reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

książeczki - UWAGA!!!! silnie uzależnia!!!

Jak u was z czytaniem? Marysia od dłuższego czasu nie chce czytać:( Tzn chce, ale pozycje "naukowe", tak żeby siąść i posłuchać to niemal wcale:( A mi tak brakuje moich ukochanych "zakamarków"... czekam więc aż Szymuś dorośnie do Lata Stiny czy Olego. Póki co Szymcio uwielbia Alberta, Elę, niezmiennie Kicię Kocię.
A Marysia zamiast pięknych skandynawskich opowieści woli glądać np atlas nieba. Rozpoznaje gwiazdozbiory, drogę mleczną i zna nasze planety... ostatnio zrobiła mi symulację układu słonecznego z piłek i pokazywała jak się kręca wokół słońca:sorry: Jej ulubiona seria to "Świat w obrazkach". Mamy z tej serii Muzyka, Ziemię, Mali smakosze i Ciało. Wszystkie przewertowane na wszystkie strony, musze kupić kolejne części. Polecacie jakieś fajne wydania encyklopedyczne dla dzieci?
 
reklama
jejku trasiu to straszne..., jak ja Ci współczuje....
symulacja układu słonecznego z piłek... ; zna wszystkie planety...; straaaaaaaaszne
buhahahaha uwielbiam Cię:-p brawo dla Marysi!!! zdolniach z Niej! mądra dziewczynka!
co do czytania to u nas to samo, NIC, nie czytamy nic normalnego, od 2 m-cy tylko i wyłącznie "Marysia. Księga mądrego malucha" – Nadia Berkane [recenzja, 240]Magiczny Świat Książki i nie tylko | Magiczny Świat Książki i nie tylko; już wcześniej ją mieliśmy, to jest nasze 3 wypożyczenie, mieszamy kolory jak Misia Marysia, liczymy itd maaaasakra, do snu również Marysia, bleeeeeeeeee
kiedyś poruszałyśmy temat encyklopedii dla dzieci, ale co tam było dokładnie to nie pamiętam
 
felka bez przesady, nie przeceniaj Marysi, wszystkich planet nie zna;-) przypuszczam, że nawet nie połowę:) no ale uspokoiłaś mnie trochę z czytaniem, mam nadzieję, że dziewczyny jednak powrócą do fajnej literatury. Marysia jak już wyciąga książkę to najczęściej coś dla maluchów, pierwsze książeczki Szymka:baffled: grrrr...
 
U nas przez miesiąc prawie rządziły księżniczki i smoki, śmieszna książka taka zupełnie niedziewczyńska mimo tytułu :) Co drugi dzień wracamy do Mamoko3000 (już mi powoli bokiem wychodzi :p). Generalnie czytanie tylko wieczorem przed snem, w dzień nie ma opcji także szału nie ma.
 
hej hej hej

u nas świątecznie i nie tylko:
- '10 razy 10' 408. 10 razy 10 Herve Tullet. | Czym zająć Malucha?
- nowe Kicie Kocie:
Kicia Kocia sprząta - Wydawnictwo Media Rodzina - Książki, Audiobooki, eBooki
Kicia Kocia w kosmosie - Wydawnictwo Media Rodzina - Książki, Audiobooki, eBooki
- Czarownica Winnie, bo nadszedł czas na strachy różne:
Czarownica Winnie - Książki - Najlepsze książki dla dzieci wydawnictw Papilon, Dolnośląskie i Książnica
i jeszcze zamówiłam jakieś pomniejsze np. 'Dawniej i dziś', o których wspominała Aestima chyba kiedyś, Pan Pierdziołka czy
Abecadło, jest gdzieś w tym wpisie i ma bardzo przyjemną cenę ;):
nowości w naszej biblioteczce – październik | matka wariatka

Marzą mi się np.:
'Mały Gruffalo', 'Biedronka' Carle, 'Miejsce na miotle' i podobno świetna 'Ja i moja siostra Klara', ewentualnie 'Liczę do 100', ale najpierw sprawdzimy jak się spodoba Tullet

a jak tam u Waszych małych czytelników?
 
dzięki za cynk o nowościach - Kicia Kocia w kosmosie ląduję w naszej liście mikołajkowo-świątecznej, Emi 'interesuje się' kosmosem, planetami, choć od jakiegoś czasu 'lepsza' książka poszła w odstawkę na rzecz wspomnianej wcześniej Wielkiej księgi mądrego malucha (już oddałam do biblioteki;-)), ale teraz króluje książka z serii Disney Minnie. Podwójny problem. Seria małego przedszkolaka - Opracowanie zbiorowe - Książki dla dzieci - Smyk.com a jak byłyśmy ostatnio w Empik to zobaczyła Minnie. Baletnica - Opracowanie zbiorowe za 5,99 zł | Książki empik.com - nie kupiłam:zawstydzona/y: ale chyba to 'naprawię' bo mi jakoś głupi było...
Liczę do 100 i Mapy już do nas dotarły:tak:

jejku dziewczyny znacie:
Książę w cukierni | lunawchmurach.com
któraś ma??? zachwyciła mnie!!! choć tekstowo na pewno jeszcze nie dla Emi;

aha i zakupiłam dla Mojej Bratniej Duszy na urodziny
Czytanki-przytulanki: Jimmy Liao "Dźwięki kolorów"
kiedyś żeśmy o niej pisały, oj piękna jest, przepiękna, płakałam jak czytałam,choć tekstu mało, genialna!

książki, które chce teraz, kiedyś!!! które odkryłam jakiś czas temu, o kilku pisałyśmy a niektóre odkryłam niedawno (m.in. dzięki szafie tosi):
- wspomniany powyżej 'Książę w cukierni'
- 'Pamiętnik Blumki' Chmielewskiej
- 'Teodor' Szczodrowskiej
- Mama bohatera
- http://tako.biz.pl/niedzwiedz.htm
- cztery przepięknie zilustrowane baśnie http://mediarodzina.pl/seria/mistrzowie_klasyki_dzieciecej
- http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-misiowa_piosenka.html - widziałam że Mati mamyM dostanie ją teraz:tak:
- http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Niebieska-niedzwiedzica
- http://poleczkazmigdalami.blogspot.com/2011/12/bardzo-maa-dziewczynka-i-bardzo-duzy.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry