reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w macicy w ciąży

Brałam to co Ty i jeszcze luteinę. On tak długo się opróżniał, że wątpię, aby te leki przyspieszyły zanikanie, ale może uchroniły przed kolejnymi krwawieniami i narastaniem krwiaka... Trzeba bardziej kontrolować w kierunkach infekcji pochwy, bo jednak krew jest lepsza pożywką dla bakterii niż zwykła wydzielina. Dużo kobiet po zniknięciu krwiaka prowadzi normalny tryb życia w ciąży.
Tez właśnie myślałam o tych potencjalnych infekcyjnych, myslalam aby zacząć stosować miejscowo tantum rosa, podobno dobre w zapobieganiu infekcji. Czy Ty coś stosowałaś?
 
reklama
Tez właśnie myślałam o tych potencjalnych infekcyjnych, myslalam aby zacząć stosować miejscowo tantum rosa, podobno dobre w zapobieganiu infekcji. Czy Ty coś stosowałaś?
Nic nie stosowałam,posiewy były prawidłowe, a jednak urodziłam w 34tc z bakteriami w płynie owodniowym.
 
A to przez bakterie przedwcześnie czy przez szyjkę?
Odeszły wody, szyjka niby nie wskazywała na poród, więc najbardziej prawdopodobne były bakterie. Potem lekarz mi mówił, że ta szyjka już 6 tygodni wcześniej mogła szaleć przez bakterie, ale posiewy wychodziły prawidłowe, crp z krwi tez, także trudno się w tym odnaleźć. Na szczęście, dziecko zdrowe.
 
Hej dziewczyny, moja historia niestety nie skończyła się happy endem... Lekarz w 7 tygodniu wykrył krwiaka, 3x3 cm. Dostałam Duphaston 2x1 i się oszczędzałam. 2 tygodnie później na usg lekarz stwierdził, że nie widzi akcji serca 😭 w czwartek jadę na zabieg łyżeczkowania. Pierwsza, upragniona ciąża...
 
Cześć dziewczyny. Nigdy nie sądziłam, że będę się udzielać na forum dla ciężarnych. Jestem w 7w5d ciąży. W niedzielę, pięć dni temu, z powodu brązowych jasnych plamien (a raczej wylania się tego ze mnie) poszłam na IP. Jak się okazało słusznie, choć partner zasugerował, że panikuje niepotrzebnie (pierwsza ciąża poroniona, również zaczęło się brązowym, ale ciemnym plamieniem). Pani doktor znalazła niewielkiego krwiaka podkosmówkowego, a 4 dni wcześniej byłam na USG lekarza prowadzącego - stwierdził bicie serduszka, dzidziuś pięknie się rozwija, nie zauważył bądź nie było krwiaka. Oczywiście wypis - poronienie zagrażające, zakaz współżycia, oszczędzający tryb życia, duphaston x2 dziennie( biorę go od początku ciąży, ponieważ mój lekarz prowadzący specjalizuje się w niepłodności i niemożliwości utrzymania ciąży przez kobiety i byłam przebadana na każdej płaszczyźnie, nawet genetycznej). Lekarka powiedziała, że albo się wchłonie albo rozrośnie i dojdzie do poronienia. Teraz od 3 dni mam brązowe jasne plamienia, w szczególności rano, czasami kłucia w brzuchu w różnych miejscach. Czy to dobrze? Jestem załamana. Wizytę kontrolną mam za 5 dni, czyli we wtorek . Nie wiem co oznaczają te plamienia, czy to dobrze czy też nie? Czy powinnam leżeć cały czas? Wstaje tylko do toalety, pod prysznic i po śniadanie.
 
Hejka.
Dziewczyny jak długo plamiłyście przez krwiaka w ciąży?
U mnie lekarz zdiagnozował go w 10 tygodniu, jednak od 6 tygodnia co tydzień miałam dzień kiedy brudziłam przez chwile na brązowo i tak do teraz a jest 11 tydzień
 
Brązowe plamienie nawet z nitkami oznacza, że krwiak się oczyszcza. Może być nawet na tyle dużo tej wydzieliny, że będziesz miała uczucie uplawow. Dopiero z czerwoną krwią musisz się zgłosić do lekarza. Ja plamilam do około 22 tc.
A co oznacza czerwone krwawienie ?
 
Brązowe plamienie nawet z nitkami oznacza, że krwiak się oczyszcza. Może być nawet na tyle dużo tej wydzieliny, że będziesz miała uczucie uplawow. Dopiero z czerwoną krwią musisz się zgłosić do lekarza. Ja plamilam do około 22 tc.
Czyli jeśli się krwawi to krwiak się oczyszcza ale w sensie że oczyści się i znika, bo miałam krwawienie dość duże teraz już tylko wkładki pobrudzone wykryty krwiak ale on jak był tak jest zrobił się nawet większy w dwa dni ..przestała lecieć brunatna krew było sucho i dziś zobaczyłam znów niewielka ilość. Czerwonej krwi co to może być ?
 
reklama
Do góry