reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzyżowanie stóp przez 4 miesięczne dziecko

pepsicOLA

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2010
Postów
148
Miasto
Wrocław
Córeczka ma 4,5 m-ca. Ostatnio zauważyłam, że od czasu do czasu krzyżuje stópki. Gdzieś wyczytałam, że tak nie powinno być. Czy to prawda? Na początku sierpnia mamy umówioną wizytę u neurologa, czy to krzyżowanie może być z powodów neurologicznych? Czy to niebezpieczne?
Córcia nie leży tak cały czas, potrafi potem nóżki rozkrzyżować, dodam też, że głównie leży w pozycji "żabki".
 
reklama
Ja też czytałam gdzieś że nie powinno dziecko krzyżować stóp. Nie buszuj jednak na necie w poszukiwaniu info bo się niepotrzebnie nakręcisz. Poczekaj na wizytę u neurologa i przygotuj sobie listę pytań. Ja też byłam z moim maluszkiem u neurologa bo miałam pewne wątpliwości co do jego zachowania, powywracał nim na każdą stronę i bardzo mnie uspokoił, idziemy jeszcze raz na wizytę kontrolną. Obserwuj swoje dziecko bo lekarz zadaje mnóstwo pytań. Sierpień już niedaleko, życzę powodzenia. :-)
 
Mnie się wydaje, że takie krzyżowanie stóp to pozostałość po przyzwyczajeniach z brzuszka. Kacper od urodzenia krzyżuje nóżki jak leży na plecach i robi to do tej pory. Rozwija się prawidłowo. PepsicOLA daj znać co powie lekarz.
 
Mój syn od początku krzyżował nóżki. I nie jest to spowodowane żadnymi schorzeniami czy innymi problemami neurologicznymi.
Ot tak po prostu lubi. Jest mu chyba wygodnie:) A że był dużym dzieckiem w brzuchu to pewne zachowania pozostały. Tak samo było z pozycja na żabkę. :)
Skończył roczek i zauważyłam, że coraz rzadziej to robi.
 
uff. trochę mnie, przyznam, uspokoiłyście. Mam nadzieję, że u Nataszki to też nie wynika z żadnych schorzeń a po prostu ten typ tak ma. Jak mała lezy na brzuszku - co uwielbia - to też czasem nóżki trzyma w górze i od czasu do czasu je krzyżuje. Może po prostu jej tak wygodnie.
W przyszły poniedziałek dam znać co powiedział lekarz. :)
 
kochana moj synek tez krzyzuje nozki przy stopach. akurat on ma zbyt duze napiecie miesniowe i go rehabilituje. tez zaniepokoilam sie tymi nozkami i zapytalam o to p.rehabilitantke. spytala tylko czy nozki ma wtedy ugiete czy wyprostowane, bo to wazne. jesli twoja corka ma ugiete nozi kiedy je krzyzuje to wszystko jest ok.
 
reklama
Do góry