reklama

ksiazeczka zdrowia dziecka

Temat na forum 'Mamy z Irlandii' rozpoczęty przez Sa5mia, 21 Czerwiec 2013.

1. Sa5mia

Sa5mia Zaciekawiona BB

Witam.

Niedawno urodzilam w Irlandii swoje pierwsze dziecko. Na wizycie u Gp zostalam poproszona o ksiazeczke zdrowia, jednakze ja takiej nie dostalam. Jezdzimy do Gp do limerick jako ze jest to Polski lekarz. W tamtejszym szpitalu ksiazeczke dostaje sie przy wyjsciu do domu z dzieckiem. Ja rodzilam w Clonmel i niestety owej ksiazeczki nie mam. Czy ktoras z Was moglaby pomoc i napisac gdzie powinnam zglosic sie po taka ksiazeczke ? Oraz jaka jest jej angielska nazwa ?
    Bede ogromnie wdzieczna za jakakolwiek pomoc.
    Pozdrawiam.

2. KasiaGot

KasiaGot Fanka BB :)

Sa5mia ja rodziłam w Limerick i książeczki zdrowia nie dostałam na wyjściu ze szpitala.
    Przyniosła mi ją mildwife jak przyszła pierwszy raz do domu zobaczyć i zbadać maleństwo - "My personal health record".
    PS. Do jakiego polskiego lekarza jeżdzisz do Limerick?
    Pozdrawiam

3. reklama
  4. Sa5mia

Sa5mia Zaciekawiona BB

Jeżdzę do dr Darii Wojnar. w Clonmel,, czyli tu gdzie mieszkam niestety nie ma Polskiego lekarza, a nie czuję się na siłach aż tak z angielskim by chodzić do tutejszego lekarza. Dr. Wojnar powiedziała, że w Limerick na wyjściu ze szpitala dają książeczki zdrowia. Ponoć takie żółte. Bardzo mnie to zdziwiło bo ja nic nie dostałam. Ani w szpitalu, ani od położnej, która była w domu. ;/ a książeczka na wizyty do Gp ponoć niezbędna..:sorry2:

5. AsienkaM1986

AsienkaM1986 mama Zuzi

Tak czytam i się zastanawiam, bo ja książeczki zdrowia dla Zuzi nie dostałam, jedyna książeczka to ta do szczepień. W razie potrzeby do Gp chodze bez problemu i nigdy mnie sie o to nie pytali. Może to od county zależy.

6. marcysia365

marcysia365 sierpień'07 i czerwiec'09

U mnie Norbert ma zwykla ksiazeczka zdrowia, a Nataniel dostal ta zwykla i druga do szczepien. Ja je dostalam na pierwszej wizycie od pielegniarki, ktora przyszla zobaczyc dzieci.

Sa5mia- podejdz do healt center do ktorego nalezysz i oni powinni dac ci ta ksiazeczke.

AsienkaM- w ksiazeczce wpisuja ci wszystkie dane z wizyt dziecka jak np. wzrost , wage, dane z przebiegu ciazy i rozwoju dziecka. w wiekszosci to ty ja wypelniasz a lekarz tylko kontroluje co i jak :)

7. AsienkaM1986

AsienkaM1986 mama Zuzi

No to powiem Ci że nic takiego nie mam i nigdy nie dostałam.

8. BetiARO

BetiARO Aktywna w BB

Nam książeczkę przyniosła położna na pierwszej wizycie, my mamy pomarańczową, wypisuje się tam dane i każdy bilans dziecka, wzrost, waga itp.

9. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Prawda jest taka,że Irlandia idzie ku Europie :-D
    Dwójka urodzona w Galway i książeczek nie miała(Antek miał świstek,niby książeczkę szczepień),ale z racji takiej,że drugi swoje niemowlęce czasy spędził w co.Dublin to dostał książeczkę zdrowia,ale i tak wpisywane były tylko szczepienia.Jeremiasz urodzony w co.Laois i też niby książeczka zdrowia,a szczepienia są wpisywane.
    Za to w UK dostał prawdziwą,super książkę zdrowia.Gdzie są wpisy pielęgniarki,bilanse,szczepienia,wywiady itd.książeczka z prawdziwego zdarzenia.
    najważniejsze to zapisać sobie daty szczepień dziecka.

10. reklama
  11. Jushka

Jushka Zaciekawiona BB

U nas było tak samo. Jest miejsce na bilanse, informacje o rozwoju dziecka itp.

Poleć forum