reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książeczki dla roczniaka

DropKick

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2022
Postów
1 708
Hej, szukam książeczek dla 12 msc dziecka. Bylam w paru sklepach, zazwyczaj książeczki są od 2rż, i mają kartki. Ja szukam czegos w grubej oprawie, zeby dziecko moglo swobodnie nimi operować, czegoś rozwijającego, co jednoczesnie nie bedzie nudne. Jakie książeczki lubią wasze dzieci? Co polecacie?

Znam tylko pucio i kici kocia, a mnie szczerze mówiąc obie nie zachęcają.
 
reklama
Kicia Kocia i Nunuś mnie też nie zachęcały, ale synek uwielbiał. Córka już zaczyna słuchać, a ma 10 miesięcy.

Lubi też Misia Pracusia. Tekstu prawie wcale, ale ruchome elementy i obrazki ładne. Ja czytam i opowiadam co tam jest, córka przesuwa elementy.

Misio Zbysio szuka Świętego Mikołaja. Też ruchome elementy i pytania, na które dziecko uczy się odpowiadać i znajdować coś na obrazku. Są inne książki z tej serii.

Jano i Wito: z polecenia. Sama nie czytałam.

W bibliotece u nas jest mnóstwo książek dla maluchów. Polecam się wybrać, albo do księgarni. Może będzie coś, co bardziej Ci się spodoba.
 
Jest sporo książeczek z wierszykami wydanych jako cienkie kartoniki 16x16 cm. Polecam Brzechwę albo Kozłowską z wydawnictwa Skrzat, ale też wydawnictwo Wilga ma takie. Są też ksiazeczki harmonijkowe jeszcze mniejszego formatu, moje maluchy lubiły jak na stronie była tylko jedna rzecz np. tematycznie o pojazdach, owocach itp. Czuczu takie ma, inne wydawnictwa też.

Formaty trochę większe:
Akademia mądrego dziecka
Ulica Czereśniowa
Dotykam poznaję
Moje pierwsze 100 ...
 
Mamy księgę bajek, jednak to nie porywa mojego dziecka. Delikatnie mówiąc wcale nie jest zaintetesowane, uniemozliwia mi czytanie.
Kicia Kocia i Nunuś mnie też nie zachęcały, ale synek uwielbiał. Córka już zaczyna słuchać, a ma 10 miesięcy.

Lubi też Misia Pracusia. Tekstu prawie wcale, ale ruchome elementy i obrazki ładne. Ja czytam i opowiadam co tam jest, córka przesuwa elementy.

Misio Zbysio szuka Świętego Mikołaja. Też ruchome elementy i pytania, na które dziecko uczy się odpowiadać i znajdować coś na obrazku. Są inne książki z tej serii.

Jano i Wito: z polecenia. Sama nie czytałam.

W bibliotece u nas jest mnóstwo książek dla maluchów. Polecam się wybrać, albo do księgarni. Może będzie coś, co bardziej Ci się spodoba.
Tak! O cos takiego mi chodzilo, ruchome elementy, bosko 😍
Nie wiem czy mogę tu polecić, ale na fb jest profil "Aktywne czytanie. Książki dla dzieci i młodzieży" nieskończona ilość polecajek 😉
Akurat nie mam fb, dlatego pytam tutaj, ale dzięki :)
Jest sporo książeczek z wierszykami wydanych jako cienkie kartoniki 16x16 cm. Polecam Brzechwę albo Kozłowską z wydawnictwa Skrzat, ale też wydawnictwo Wilga ma takie. Są też ksiazeczki harmonijkowe jeszcze mniejszego formatu, moje maluchy lubiły jak na stronie była tylko jedna rzecz np. tematycznie o pojazdach, owocach itp. Czuczu takie ma, inne wydawnictwa też.

Formaty trochę większe:
Akademia mądrego dziecka
Ulica Czereśniowa
Dotykam poznaję
Moje pierwsze 100 ...
Chyba wiem co masz na mysli, sama w dziecinstwie mialam takie kartonowe ksoazeczki brzechwy i tuwima. Dzieki za przypomnienie, moze uda sie odnaleźć jakis egzemplarz w rodzinnym domu
 
Hej, szukam książeczek dla 12 msc dziecka. Bylam w paru sklepach, zazwyczaj książeczki są od 2rż, i mają kartki. Ja szukam czegos w grubej oprawie, zeby dziecko moglo swobodnie nimi operować, czegoś rozwijającego, co jednoczesnie nie bedzie nudne. Jakie książeczki lubią wasze dzieci? Co polecacie?

Znam tylko pucio i kici kocia, a mnie szczerze mówiąc obie nie zachęcają.
Ostatnio w Lidlu było dość sporo książeczek dla malutkich dzieci. Na pewno seria z Kocią Kicią ale też inne, o wyrazach, kolorach - bardzo grube karty.
 
Takie małe dziecko raczej jeszcze nie słucha długich bajek, a chce aktywnie odkrywać, patrzeć etc.

Nasze hity to: Pucio, czereśniowa (nie zrażaj się, bo to książka wyszukiwarka i nam służyła dobre dwa lata), głodna gąsienica, hexter - tutaj masz jedna, masz wszystkie;) - w sensie są bardzo podobne. Akademia - ok, ale znów 2-3 góra. Są też różne książeczki z elementami sensorycznymi - tematyczne. Seria o króliczku [ Jorge mohle), wszyscy ziewają ( cieńsze kartki), i jak tu zasnąć .
 
Mój syn co prawda ma już 3 lata, ale u nas hitem była
- „Księga dźwięków”, co prawda bardzo łatwo się niszczy, ale u nas do tej pory w użyciu, wyrazy dźwiękonaśladowcze, według mnie super dla rozwoju mowy
- Polecam też bardzo „Drogie Zoo” klapki do otwierania, do tej pory czytamy codziennie
- Również polecam Spota, też ma otwierane okienka, tekstu niewiele np. „Spot jedzie na wieś”
- Bardzo też lubił „Jano i Wito na wsi” mamy wszystkie z tej serii, również wyrazy dźwiękonaśladowcze, mój syn miał problemy z mową, więc szukałam książeczek wspierających mowę
- Jeszcze bardzo lubił „Jest tam kto?” i „Gdzie idziemy?”
- „Do kąpieli króliczku”, krótkie polecenia do wykonania typu „posmaruj buzie kroliczkowi” „zrób szszsz żeby wysuszyć króliczka”
 
reklama
Do góry