reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywe ząbki

Gosik880

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2018
Postów
360
Witam. Córka niedawno skończyła roczek i ma już 12 ząbków. Z dolnymi ząbkami nie było żadnego problemu. Górne jedynki i jedna dwójka też wyszły bardzo szybko ale nie mogliśmy się doczekać na drugą dwójkę. Po dłuższym czasie też się pojawiła ale wyrosła strasznie daleko od jedynki, praktycznie w miejscu kła. Zaczęłam się tym martwić. Boję się, że nie ustawi się już we właściwym miejscu i zaburzy wyrzynanie innych zębów. Jak myślicie jest jeszcze szansa, że to się wyprostuje? Drugim problemem jest totalna niechęć córki do mycia ząbków. Zdaje sobie sprawę, że to malutkie dziecko i nie rozumie o co chodzi ale już nie mam pomysłów. Pokazuje jej, że sama myję zęby szczoteczką. Jest zainteresowana przez sekundę, a jak jej próbuję włożyć do buzi szczoteczkę to jest dramat. Wrzask, płacz i zaciśnięcie buźki. Próbowałam już zwykłą miękką szczoteczką, szczoteczką gumową na palec, a nawet gazikiem nasączonym wodą, pastą miętową albo żelem truskawkowym i nic. Za każdym razem ta sama historia... Już mi się śni po nocach, że będzie miała niedługo same czarne pieńki w dziąsłach 😔😭 Moi rodzice nigdy nie dbali o uzębienie swoich dzieci. Do tej pory mam o to do nich żal. Mimo tego, że nie jest tragicznie to zęby są moim wielkim kompleksem. Obiecałam sobie, że ja będę dbała o ząbki swojego dziecka ale czuję, że zawodzę... Nie mam już pomysłów.
 

Załączniki

  • IMG_20200522_210251.jpg
    IMG_20200522_210251.jpg
    357,4 KB · Wyświetleń: 625
reklama
Rozwiązanie
Może teraz się tak wydaje, że jest mało miejsca ale szczęki i żuchwy bardzo intensywnie rosną u dzieci, więc może później te ząbki się wyprostują.
Może teraz się tak wydaje, że jest mało miejsca ale szczęki i żuchwy bardzo intensywnie rosną u dzieci, więc może później te ząbki się wyprostują.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry