reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywe ząbki

Gosik880

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2018
Postów
360
Witam. Córka niedawno skończyła roczek i ma już 12 ząbków. Z dolnymi ząbkami nie było żadnego problemu. Górne jedynki i jedna dwójka też wyszły bardzo szybko ale nie mogliśmy się doczekać na drugą dwójkę. Po dłuższym czasie też się pojawiła ale wyrosła strasznie daleko od jedynki, praktycznie w miejscu kła. Zaczęłam się tym martwić. Boję się, że nie ustawi się już we właściwym miejscu i zaburzy wyrzynanie innych zębów. Jak myślicie jest jeszcze szansa, że to się wyprostuje? Drugim problemem jest totalna niechęć córki do mycia ząbków. Zdaje sobie sprawę, że to malutkie dziecko i nie rozumie o co chodzi ale już nie mam pomysłów. Pokazuje jej, że sama myję zęby szczoteczką. Jest zainteresowana przez sekundę, a jak jej próbuję włożyć do buzi szczoteczkę to jest dramat. Wrzask, płacz i zaciśnięcie buźki. Próbowałam już zwykłą miękką szczoteczką, szczoteczką gumową na palec, a nawet gazikiem nasączonym wodą, pastą miętową albo żelem truskawkowym i nic. Za każdym razem ta sama historia... Już mi się śni po nocach, że będzie miała niedługo same czarne pieńki w dziąsłach 😔😭 Moi rodzice nigdy nie dbali o uzębienie swoich dzieci. Do tej pory mam o to do nich żal. Mimo tego, że nie jest tragicznie to zęby są moim wielkim kompleksem. Obiecałam sobie, że ja będę dbała o ząbki swojego dziecka ale czuję, że zawodzę... Nie mam już pomysłów.
 

Załączniki

  • IMG_20200522_210251.jpg
    IMG_20200522_210251.jpg
    357,4 KB · Wyświetleń: 622
reklama
Rozwiązanie
Może teraz się tak wydaje, że jest mało miejsca ale szczęki i żuchwy bardzo intensywnie rosną u dzieci, więc może później te ząbki się wyprostują.
Najważniejsze - idź do dentysty - najlepiej do dziecięcego. Niech zaznajomi z gabinetem, a przy okazji rozwieje Twoje wątpliwości.
Na pewno znajdziesz takiego co przyjmuje - ja 2 tygodnie temu byłam na standardowej wizycie ortodontycznej z córką.
 
Poczekaj aż ząbek wyrośnie trochę więcej- to może być 3 a wyzynanie zębów nie zawsze musi odbywać się w kolejności ksiazkowej:-)
 
Ja także myślę,że to 3. U nas najpierw wyszły górne 2 dopiero teraz 1.
Co do mycia zebow- mój syn ma 10 m i zawsze jak myje mu ząbki to staram się to czym zainteresować (No dobra, zagapić...), wtedy jest łatwiej. Do tego jakaś piosenka i luz. Myślę,że emocje dużo robią- dziecko czuje takie zdenerwowanie mamy..
 
Udało mi się zrobić lepsze zdjęcie. Przyglądam się i faktycznie to chyba kieł. Dziąsło między jedynką, a kłem jest spuchnięte i wygląda jakby szedł tam kolejny ząb. Jak myślicie? Poza tym zauważyłam, że na tym małym kiełku białą plamę... Myślicie, że to odwapnienie, próchnica? Chyba muszę się jednak wybrać z nią do stomatologa...
 

Załączniki

  • IMG_20200523_095137.jpg
    IMG_20200523_095137.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 118
reklama
Udało mi się zrobić lepsze zdjęcie. Przyglądam się i faktycznie to chyba kieł. Dziąsło między jedynką, a kłem jest spuchnięte i wygląda jakby szedł tam kolejny ząb. Jak myślicie? Poza tym zauważyłam, że na tym małym kiełku białą plamę... Myślicie, że to odwapnienie, próchnica? Chyba muszę się jednak wybrać z nią do stomatologa...
Ja myślę, że to 3. Odstęp między zębami jest zbyt duży, żeby to była 2. Do dentysty jak najbardziej można się już wybrać.
 
reklama
Też pomyślałam, że to trójka. Nie żebym miała jakieś doświadczenie, bo osobiście czekam na pierwszy ząb.

A czy jest jakaś metoda zobaczenia zalążków zębów, żeby się upewnić? Na rentgenie? Czy takim małym dzieciom wolno robić takie badanie?
 
Do góry