reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska - Dieta karmiącej mamy :-)

te Wasze przepisy wydają się być takie proste i takie pyszne a ja za nic w świecie nie mogę się zebrać, żeby coś porządnego ugotować:-p
 
reklama
Dzisiaj na wp znalazłam przepis na blok czekoladowy :-p Nie wiem jak wy, ale ja zamierzam go jak najszybciej sprawdzić :tak:

Blok Czekoladowy - - Przepisy w 15 30 60 Minut - bloog.pl




A ode mnie przepis na pyszną sałatkę, która się sprawdza na każdej imprezie (goście ją uwielbiają)

SAŁATKA Z WĘDZONEGO KURCZAKA Z RYŻEM

2 wędzone udka
2-3 woreczki ryżu
1 por
Ananas w puszce
Kukurydza w puszce
Majonez, pieprz, sól

Ryż gotujemy, odsączamy i studzimy. Kurczaka obieramy ze skóry i kroimy w kostkę, ananasa również kroimy w kostkę jeśli jest w plastrach. Kroimy drobno por. Wszystkie składniki (kurczak, ryż, ananas, kukurydza, por) wrzucamy do michy. Dodajemy kilka łyżek majonezu (wg uznania), sól, pieprz, mieszamy i gotowe. Wkładamy do lodówki żeby się przegryzło.

Smacznego :)
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj na wp znalazłam przepis na blok czekoladowy :-p Nie wiem jak wy, ale ja zamierzam go jak najszybciej sprawdzić :tak:

Blok Czekoladowy - - Przepisy w 15 30 60 Minut - bloog.pl




A ode mnie przepis na pyszną sałatkę, która się sprawdza na każdej imprezie (goście ją uwielbiają)

SAŁATKA Z WĘDZONEGO KURCZAKA Z RYŻEM

2 wędzone udka
2-3 woreczki ryżu
1 por
Ananas w puszce
Kukurydza w puszce
Majonez, pieprz, sól

Ryż gotujemy, odsączamy i studzimy. Kurczaka obieramy ze skóry i kroimy w kostkę, ananasa również kroimy w kostkę jeśli jest w plastrach. Kroimy drobno por. Wszystkie składniki (kurczak, ryż, ananas, kukurydza, por) wrzucamy do michy. Dodajemy kilka łyżek majonezu (wg uznania), sól, pieprz, mieszamy i gotowe. Wkładamy do lodówki żeby się przegryzło.

Smacznego :)

Jeśli chodzi o blok czekoladowy to mam swój stary sprawdzony przepis (bez chociażby mleka kokosowego, którego w Mszczonowie to na bank nie dostanę).
A sałateczkę wypróbuję w sobotę bo nie wiem jak mój mąż, ale ja zamierzam ostatnie chwile bez maleństwa wykorzystać i zrobić grilla.
 
hehe ta sałatka mojemu T sie bardzo źle kojarzy :)
Z pewnym wyjazdm na któym wlasnie zatruł sie tą sałatką...
Na pewno nie byl to wplyw 2 litrów rumu który wypilismy na 4 osoby :) Winowajca zostala sałatka.
Ja ja bardzo lubie. Ale znam wersję troszke inną. Kurczak, ananas, ryż, majonez i czosnek. Przepyszna :)
 
a ja sałatkę też koniecznie muszę zrobić w sobotę bo przepis wydaje się mega prosty a ja uwielbiam kuczaka wędzonego :))))))
 
Młodak daj swój przepis na ten blok, wypróbuję oba ;-)

Bardzo proszę:
250dag margaryny, 1/2 szkl. wody, 2 szkl. cukru pudru, 5-6 łyżek kakao, pół kg mleka w proszku (nie granulowane czasami), bakalie, pokruszone herbatniki lub wafle.

wodę, cukier i margarynę zagotować. Kakao i melko w proszku wymieszać poczym ciagle mieszając wlewać wodę z cukrem i margaryną. Do głdkiej masy dodać bakalie, herbatniki i wymieszać.
Fromę wysmarować tłuszczem i przełożyć do niej masę. Po ostygnięciu wstawić do lodówki do całkowitego zastygnięcia.
 
Dzisiaj na wp znalazłam przepis na blok czekoladowy :-p Nie wiem jak wy, ale ja zamierzam go jak najszybciej sprawdzić :tak:

Blok Czekoladowy - - Przepisy w 15 30 60 Minut - bloog.pl




A ode mnie przepis na pyszną sałatkę, która się sprawdza na każdej imprezie (goście ją uwielbiają)

SAŁATKA Z WĘDZONEGO KURCZAKA Z RYŻEM

2 wędzone udka
2-3 woreczki ryżu
1 por
Ananas w puszce
Kukurydza w puszce
Majonez, pieprz, sól

Ryż gotujemy, odsączamy i studzimy. Kurczaka obieramy ze skóry i kroimy w kostkę, ananasa również kroimy w kostkę jeśli jest w plastrach. Kroimy drobno por. Wszystkie składniki (kurczak, ryż, ananas, kukurydza, por) wrzucamy do michy. Dodajemy kilka łyżek majonezu (wg uznania), sól, pieprz, mieszamy i gotowe. Wkładamy do lodówki żeby się przegryzło.

Smacznego :)

Zrobiłam Twoją sałatkę ale trochę ją ztiuningowałam :) Zamiast pora dałam cebulę bo za porem nie przepadam :) Jest świetna w smaku mniam !!
 
reklama
Sernik z truskawkami

ciasto:
- 300g mąki
- 200g zimnego masła
- 100g cukru
- 3 łyżki ciemnego kakao
- szczypta soli
- 1 jajko

Rozgrzej piekarnik do 180 stopni.
Masło pokrój na małe kawałki, połącz z resztą składników na spód i zagnieć aż uzyskasz jednolitą masę.
Ciastem dokładnie wyłóż formę, ugniatając palcami. Zrób na całej długości ciasta dziurki widelcem. Piecz przez ok. 20 minut w formie o średnicy 26cm. Wyjmij z piekarnika i wystudź.


masa serowa:
-750g twarogu sernikowego
- 5 jajek
- szczypta soli
- 40g cukru
- ok. 250 g truskawek
- cukier puder do posypania

Oddziel białka od żółtek. Do żółtek dodaj cukier oraz twaróg i miksuj przez ok. 5 minut. Białka ubij w oddzielnej misce ze szczyptą soli. Dodaj do masy twarogowej i wymieszaj łyżką. Masę wlej na kruchy spód.
Truskawki pokrój wzdłuż na pół i poukładaj na masie sernikowej, lekko zatapiając. Piecz przez ok. 1 godzinę i 10 minut, aż wszystkie części ciasta zbrązowieją. Gdyby masa sernikowa zbyt moco się rumieniła przykryj ciasto folią aluminiową i piecz dalej (nawet po 20 minutach). Wystudź i schłodź przed podaniem.
 
Do góry