reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa w ciazy

Paulina31

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Grudzień 2019
Postów
32
Witam dzisiaj po raz drugi podchodziłam do tego badania niestety znowu to samo po godzinie od wypicia robi mi się słabo i mdleje potem wymioty i brak drugiego oznaczenia... Czy jest to badanie konieczne? Wyniki na czco i po 1h mam w normie nie wiem co mam robić boję się dzwonić do lekarza i mówić że znowu się nie udało ☹️
 
reklama
Rozwiązanie
Witam dzisiaj po raz drugi podchodziłam do tego badania niestety znowu to samo po godzinie od wypicia robi mi się słabo i mdleje potem wymioty i brak drugiego oznaczenia... Czy jest to badanie konieczne? Wyniki na czco i po 1h mam w normie nie wiem co mam robić boję się dzwonić do lekarza i mówić że znowu się nie udało [emoji3525]
W Hiszpanii nie robi sie krzywej cukrowej tylko test O'Sulivana. Roznica jest taka, ze wypija sie glukoze i robi badanie krwi po godzinie. Jedno oznaczenie. Nie trzeba byc na czczo.
Wiem od mojej gin, ze w wypadku kiedy nie ma szans na jego przeprowadzenie mimo wszytsko, wystarczy zjesc odpowiednie sniadanie (bogate w weglowodany, ginekolog powinien dac wytyczne) i zrobic ten test tylko po takim sniadaniu, bez...
Ja też pomyślałam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby sprawić sobie glukometr i przez najbliższy tydzień lub dwa sprawdzać wynik na czczo i godzinę po głównych posiłkach.
Idz do dowolnej apteki powiedz ze masz cukrzycę ciążowa i dostaniesz na ladne oczy glukometr za free. Chociaż powiem ci tak. W 12 tc z zagrożeniem poronoenia ze względu na krwiaki trafiłam.do szpitala. Zrobiono mi obciążenie glukozą i naczczo ok po h za wysokie po 2 ok. Lekarz stwierdził cukrzyce ciążowa. Od tego czasu dieta i mierzenie cukru. Ani razu nie bylo za wysokie ani rano ani po.posilkach nawet jak skusiłam.się na cos dobrego. Wczoraj znowu miałam obciążenie teraz to 27tc . Sama zmierzyłam cukier przed oddaniem krwii i bylo ok po wypiciu glukozy po h i po 2 sama mierzylam tez i mialam wysoki. Po odebraniu wyników okazalo się, ze naczczo mi glukometr pokazał 82 a z krwii w labo 97 a po h i 2 wynik z labo idealny. I.kogo i.czego tu słychać????
 
reklama
Witam dzisiaj po raz drugi podchodziłam do tego badania niestety znowu to samo po godzinie od wypicia robi mi się słabo i mdleje potem wymioty i brak drugiego oznaczenia... Czy jest to badanie konieczne? Wyniki na czco i po 1h mam w normie nie wiem co mam robić boję się dzwonić do lekarza i mówić że znowu się nie udało [emoji3525]
W Hiszpanii nie robi sie krzywej cukrowej tylko test O'Sulivana. Roznica jest taka, ze wypija sie glukoze i robi badanie krwi po godzinie. Jedno oznaczenie. Nie trzeba byc na czczo.
Wiem od mojej gin, ze w wypadku kiedy nie ma szans na jego przeprowadzenie mimo wszytsko, wystarczy zjesc odpowiednie sniadanie (bogate w weglowodany, ginekolog powinien dac wytyczne) i zrobic ten test tylko po takim sniadaniu, bez picia glukozy.
 
Rozwiązanie
Do góry