienia i wyszedł skrzep dość spory. Byłam przerażona że to już najgorsze. Po konsultacji z lekarzem poczekalam do rana i pojechałam na IP. Okazało się że z dzidzia jest okej a wykryto i mnie krwiak 1 cm na 1.5 cm. I wrócilam do domu duphaston 3x1 i leżenie. Lekarz oszacowal szansę 50 na 50 z donoszeniem ciąży. Był ktoś może w podobnej sytuacji jak to się skończyło. Może ktoś mi coś więcej powiedzieć. Dodam jeszcze to że cały czas praktycznie mam brązowe plamienie to normalne?
Witaj.
U mnie niestety 8tc krwiak który obejmował 1/2 jaja płodowego odciął życie maleństwu. Miałam praktycznie cały czas plamienia.
 
reklama
Obudził mnie erotyczny sen ☺🤭 ale i taki bol jak na miesiączke. Leżę dalej po wc i wzdęciach, juz nie boli, ale zastanawiam się czy to OK?
 
Do góry