reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

książeczki - UWAGA!!!! silnie uzależnia!!!

Seria to nic strasznego mnie nie powala. Ale ja książkowo mega wybredna. liczy się mądry tekst i ilustracje- jak mi się nie podobają- nie kupuję.
Dziś odebrałam z empikuhttp://www.korob.pl/w-drodze-2.html i na pewno serię będziemy kolekcjonować! Bo zagadek jeszcze nie mamy. Ilustracje fajne- energiczne i kolorowe. Estetyczne a to dla mnie ważne, żeby kształtować zmysł estetyki od zarania.
Dla chodzących na basen Kicia Kocia na basenie - Głowińska Anita za 6,49 zł | Książki empik.com Dzięki temu Miesio wie co zapakować na basen i w ogole lubi czytać o czymś co zna. Muszę kupić Kicia kocia gotuje i k.k. zakłada zespół muzyczny.
 
reklama
byłam w Pepco ale nic nie kupiłam, ogladałam dwie książeczki Opowieści z parku Percy'ego, ale nie spodobały mi się:sorry2: szkoda, że nie było tej, co aestima pisała z plakatem.

Kati
w pepco kupiłaś?

aestima
ja też wybredna książkowo, ale wiedząc, że Emilce spodoba się książeczka a mi nie za bardzo - to kupię:-p serii To nic strasznego nadal będę bronić, bo jak widzę, jak Emi paluszkiem wodzi po stronach i odnajduje kaczuszkkę, kotka, pieska, misie itd, co rusz odnajduje coś nowego i dopytuje się, co to, strasznie interesują ją detale, czasami pokaże coś, czego wcześniej ja nie zauważyłam - to jak tu ich nie lubić i polecać?:-p no i mam nadzieję, że Emi zapamięta coś wiecej z tych książeczek, bo przecież o to w nich chodzi: oswoić dzieciaczka z różnymi nowymi sytuacjami :tak:a do tego, jak wspomniałam: u mnie i tak nie ma mowy o czytaniu, więc opowiadam, opowiadam, opowiadam - po swojemu;-)
oooo i zapomniałam o Strzałkowskiej (bo są u dziadków akurat te książeczki)- mamy W drodze, W łazience, W pokoju:tak:

i koniecznie chciałabym mieć dla Emi serię z ulicy Czereśniowej: Wiosna, Lato, Jesień, Zima
Zomisia - księgarnia dla dzieci
oraz
Zomisia - księgarnia dla dzieci
Zomisia - księgarnia dla dzieci
właśnie ze względu na mnóstwo detali

aestima a widziałaś tą książeczkę?
Zomisia - księgarnia dla dzieci
to dla starszaka ale tak pomyślałam o Tobie, bo pisałaś, że Miesio ma już jakiś atlas
 
Ostatnia edycja:
Martadelko, ja szukam takich które spodobają się i Miesiowi, i mi i Michałowi tez- całej naszej trójce:) Ale Miesio najmniej wybredny- kocha absolutnie wszystkie książeczki! Też mamy takie gdzie jest mnóstwo szczegółów, tamta seria mi po prostu nie pasi. Ale za to ta jest świetna
Zomisia - księgarnia dla dzieci

Atlasu nie mamy, encyklopedię owadów, małp i ... fotografii:-D Obrazkowe. Ten atlas jest w rossmanie, ale jakoś mnie nie ciągnie do niego.
Percy natomiast już podbił nasze serca i koledze Mieszka, któremu też kupiliśmy- spodobał się bardzo! Pojutrze lecę po kolejnych 5 części:tak: Dla MIesia i na prezenty dla innych dzieci. zdaje się, że w każdej jest plakat... w tych co ja oglądałam był:)
Miesio jeszcze lubi opowieści z kolorowego sadu czy jakoś tak- bajki o rodzince jabłkowskich. ja lubię za to ilustracje tamże. No i seria nawet nie wiesz jak b. cię kocham- REWELA! Mamy jesień i album dziecka i bajki do oglądania. marzy nam się zima, wiosna i lato...

Mamo Matiego- duuużo. Kiedyś było prawie 200 szt... Miesio ma półeczki na książki i dwa kartony wiklinowe(duże) z książkami i dwie półki w salonie naszym. Musimy kupić mu regał!!! te mniej udane egzemplarze wywiozłam do mamy i babci- żeby tam miał, ale one też kupują książki w zastraszającym tempie! Że już nie wspomnę o 3 regałach wypełnionych moimi i mojego brata książkami z dzieciństwa... Taka nasza rodzinna mania;)Sobie natomiast już nie kupuję- przerzuciłam się na bibliotekę. Z Miesia biblioteczką też przystopujemy- w naszej bibliotece są b. fajne książki. Na tą się czaję
Cuda na Kiju - Sklep Internetowy z Zabawkami, bo Miesio woła " kupa" zanim zrobi ale na nakłądkę nie chce siadać, więc spróbujemy z nocnikiem i najpierw go zapoznam z tematem. Ale, że to ksiażka "sezonowa"- wypożyczę na czas nocnikowania


A ma ktoś tą serię? Książki dla dzieci - gry dla dzieci - filmy dla dzieci - ciekawe prezenty dla dzieci - pomysły na prezent bo jeszcze jej nie znamy a wydaje się ciekawa...
 
No my Aestimy nie przebijemy ilością :no: Może ze 30 mamy w tym parę dla starszych dzieci tj. zdecydowanie nie do samodzielnego oglądania.
Oprócz tego o czym już pisałam i zmartletowaną "Księgą dźwięków" z wydawnictwa Tatarak - może się powtarzam :zawstydzona/y:Tatarak, i liście prezentów jest Tatarak. Dalej na zaś Seria „Pierwsze czynności” Marcin Malicki - osesek.pl - ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety "Już sprzątam". Jedna z serii "Kim jestem" - w oceanie. I jeszcze .... http://www.matras.pl/muzeum-porozmawiajmy-o.html muzeum i http://www.gandalf.com.pl/b/porozmawiajmy-o-teatr/ teatr - b. lubimy książeczki które mają brzegi kartek z wypustkami, łatwiej przekręcać - pierwsza zmaltretowana książeczka Młodej była taka.
Krysia czasem dostaje książeczki których ja bym nie kupiła no ale jak nie ma tam wyjątkowych głupot to nie bunkruję. Ja w sumie - głupia sprawa :baffled: - niewiele czasu z Młodą spędzam więc odnośnie Jej preferencji czytelniczych za wiele nie wiem ale np. "Lokomotywę" Tuwima w wersji rozkładanej lubimy obie :-)
 
Ostatnia edycja:
Aestima a to encyklopedia była;-) fajnie, że nasze dzieciaczki takie za książeczkami są:tak: pracuje wyobraźnia, rozwija się mowa, myślenie, poszerza wiedza itd. - same plusy, no i ja się cieszę, bo kocham książki (mam to po mojej Mamie) i po cichu marzę, że Emilce to zainteresowanie do książek już zostanie:tak:
serii z Basią nie mamy
 
Martadelko, mam te same nadzieje. Mnie tez ksiazkowo wzielo po mamie:) forever z tej serii pierwsze czynnosci mamy ubieram sie i jest okropna! jesli masz w planach zakup- szczerze odradzam. Tatarak- super, tez bysmy chcieli! ogladalusmy w empiku ta o gasienicy... ksiazki o muzeum i teatrze- super idea! kiedys kupilam bratu taki komiks dla dzieci " w muzeum", fajna sprawa!
ps.pisze z tel. dlatego bez polskich znakow:/ sorki.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny - kupiłam kiedyś kilka książeczek z serii "To nic strasznego" i w pierwszej chwili się nimi niemalże zachwyciłam, bo Nina się ich wręcz domagała (Leo też), ale po wnikliwym przeczytaniu i dalej - pytaniach Ninki np. o to, co chłopczyk dostaje od pielęgniarki (a dostaje szczepionkę p. polio), zaczęłam je chować przed wzrokiem Ninki; nie leży mi taka propaganda i już, więc akurat "Wizyta u lekarza" już schowana:-pinne jeszcze w obiegu, uznane przeze mnie za nieszkodliwe;-); do tego forever zwróciła uwagę na parę innych - może akurat dla mniej mniej istotnych - kwestii;

edit. doczytałam - forever u nas też ta rozkładana o Lokomotywie (i z ilustracjami Szancera - b. lubię) na topie:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
ehhh kobitki, ale mam ochotę się tu rozpisać :) tylko rodzina na długi weekend wpadła więc czasu brak :/

tak na szybko tylko martadelka ja przyłączam się do zdania Aestimy co do serii pierwsze czynności, kupiłam kiedyś 3 w auchanie (chyba 5zl sztuka!) i mały w ogole ich nie dotyka, jak sama wezmę z półki to ucieka :] mnie też bynajmniej nie zachwyciły, więc również odradzam!
 
Do góry