reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kryzys laktacyjny A dokarmianie mm

drogie mamy powiedzcie mi, czy jest jakieś powiązanie między skokami rozwojowymi a kryzysami laktacyjnymi? Zauważyłam, że jak maleńka jest w takiej fazie, to od razu pojawia się kryzys laktacyjny:(czy to wynika z większego apetytu?
Oczywiście ze są powiązane. Bo to nie tak ze mleka brakuje, a dziecko ma po prostu wzmożone potrzeby. Nie tylko więcej jeść, ale i więcej mamy potrzeba. A jak wiemy ssanie zaspokaja wszelkie potrzeby.
Nie ma co za dużo rozmyslac i po prostu pozwolić ssać do woli.
Poczytaj też Link do: Karmienie piersią – pod górkę cz. 6 | Kryzys laktacyjny
 
reklama
zgadzam się z Aguu, to wszystko jest ze sobą powiązane....pamiętaj też, że stres negatywnie wpływa na laktację, więc jak się za bardzo tym stresujesz, to możesz ją sobie pogorszyć....a masz dość pokarmu w tych fazach?
 
Mój mały pokochał yoomi oprócz tego że jest podgrzewacz więc w każdej chwili na spacerze można podać ciepłe piciu w kilka sekund to ogólnie są wygodne bo mają szeroki otwór więc szybko wrzucam tam mleko i nie rozsypuje się, łatwa w umyciu a smoczki są mega mięciutkie więc nam podpasowały idealnie
Dziękuję. No już sobie wszystko notuję, by jej przekazać. Tu gdzieś czytałam o butelce Yoomi, co ma taką opcję podgrzewania mleczka, dość ciekawie to brzmi. O niej coś wiecie?
 
mamaEmika widzę to po zachowaniu dziecka:(w innych okresach jest najedzone i od razu zasypia, a tu wierci się, kręci, puszcza co chwilę pierś i jest bardzo niespokojne:(może wtedy warto podawać mm?
 
mamaEmika widzę to po zachowaniu dziecka:(w innych okresach jest najedzone i od razu zasypia, a tu wierci się, kręci, puszcza co chwilę pierś i jest bardzo niespokojne:(może wtedy warto podawać mm?
Raczej pozwolić ssać do woli. Bez ograniczania piersi czy podawania smoczka.
 
mamakasienki nie poddawaj się:) może właśnie pozwól ssać pierś dziecku.... a może wybierz się do położnej w tej sprawie lub do lekarza?
 
wybieram się jutro do położnej, może mi coś doradzi. Dziś było już lepiej, ale rano już zaczęły boleć mnie piersi, i myślałam, że nie dam rady nakarmić dziecko:(
 
właśnie, że nie miałam gorączki, tylko ból w piersiach.... byłam u położnej i muszę zacząć poprawiać laktację - dostałam różne zalecenia od picia wody, środków na laktację, aż po masowanie piersi i itd. Może mi się uda jakoś ją uregulować
 
reklama
to musisz działać, przystawiaj jak najczęściej dziecko do piersi, wypróbuj pro-laktan (mi bardzo pomógł) i co ważnie nie poddawaj się:)powodzenia:)
 
Do góry