reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa wyższa po 2h niż po 1h -interpretacja wyników

Dołączył(a)
27 Listopad 2021
Postów
12
Cześć,
Czytałam kilka wątków, ale koniec końców już się pogubiłam.
Miałam dwa razy wykonana krzywą cukrową, ze względu na wynik na czczo w górnej granicy normy najpierw wykonano między 12-14tc a teraz obowiązkowa krzywa ponownie 24-26tc

Pierwszy test obciążenia glukozą wyszedł mi w granicach normy, ale niestety teraz w 26tygodniu jest nieprawidłowy?

Glukoza za czczo 91,8 mg/dl (5,1)
Glukoza po 1godzinie 137,0 mg/dl (7,61)
Glukoza po 2godzinie 155,3 mg/dl (8,63)

Czyli po drugiej godzinie zaczęło rosnąc, zamiast spadać. Czy któraś z Was tak miała i obyło się bez wizyt u diabetologa i dietetyka, specjalnych diet i pomiarów kilka razy dziennie glukometrem? Bez kłucia insuliny itp?

Dodam, ze bardzo przed trzecim pobraniem się już denerwowałam, bo pielęgniarka nie mogła pobrać mi krwi (byłam kłuta wczoraj 12razy…) mam problem z pobieraniem, nie ma żył, jeżeli już się jakaś żyłę znajdzie to nie leci kompletnie krew, lub są w nich zrosty i musza strasznie długo grzebać igłą lub wkłuwać obok i szukać ujścia. W pewnym momencie robiło mi się już ciepło i słabo przy pobieraniu ze zdenerwowania.
Dodam, ze ciąże prowadzoną mam na acard 150 oraz heparynie 40 i luteinie 200.
Mam potwierdzona trombofilie oraz dwie mutacje związane z krwią.
To moja 5 ciąża, dzieci nie mam.

Wizyta u lekarki dopiero 10maja, niestety nie mam możliwości spotkania sie wcześniej, ewentualnie po majowce może uda się na chwile z nią porozmawiać. Bardzo mnie to martwi. Z góry dziękuje za odpowiedz.
 
reklama
Wynik po dwóch godzinach wskazuje na cukrzycę ciążową (zresztą wynik 92 na czczo też na nią wskazuje).
Na pewno dostaniesz skierowanie do diabetologa. A teraz możesz zacząć ogarniać dietę z niskim IG.

PS. U mnie mimo, że wynik po 2h nie przekraczał 140, to i tak dostałam skierowanie do diabetologa. A u mnie też wynik po 2h wyszedł wyższy niż po 1h.
 
Wynik po dwóch godzinach wskazuje na cukrzycę ciążową (zresztą wynik 92 na czczo też na nią wskazuje).
Na pewno dostaniesz skierowanie do diabetologa. A teraz możesz zacząć ogarniać dietę z niskim IG.

PS. U mnie mimo, że wynik po 2h nie przekraczał 140, to i tak dostałam skierowanie do diabetologa. A u mnie też wynik po 2h wyszedł wyższy niż po 1h.
I masz stwierdzona cukrzyce ciazowa mimo ze nie bylo przekroczen? Bo ja ostatnio robilam krzywa i taka dziwna mi wyszla mianowicie 80, 116, 143 ale do zadnego diabetologa skierowania nie mam.
 
Miałam stwierdzoną nietolerancję i przykaz mierzenia glukometrem na czczo i 1h po głównych posiłkach.
Wyniki były w granicach normy, więc skończyło się jedynie dietą.
 
Ja mam glukometr i tak dla swojego spokoju sobie mierze. Ale po posilkach nigdy nie mam przekroczen. Najwyzsze cukry mam rano ale tez jeszcze w normach takze nic z tym nie robie, no moze jedynie ograniczam troche slodycze :-)
 
Cześć,
Czytałam kilka wątków, ale koniec końców już się pogubiłam.
Miałam dwa razy wykonana krzywą cukrową, ze względu na wynik na czczo w górnej granicy normy najpierw wykonano między 12-14tc a teraz obowiązkowa krzywa ponownie 24-26tc

Pierwszy test obciążenia glukozą wyszedł mi w granicach normy, ale niestety teraz w 26tygodniu jest nieprawidłowy?

Glukoza za czczo 91,8 mg/dl (5,1)
Glukoza po 1godzinie 137,0 mg/dl (7,61)
Glukoza po 2godzinie 155,3 mg/dl (8,63)

Czyli po drugiej godzinie zaczęło rosnąc, zamiast spadać. Czy któraś z Was tak miała i obyło się bez wizyt u diabetologa i dietetyka, specjalnych diet i pomiarów kilka razy dziennie glukometrem? Bez kłucia insuliny itp?

Dodam, ze bardzo przed trzecim pobraniem się już denerwowałam, bo pielęgniarka nie mogła pobrać mi krwi (byłam kłuta wczoraj 12razy…) mam problem z pobieraniem, nie ma żył, jeżeli już się jakaś żyłę znajdzie to nie leci kompletnie krew, lub są w nich zrosty i musza strasznie długo grzebać igłą lub wkłuwać obok i szukać ujścia. W pewnym momencie robiło mi się już ciepło i słabo przy pobieraniu ze zdenerwowania.
Dodam, ze ciąże prowadzoną mam na acard 150 oraz heparynie 40 i luteinie 200.
Mam potwierdzona trombofilie oraz dwie mutacje związane z krwią.
To moja 5 ciąża, dzieci nie mam.

Wizyta u lekarki dopiero 10maja, niestety nie mam możliwości spotkania sie wcześniej, ewentualnie po majowce może uda się na chwile z nią porozmawiać. Bardzo mnie to martwi. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Spokojnie, nie denerwuj się. Mając cukrzycę ciążową rodzi się zdrowe dziecko, jestem tego przykładem 🙂 Moje wyniki były bardzo zbliżone do Twoich, też po 2h wyżej niż po 1h. Moja ginekolog zaleciła na początek dietę z niskim IG, żeby sprawdzić czy damy radę bez diabetologa. Niestety kłuć się musiałam, przez pierwszy miesiąc 4x na dobę. Później, jak okazało się że cukier w normie to 2 razy. No chyba że zjadłam coś czego wcześniej nie jadłam, to sprawdzałam reakcję. No i było w porządku. Żadnych wizyt u diabetologa czy dietetyka nie było. Wyeliminowałam białe pieczywo, i mleko na śniadanie. Słodyczy też nie jadłam, ale akurat z tym nie miałam żadnego problemu bo w ciąży zupełnie mnie do nich nie ciągnęło😉 Mój synek urodził się w terminie i zdrowy, teraz ma już 5 miesięcy, rośnie jak na drożdżach i czasem nieźle dokazuje🤣 Myślę że jeszcze przed konsultacją z Twoim ginekologiem przyjrzyj się temu co jesz, wyrzuć to co niezdrowe i z cukrem. Jedz dużo warzyw🙂 Na początku słowo "dieta" przeraża, ale spokojnie dasz radę. My kobiety zrobimy wszystko dla naszych skarbów🙂
 
To jakie masz po posiłkach, skoro te są najwyższe?
80-90 to są wyniki nie wskazujące na cukrzycę ciążową
 
reklama
Do góry