reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiomocz 26 tydzień ciąży

Bobo25

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2017
Postów
99
Tak dziewczyny tym razem nam krew w moczu. W sobotę bylismy w szpitalu dostałam lek jakiś niby oczyszczający i tabletki które jem co wieczor Adalat Oros. Po badaniu moczu okazało się ze nie mam infekcji ale krew w moczu jest ... nie potrafią stwierdzić skąd. W piątek mam wizytę u lekarza. Czy któraś z Was tak miała ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja tak .ialam co prawda w dużo wcześniejszej ciąży. Okazało się że mogło byś to na wskutek wcześniejszego stosunku lub wykrytego niewielkiego krwiaka w macicy. Po 2 dniach miałam powtórzone badanie krwi w moczu nie znaleziono
 
Mi niby dopiero w piątek wezmą kolejny mocz do badań ... zastanawiam się czy to nie wina witamin które zaczęłam brać a jest w nich sporo magnezu (omnibionta) wczoraj miałam wyraźnie krew w moczu. Dzis specjalnie nie brałam witamin . W szpitalu mówili ze to nie zagraża dziecku . Czy faktycznie tak jest ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mam nadzieje stresuje mnie fakt ze ten mocz figle mi robi i tu nie chodzi o mnie tylko o dziecko


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mam nadzieje stresuje mnie fakt ze ten mocz figle mi robi i tu nie chodzi o mnie tylko o dziecko


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Nie ma co się stresować.. nikt tutaj z nas lekarzem nie jest i Niestety musimy się zdać na ich doświadczenie i wiedzę...
 
Ja mam krwinkomocz od 23tc, ale tak wizualnie w moczu krwi nie widać. Bylam u urologa, miałam usg nerek i pęcherza i nic tam nie ma. Zastoju w nerkach też nie. Podejrzewają, że schodzi mi piasek z nerek i on powoduje krwinkomocz. Raz mam krwinek więcej, raz mniej, ale są cały czas- już od 6-7tygodni. Biorę też Acard i jeden z lekarzy powiedział, że to może też od tego. Chyba dobrze, żeby Tobie też zrobili usg nerek i pęcherza.
 
Bobo25, nie miałaś wcześniej problemów z nerkami? Ja w 34 tygodniu ostatniej ciąży trafiłam do szpitala z krwiomoczem, po problemach z układem moczowym (infekcja). Ginekolog jednorazowo zapisywała mi Monural. Mocz miałam kontrolowany stale, ponieważ po pierwszej ciąży okazało się, że mam kamicę nerkową (ciąża była wcześniej rozwiązywana przy kolce nerkowej). Przy trzeciej ciąży przy przyjęciu do szpitala dosłownie sikałam krwią (aż sobie zdjęcie próbki na pamiątkę zrobiłam, bo wżyciu czegoś takiego nie widziałam :D ). Okazało się, że schodzą niewielkie złogi, jest niewielki zastój. Hektolitry leków i kroplówek, 2 tygodni męczarni z kolką nerkową, aż w końcu szybciej zakończyli ciążę (3 sierpnia). Była chwila spokoju, później atak kolki średnio raz na 2 tygodnie, aż do grudnia. Aż w końcu gadzina wylazła ;)
W ciąży niestety jest zwiększone ryzyko takich problemów :( Powinnaś mieć zrobione USG nerek. Jeszcze wiele tygodni przed Tobą. Jeśli to tylko piasek, to prędzej czy później wyjdzie, ale przy uciskanych moczowodach może to trwać, nie daj Boże się przytkają. Jeśli kamień - to współczuję :/ Przede wszystkim powinni Cię zdiagnozować. Nie rozumiem co to jest "lek oczyszczający" i to w związku z krwiomoczem... Pierwsze co to powinni USG nerek zrobić. Dziwne. Byłoby wiadomo w którym kierunku patrzeć i działać. Na wszelki wypadek duuuuużo pij. Wody źródlanej lub niskozmineralizowanej. Woda Jan działa dobrze na nerki, moczopędnie, polecana jest przy kamicy. No i naciskaj na USG nerek.
 
reklama
Jutro mam wizytę u lekarza ginekologa... dzięki za poradę bede go naciskać o usg nerek....
no powiem Wam ze będąc w szpitalu zrobili mi to badanie moczu stwierdzono krew w moczu ale bez infekcji i powiedzieli a ze może już infekcja była a ze może będzie... podpięli mnie pod ktg okazało się ze delikatne skurcze są.... w efekcie końcowym ? Kazali wracac do domu i lezec wstawać tylko do toalety a jak będą silne bole wrócić ....
silnych boli nie mam tylko bardziej ciągniecie i twardnienie brzucha... chwile pochodzę i dyskomfort jest przez to jakby „ciągniecie” napinanie sie...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry