reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krzywa cukrowa pytamie prosze o odp

NowaNatka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2015
Postów
1 814
dzis odebralam wyniki I zmartwily mnie Bo na czczo bylo w normie 79(norma70-99).po godz mialam juz153 (norma <140) po 2 h mialam 143 ..norma <140
Czy to jest wlasnie Ta nie torelancja glukozy mattwie sie bardzo ..
Czy to ma wplyw na zdrowie dziecka prosze o porade
 
reklama
U mnie w labie jest norma po 1h do 160 a potem po 2h do 140. Zatem mieściłabyś się w normach. Ale ta krzywa jest jakaś płaska, ten cukier kiepsko spada po 2h. Moim zdaniem coś się dzieje - nietolerancja cukru. Często jedno badania dużo Ci nie powie, trzeba pożyczyć glukometr i pomierzyć przez parę dni. To więcej może Ci powiedzieć, niż krzywa. Mi zalecono zrobić jeszcze w 32tc krzywą, bo im dalej tym więcej hormonów łożyskowych i nie tolerancja się pogłębia... Jak rozumiem to wyniki z żyły?
Po tych wynikach powinnaś dostać skierowanie do szpitala na dalsze leczenie lub pokierowanie odnośnie diety. Taka jest zasada, nie znaczy to ze cos zagraża dziecku, ale chucha się na zimne. Bo jak rozwinie się cukrzyca to jest mnóstwo powikłań jak jest nie leczona..
 
Moim zdaniem cukry sa dobre. Za jakis czas bym tylko powtorzyla badanie. Dla porownania mojewynik z 6 tyg ciazy : ba czczo 106, po godz 208, po dwóch 156. To jest cukrzyca ciążowa. Podczas ciazy zdarzały mi sie skoki i do 180. Nieczęsto ale jednak. Lekarz mi tłumaczył ze jak zdarza sie to sporadycznie nic sie nie powinno dziecku stac. Zresztą wypowie sie twoj lekarz. Nie martw sie nie masz az tak wysokich cukrów.
 
Witaj. Przede wszystkim nie stresuj się :) Według norm cukry są za duże, co prawda tylko trochę ale są i zostaniesz skierowana do szpitala, żeby nauczyć sie co i jak. W trakcie ciąży parę razy tam zawitasz. Będziesz musiała trzymać się diety. Przy takich małych przekroczeniach dieta powinna wystarczyć, insulina nie będzie potrzebna. Dziecku nic nie będzie jeśli będziesz się starała utrzymywać je na właściwym poziomie. NAjgorzej jeśli nie wiesz, że jesteś chora albo nie pilnujesz się.
Ale powiem wam, że normy się zmieniły i teraz są bardziej resrtykcyjne. Z moim wynikiem w 1 ciąży jeszcze byłam zdrowa a drugiej już miałam cukrzycę. W szpitalu kazali po godzinie mieć 120 a diabetolog spoza mówiła do 140. Mam wrażenie, że to wszytko pod przemysł insulinowy....
 

Podobne tematy

Do góry