reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krztusiec - szczepicie sie?

Mami27

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2018
Postów
48
hej mamusie
Dzis mam miec szczepienie na krztusiec i sie zastanawi czy w Polsce tez zalecaja to szczepienie. Czytalam gdzies, ze w 3 trymestrze. Ja obecnie jestem w 23tyg, szczepienie to w UK mozna robic juz od 16tc. Jakie Wy mialyscie szczepienia w ciazy? Pozdrawiam
 
reklama
Z twojej wypowiedzi wnioskuje, ze mieszkasz w UK. Szczepienie na krztusiec w UK jest rekomendowane u kobiet w ciazy ze wzgledu na wzrost w ostatnich latach występowania tej choroby i wysoka smiertelnosc dzieci jeszcze w łonie matki. Sama miałam ten dylemat 3.5 roku temu. Po wielu konsultacjach z położnymi, lekarzami ( w tym dwoma polskimi ginekologami i lekarzami brytyjskimi) zdecydowałam sie zaszczepić dla dobra dziecka ( bo to szczepienie jest dla dziecka ). Nie bolało mnie w żadnym stopniu, nie miałam zadnych dolegliwości po szczepieniu. Mnie proponowano jeszcze szczepienie na grypę ( w innym terminie oczywiscie) ale na to nie wyraziłam juz zgody.
Spokojnej ciazy i szczęśliwego rozwiązania. Pozdrawiam
 
Ja chciałam (Polska) niestety lekarze mi idradzilibp9niewaz u nas to jeszcze ciemnogród. Musiałabym podpisać że na własną odpowiedzialność itp.. Więc odpuscilam temat... teraz mój Babel ma 6 tygodni... za dwa dni szczepienia ma.
 
hej mamusie
Dzis mam miec szczepienie na krztusiec i sie zastanawi czy w Polsce tez zalecaja to szczepienie. Czytalam gdzies, ze w 3 trymestrze. Ja obecnie jestem w 23tyg, szczepienie to w UK mozna robic juz od 16tc. Jakie Wy mialyscie szczepienia w ciazy? Pozdrawiam
Mnie zaszczepili odrazu po scanie w 20tygodniu :) Powiedzieli że to szczepionka głownie dla dziecka :) Nic sie nie działo po :) ja zdrowa ,mały też :)
 
Tez wole sie zaszczepic niz nie daj Boze zalowac. Lekko gardlo mnie szczypie i nie wiem czy pozwola mi dzis zaszczepic sie. W sumie kataru czy kaszlu nie mam ale wiadomo panikuje
 
Szczepiłam się w ciąży na krztusiec (błonica, tężec, krztusiec w sumie) i grypę :) Poza lokalnym odczynem jaki mam zawsze po szczepieniach wszystko ok :)
 
reklama
Do góry