reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywe ząbki

Gosik880

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2018
Postów
352
Witam. Córka niedawno skończyła roczek i ma już 12 ząbków. Z dolnymi ząbkami nie było żadnego problemu. Górne jedynki i jedna dwójka też wyszły bardzo szybko ale nie mogliśmy się doczekać na drugą dwójkę. Po dłuższym czasie też się pojawiła ale wyrosła strasznie daleko od jedynki, praktycznie w miejscu kła. Zaczęłam się tym martwić. Boję się, że nie ustawi się już we właściwym miejscu i zaburzy wyrzynanie innych zębów. Jak myślicie jest jeszcze szansa, że to się wyprostuje? Drugim problemem jest totalna niechęć córki do mycia ząbków. Zdaje sobie sprawę, że to malutkie dziecko i nie rozumie o co chodzi ale już nie mam pomysłów. Pokazuje jej, że sama myję zęby szczoteczką. Jest zainteresowana przez sekundę, a jak jej próbuję włożyć do buzi szczoteczkę to jest dramat. Wrzask, płacz i zaciśnięcie buźki. Próbowałam już zwykłą miękką szczoteczką, szczoteczką gumową na palec, a nawet gazikiem nasączonym wodą, pastą miętową albo żelem truskawkowym i nic. Za każdym razem ta sama historia... Już mi się śni po nocach, że będzie miała niedługo same czarne pieńki w dziąsłach 😔😭 Moi rodzice nigdy nie dbali o uzębienie swoich dzieci. Do tej pory mam o to do nich żal. Mimo tego, że nie jest tragicznie to zęby są moim wielkim kompleksem. Obiecałam sobie, że ja będę dbała o ząbki swojego dziecka ale czuję, że zawodzę... Nie mam już pomysłów.
 

Załączniki

  • IMG_20200522_210251.jpg
    IMG_20200522_210251.jpg
    357,4 KB · Wyświetleń: 620
reklama
Rozwiązanie
Może teraz się tak wydaje, że jest mało miejsca ale szczęki i żuchwy bardzo intensywnie rosną u dzieci, więc może później te ząbki się wyprostują.
reklama
Skoro są wątpliwości, czy to krzywa dwójka czy też prawidłowa trójka, to może należy. Ale o tym powinien zadecydować lekarz.
To ja zapytam jeszcze raz. Po co naświetlać tak małe dziecko? Bardzo często zęby nie rosną po kolei, a na zdjęciu autorki posta widać spuchnięte dziąsło w miejscu dwójki. Mój syn nie ma tylko trójek, ale nawet nie pomyślałam o tym żeby zrobić mu zdjęcie RTG żeby zobaczyć czy są zalążki
Córka ma roczek, wszystko się jeszcze kształtuje w buźce. Zdecydowanie to jeszcze nie czas na robienie zdjęć rentgenowskich. Stwierdziłam, że na spokojnie poobserwuje jak się będzie rozwijała sytuacja, bo wydaje mi się, że ta dwójka czai się już pod dziąsłem...
 
Na zdjęciu nie widać 4 i 3 więc stad moje pytanie.
Czwórki się dopiero przebiły, jeszcze nie wyszły dobrze z dziąsła, dlatego nie widać na zdjęciu. Ciężko zrobić zdjęcie bo dzieć nie współpracuje i ryzyko utraty palca jest duże 😆 A trójkę ma jedną, tą która wyrosła zamiast dwójki.
Tak czy owak już się troszkę uspokoiłam. Wydaje mi się, że wszystko jest ok tylko ten jeden kiełek się pospieszył i delikatnie utrudnił dwójce wyjście. Myślę, że niedługo się jej doczekamy:)
 
Powiem tak, skoro autorka się pyta, to chyba nie dla wszystkich jest oczywiste, że zęby mogą wychodzić nie po kolei i trzeba to wyjaśnić. Takim jak ja np.
Po drugie czy nie macie w sobie ciekawości świata i nie chcecie czasami tak po prostu wiedzieć, co jest w medycynie możliwe, niekoniecznie to wykorzystując? To, że jakieś badanie jest możliwe, nie znaczy, że trzeba od razu biec je robić. To należy rozważyć i omówić z dobrym lekarzem. Skoro wg was nie można o nic spytać, bo to niebezpieczne, zakażcie ciężarnym nie tylko wykonywać, ale i pytać o amniopunkcję, bo to przecież ryzyko. Skończyłam. [emoji19]
 
Powiem tak, skoro autorka się pyta, to chyba nie dla wszystkich jest oczywiste, że zęby mogą wychodzić nie po kolei i trzeba to wyjaśnić. Takim jak ja np.
Po drugie czy nie macie w sobie ciekawości świata i nie chcecie czasami tak po prostu wiedzieć, co jest w medycynie możliwe, niekoniecznie to wykorzystując? To, że jakieś badanie jest możliwe, nie znaczy, że trzeba od razu biec je robić. To należy rozważyć i omówić z dobrym lekarzem. Skoro wg was nie można o nic spytać, bo to niebezpieczne, zakażcie ciężarnym nie tylko wykonywać, ale i pytać o amniopunkcję, bo to przecież ryzyko. Skończyłam. [emoji19]
No ale nie porównuj amniopunkcji która może wykluczyć lub potwierdzić wady płodu do zdjęć RTG żeby zobaczyć czy są zalążki zębów.
 
Hej :)
Właśnie trafiłam na ten wątek, bo mamy u synka chyba podobna sytuację z dwójka. Tez myślałam ze ma dwie dwójki ale chyba to jednak dwójka i trójka. Czy ta przebijająca się dwójka u córeczki mocno się przekrzywiła? U nas na razie siedzi w dziąsle, czekamy na przebicie, trochę się martwię ze pokrzywi ząbki...
pozdrawiam :)
 
Na innym wątku pisałam też i moim synu- i niego ta dwójka, która wyszła po trójce, a prawie razem z jedynką jest krzywa.. jak poszukasz to zobaczysz (wklejałam zdjęcia). Już jest lepiej, zdaniem dentysty ma szansę nA prostu zgryz
Hej :)
Właśnie trafiłam na ten wątek, bo mamy u synka chyba podobna sytuację z dwójka. Tez myślałam ze ma dwie dwójki ale chyba to jednak dwójka i trójka. Czy ta przebijająca się dwójka u córeczki mocno się przekrzywiła? U nas na razie siedzi w dziąsle, czekamy na przebicie, trochę się martwię ze pokrzywi ząbki...
pozdrawiam :)
 
@Karrzajac1 Ja już sama nie wiem co mam myśleć o tych ząbkach. Ta zaginiona dwójka jeszcze się nie przebiła ale już niewiele jej brakuje. Widać, że jest mocno przekrzywiona (zrotowana prawie o 90 stopni). Jak patrzę na ten dalszy ząbek, to średnio mi przypomina kła... Za tym "kłem" jest jeszcze hektar miejsca do czwórki. Boje się, że będzie miała dwie dwójki albo, że kieł zamienił się miejscem z dwójką. Poczekam aż się przebije ten skrzywiony ząbek i pójdę zapoznać córkę że stomatologiem.
 
reklama

a to rozumiem ze jeszcze się nie przebił? U nas jest identycznie, widać ze mocno przekrzywiony, z tym ze wydaje się ze jeszcze mniej miejsca jest na niego,nie wiem jak miałby się zmieścić..
 
Do góry