reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

Jaki za lekki posiłek jak badanie jest na czczo?
Na czczo jest ok tylko w pytaniu była mowa o poziom 1 godz po, fakt nie wyczytałam się że to badanie w labo. I przyjęłam że posiłek był. 🤭 Taka blondi ze mnie. Nisko skoczył w górę, jednorazowe badanie nic jeszcze nie mówi więc warto kilka razy kontrolować żeby wysnuć jakieś wnioski.
 
reklama
Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tu 😊 W ciąży cukrzyca ciążowa. Dzis kontrolnie zrobiłam krzywą (jestem prawie 2 l po porodzie) wcześniej wyniki ok. Teraz na czczo glukometr 96, krew zylna 111 i po 2h 63. Wydaje mi się, że wynik po 2h jest za niski. Póki nie zjadłam posiłku cała dosłownie się trzęsłam.
 
Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tu 😊 W ciąży cukrzyca ciążowa. Dzis kontrolnie zrobiłam krzywą (jestem prawie 2 l po porodzie) wcześniej wyniki ok. Teraz na czczo glukometr 96, krew zylna 111 i po 2h 63. Wydaje mi się, że wynik po 2h jest za niski. Póki nie zjadłam posiłku cała dosłownie się trzęsłam.

To nie jest jeszcze AŻ tak nisko, żeby się trząść, ale poniżej normy. Szoda, że nie ma wyniku z 60 minuty i insuliny trzypunktowej. 111 to już nieprawidłowa glikemia niestety. Cukrzyca to pewnie jeszcze nie jest (choć brakuje tej środkowej wartości), ale ewidentnie coś szwankuje.
 
Do góry