reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa wyższa po 2h niż po 1h -interpretacja wyników

Na czczo do 92.
po 1h do 180
po 2h do 153.

Tutaj na czczo jest 91,8 czyli na samej górnej granicy.
A po 2h jest tutaj 155 co minimaaalnie ale jednak- przekracza granicę.

Także możesz dostać skierowanie do diabetologa na kontrolę.
 
reklama
Spokojnie, nie denerwuj się. Mając cukrzycę ciążową rodzi się zdrowe dziecko, jestem tego przykładem 🙂 Moje wyniki były bardzo zbliżone do Twoich, też po 2h wyżej niż po 1h. Moja ginekolog zaleciła na początek dietę z niskim IG, żeby sprawdzić czy damy radę bez diabetologa. Niestety kłuć się musiałam, przez pierwszy miesiąc 4x na dobę. Później, jak okazało się że cukier w normie to 2 razy. No chyba że zjadłam coś czego wcześniej nie jadłam, to sprawdzałam reakcję. No i było w porządku. Żadnych wizyt u diabetologa czy dietetyka nie było. Wyeliminowałam białe pieczywo, i mleko na śniadanie. Słodyczy też nie jadłam, ale akurat z tym nie miałam żadnego problemu bo w ciąży zupełnie mnie do nich nie ciągnęło😉 Mój synek urodził się w terminie i zdrowy, teraz ma już 5 miesięcy, rośnie jak na drożdżach i czasem nieźle dokazuje🤣 Myślę że jeszcze przed konsultacją z Twoim ginekologiem przyjrzyj się temu co jesz, wyrzuć to co niezdrowe i z cukrem. Jedz dużo warzyw🙂 Na początku słowo "dieta" przeraża, ale spokojnie dasz radę. My kobiety zrobimy wszystko dla naszych skarbów🙂
Bardziej denerwuje mnie myśl o następnym kłuciu kilka razy na dobę, bo już teraz mam codziennie zastrzyki. Białego pieczywa nie spożywam w ogóle, mleka nie pije, mam nietolerancję, dodatkowo nie jem słodyczy ani nie pije napojów słodkich typu cola itp. Ogólnie od kilku miesięcy tj. od starań przed ciąża zdrowo się odżywiałam i nie ma w mojej diecie nic prócz incydentalnych lodów czy kawałka tarty z owocami. Nie mam w domu rzeczy tzw”niezdrowych” które mogłabym jeszcze wyeliminować…. Dieta mnie nie przeraża jak załatwianie wszystkich tych dodatkowych wizyt i mierzenie się ciagle glukometrem czy przyjmowanie ewentualnie insuliny w zastrzykach. Mam dość.
 
Na czczo do 92.
po 1h do 180
po 2h do 153.

Tutaj na czczo jest 91,8 czyli na samej górnej granicy.
A po 2h jest tutaj 155 co minimaaalnie ale jednak- przekracza granicę.

Także możesz dostać skierowanie do diabetologa na kontrolę.
Na pierwszej krzywej tez miałam na czczo 91,6 wiec na samej górnej granicy i nic mi ginekolog nie mówiła. Drugi pomiar za to miałam 137,9 a trzeci 100,8. Jednak mieściłam się w normach i dostałam zalecenie zgłosić się na następna „obowiązkowa” krzywa między 24a 26tc.
Od zawsze mam glukozę na czczo w górnej granicy normy (między 89 a 92). Z tego względu właśnie miałam zalecenie wykonanie testu obciążenia już w 1 trymestrze.
 
Bardziej denerwuje mnie myśl o następnym kłuciu kilka razy na dobę, bo już teraz mam codziennie zastrzyki. Białego pieczywa nie spożywam w ogóle, mleka nie pije, mam nietolerancję, dodatkowo nie jem słodyczy ani nie pije napojów słodkich typu cola itp. Ogólnie od kilku miesięcy tj. od starań przed ciąża zdrowo się odżywiałam i nie ma w mojej diecie nic prócz incydentalnych lodów czy kawałka tarty z owocami. Nie mam w domu rzeczy tzw”niezdrowych” które mogłabym jeszcze wyeliminować…. Dieta mnie nie przeraża jak załatwianie wszystkich tych dodatkowych wizyt i mierzenie się ciagle glukometrem czy przyjmowanie ewentualnie insuliny w zastrzykach. Mam dość.
Rozumiem, czyli jednak nie mogę porównywać swojej sytuacji do Twojej 😕 Z tego co piszesz miałam dużo łatwiej. Współczuję i trzymam kciuki żeby tego kłucia jednak nie było. Przekroczenia norm glukozy masz niewielkie i w zasadzie od lekarza zależy czy skieruje dalej czy może sam coś trafnie podpowie i cukier uda się opanować. Tego Ci życzę 🙂
 
Cześć,
Czytałam kilka wątków, ale koniec końców już się pogubiłam.
Miałam dwa razy wykonana krzywą cukrową, ze względu na wynik na czczo w górnej granicy normy najpierw wykonano między 12-14tc a teraz obowiązkowa krzywa ponownie 24-26tc

Pierwszy test obciążenia glukozą wyszedł mi w granicach normy, ale niestety teraz w 26tygodniu jest nieprawidłowy?

Glukoza za czczo 91,8 mg/dl (5,1)
Glukoza po 1godzinie 137,0 mg/dl (7,61)
Glukoza po 2godzinie 155,3 mg/dl (8,63)

Czyli po drugiej godzinie zaczęło rosnąc, zamiast spadać. Czy któraś z Was tak miała i obyło się bez wizyt u diabetologa i dietetyka, specjalnych diet i pomiarów kilka razy dziennie glukometrem? Bez kłucia insuliny itp?

Dodam, ze bardzo przed trzecim pobraniem się już denerwowałam, bo pielęgniarka nie mogła pobrać mi krwi (byłam kłuta wczoraj 12razy…) mam problem z pobieraniem, nie ma żył, jeżeli już się jakaś żyłę znajdzie to nie leci kompletnie krew, lub są w nich zrosty i musza strasznie długo grzebać igłą lub wkłuwać obok i szukać ujścia. W pewnym momencie robiło mi się już ciepło i słabo przy pobieraniu ze zdenerwowania.
Dodam, ze ciąże prowadzoną mam na acard 150 oraz heparynie 40 i luteinie 200.
Mam potwierdzona trombofilie oraz dwie mutacje związane z krwią.
To moja 5 ciąża, dzieci nie mam.

Wizyta u lekarki dopiero 10maja, niestety nie mam możliwości spotkania sie wcześniej, ewentualnie po majowce może uda się na chwile z nią porozmawiać. Bardzo mnie to martwi. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Wynik =>153 to cukrzyca ciążowa i bez diabetologa się nie obejdzie.

Ja też mam wynik wyższy po 2h, po prostu to znaczy, że trzustka źle pracuje.
 
Do góry