reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krzyk podczas karmienia

M

malenstwo20

Gość
Hej. Mam problem. Jaś ma dopiero miesiac i od kilku dni przy karmieniu często krzyczy. Je i krzyczy ale słychać jak przelyka i ssa. I pokarm leci bo jak puści to widzę. I przez sen często krzyczy i nie wiem czemu. Pampers przebrany pupa posmarowana najedzony i czy lezy w lozeczku czy na rękach to krzyczy. I pod kątem i na płasko jak lozeczko jest. I w rozku i pod sama koldra. Znasz może przyczynę??

Nie jem nic wzdymającego. Kanapki z mielonka z biedronki lub pasztetowa lub twarozek lekko przyprawiony. Kawa zbożowa. A obiady lekkostrawne.

najbardziej w nocy mnie martwi czemu tak sie dzieje. myslalam ze to nadmiar pokarmu ze za duze cisnienie mu leci. ale nie jak malo leci to tez krzyczy.

prosze o rade.
 
reklama
Maleństwo, ja miałam na początku podobnie, za szybko leciał pokarm i mój Kuba się krztusił, bo tak łapczywie jadł, wprawdzie nie było krzyków, ale dławienie się itd... możesz na początku próbować odciągnąć troszeczkę siary, a później podać Jasiowi z kubeczka lub strzykawką, laktacja się niedługo unormuje, u mnie unormowała się jakoś w 5-6tygodniu, ale bywa różnie.

A jeśli chodzi o kolki, to czasem tak jest, że możesz być o kromce chleba i wodzie, a jeśli dziecko ma mieć kolki to będzie miało. Czy Jaś podczas płaczu podkurcza nóżki? widzisz, że boli go brzuszek? A jak z puszczaniem bąków? Może lekarz coś doradzi, jakieś profilaktyczne kropelki, np. BioGaia?
 
O przyslowiowej wodzie i chlebie ja żyłam przez pierwsze 3-mies zycia mojego karmionego piersią synka i niestety kolki były... Wiec kolki nie koniecznie z diety matki.

Jesli za szybko leci mleko to moze spróbuj karmic tak: lezysz na plecach, dziecko brzuszkiem na twoim brzuchu, zeby musial pociągnąc mleczko. Wtedy ciągnie mniej i nie powinien sie krztusic.
 
Czasem kurczy nóżki. Już siare wypił mam mleko pelnowartosciowe. Dziś sam chleb z maslem na śniadanie wzięłam zobaczymy.
 
Malenstwo, nie stosuj głodowej diety, bo to też trochę bez sensu, takie błędne koło, w końcu karmisz, Twój organizm jest przez to osłabiony, potrzebujesz wartościowych posiłków, żeby mieć siłę dla dziecka.
 
Do góry