reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ksiazeczka zdrowia dziecka

Sa5mia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2012
Postów
23
Miasto
Clonmel
Witam.

Niedawno urodzilam w Irlandii swoje pierwsze dziecko. Na wizycie u Gp zostalam poproszona o ksiazeczke zdrowia, jednakze ja takiej nie dostalam. Jezdzimy do Gp do limerick jako ze jest to Polski lekarz. W tamtejszym szpitalu ksiazeczke dostaje sie przy wyjsciu do domu z dzieckiem. Ja rodzilam w Clonmel i niestety owej ksiazeczki nie mam. Czy ktoras z Was moglaby pomoc i napisac gdzie powinnam zglosic sie po taka ksiazeczke ? Oraz jaka jest jej angielska nazwa ?
Bede ogromnie wdzieczna za jakakolwiek pomoc.
Pozdrawiam.
 
reklama
Sa5mia ja rodziłam w Limerick i książeczki zdrowia nie dostałam na wyjściu ze szpitala.
Przyniosła mi ją mildwife jak przyszła pierwszy raz do domu zobaczyć i zbadać maleństwo - "My personal health record".
PS. Do jakiego polskiego lekarza jeżdzisz do Limerick?
Pozdrawiam
 
Jeżdzę do dr Darii Wojnar. w Clonmel,, czyli tu gdzie mieszkam niestety nie ma Polskiego lekarza, a nie czuję się na siłach aż tak z angielskim by chodzić do tutejszego lekarza. Dr. Wojnar powiedziała, że w Limerick na wyjściu ze szpitala dają książeczki zdrowia. Ponoć takie żółte. Bardzo mnie to zdziwiło bo ja nic nie dostałam. Ani w szpitalu, ani od położnej, która była w domu. ;/ a książeczka na wizyty do Gp ponoć niezbędna..:sorry2:
 
U mnie Norbert ma zwykla ksiazeczka zdrowia, a Nataniel dostal ta zwykla i druga do szczepien. Ja je dostalam na pierwszej wizycie od pielegniarki, ktora przyszla zobaczyc dzieci.

Sa5mia- podejdz do healt center do ktorego nalezysz i oni powinni dac ci ta ksiazeczke.

AsienkaM- w ksiazeczce wpisuja ci wszystkie dane z wizyt dziecka jak np. wzrost , wage, dane z przebiegu ciazy i rozwoju dziecka. w wiekszosci to ty ja wypelniasz a lekarz tylko kontroluje co i jak :)
 
U mnie Norbert ma zwykla ksiazeczka zdrowia, a Nataniel dostal ta zwykla i druga do szczepien. Ja je dostalam na pierwszej wizycie od pielegniarki, ktora przyszla zobaczyc dzieci.

Sa5mia- podejdz do healt center do ktorego nalezysz i oni powinni dac ci ta ksiazeczke.

AsienkaM- w ksiazeczce wpisuja ci wszystkie dane z wizyt dziecka jak np. wzrost , wage, dane z przebiegu ciazy i rozwoju dziecka. w wiekszosci to ty ja wypelniasz a lekarz tylko kontroluje co i jak :)

No to powiem Ci że nic takiego nie mam i nigdy nie dostałam.
 
Nam książeczkę przyniosła położna na pierwszej wizycie, my mamy pomarańczową, wypisuje się tam dane i każdy bilans dziecka, wzrost, waga itp.
 
Prawda jest taka,że Irlandia idzie ku Europie :-D
Dwójka urodzona w Galway i książeczek nie miała(Antek miał świstek,niby książeczkę szczepień),ale z racji takiej,że drugi swoje niemowlęce czasy spędził w co.Dublin to dostał książeczkę zdrowia,ale i tak wpisywane były tylko szczepienia.Jeremiasz urodzony w co.Laois i też niby książeczka zdrowia,a szczepienia są wpisywane.
Za to w UK dostał prawdziwą,super książkę zdrowia.Gdzie są wpisy pielęgniarki,bilanse,szczepienia,wywiady itd.książeczka z prawdziwego zdarzenia.
najważniejsze to zapisać sobie daty szczepień dziecka.
 
reklama
reklama
Do góry