reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

reklama
No bo to jest tak slodkie jakby w szklance wody rozpuscis pol kilo cukru bleeeeeeeeeeeeeeee a bez cytrynki ani rusz,pewno zanim pojde to sie z 10 razy porzygam
 
Dziewczyny ja jestem już po tym badaniu wiec moge powiedziec co i jak
na badanie można iść po lekkim śniadanku ja zjadłam płatki z mlekiem, weźcie 1/2 cytryny
ona nie zmieni wyniku a poprawi smak pielegniarka rozpusci glukoze w letniej wodzie i
wciśnie sok z cytryny, u mnie w przychodni powiedziano mi że mogłam w domu wypić
glukoze i po 1godz przyjechac tylko na pobranie krwi no ale ja o tym nie wiedziałam wiec
wypiłam na miejscu i po godz przyjechałam na pobranie krwi!!
Powiem szczerze z cytryną jest do przeżycia ale pomimo soku było słodko ;) ale da sie przeżyć
tylko potem w ciągu dnia muliło mnie strasznie ..... oki kochane nie strasze rachu ciachu i po strachu ;D
 
To troche dziwnie. Pierwsze pobranie jest za wsze na czczo a drugie godzine po obciazeniu glukoza. Na krzywa cukrowa sa zawsze 2 pobrania.
 
w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę ciążową - trochę o tym wiem.

nie wolno nic jeść - cytrynka jak najbardziej - ja bez niej nie moge przełknać, ale niektóre kobity nie toleruja tej z cytryna.
niczym nie zagryzamy i niczym nie zapijamy 9nawet woda) by nie rozwodnic stężenia glukozy.
tez nie powinno isę ruszac pow ypiciu - ponieważ spalanie cukru - fałszuje troche wyniki.

trzeba przygotowac się na 1 lub 2 w zalezności czy macie
badanie GCT (50gr gluzkozy - 1 godzina, jedno pobranie na czczo i jedno po 1 godzinie))
czy test OGTT (75 gram gluzkozy - 2 godziny jedno pobranie na czczo, jedno po godzinie i jedno po 2 godzinach).
 
reklama
Do góry