reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska - Dieta karmiącej mamy :-)

Mamuski macie jakies przepisy na potrawy z kasza peczak? Oprocz tradycyjnego sosu z mieskiem? Jelsli tak to prosze napiszcie, bo mam ogromna ochote na kasze, ale sosik mi nie wchodzi za bardzo.
 
reklama
ja na kaszę wprawdzie nie mam innych niż zupa czy gołąbki, ale chciałam ostrzec przed gotowaniem kapusty z kminkiem :) Zasmrodziłam cały dom na co najmniej tydzień:)
Ale tak strasznie mi się chciało kapusty... 2 dni ją podjadałam jak jabłko, chrupałam o każdej porze dnia.
 
No ja kaszę też tylko z sosikiem. To może napiszę Ci jak robię sosik: mięcho kroje na małe kawałki. W miseczce mieszam mąkę z przyprawami. Obtaczam mięcho w mące (żeby jak najwięcej się przykleiło) i podsmażam na gorącym tłuszczu. Jak się zrumieni podlewam gorącą wodą, przykrywam i duszę do miękkości. Jeśli sosik będzie za rzadki zdjąć pokrywkę i odparować. Raczej nie ma opcji, że nie wyjdzie ;-)
 
A ja do sosiku do kaszy dodaję jeszcze trochę pieczarek wcześniej podsmażonych i zielona paprykę pokrojoną w kostkę pod koniec duszenia.
I w ramach zdrowego żywienia wprowadziłam jeszcze modyfikację, a raczej eliminację mąki z mojego sosu. Czyli mięsko podsmażam bez mąki, a sos zagęszczam zmiksowanym selerem, pietruszką i marchewką - wyciągam je na koniec gotowania z sosu i zamiast do kosza to miksuję i ponownie wrzucam do sosiku. Polecam, robiłam w sobotę na obiad... na niedzielę już nie było :-D
 
Bardzo mało pracochłonna sałatka.
Składniki:
- puszka fasoli czerwonej
- słoik selera białego konserwowego takie niteczki
- puszka kukurydzy
- 20-30 dag szynki konserwowej
- 1 czerwona surowa papryka
- majonez, sól, pieprz do smaku.
Fasolę,seler i kukurydzę odsączyć na sitku. W międzyczasie pokroić paprykę i szynkę w takie paseczki prostokątne. Dodać łyżkę majonezu ( jak ktoś lubi to można więcej), posolić, pieprzyć i wymieszać. Gotowe. Smacznego!!!
P.S. A widzisz Maćku czytamy twoje posty :-)
 
reklama
nie jadłam nigdy :D smaczna jest? Nie lubie kaszy gryczanej ale lubię taką na krupnik jęczmienną - podobny ma smak ?



Powiem Tobie że ja bardzo długo nielubiłam kaszy gryczanej az do momentu jak znalazłam nalepsza w smaku i nauczyłam się ją prawidłowo gotwac w małej ilosci wody na małym ogniu .....a i żeby byla sypka po ugotowaniu po prostu na sitko żeby sama ostygła bez zimnej wody.....Mój typ to kasza gryczana Halina tak do kupienia w paczce około 1kg.... a dziś robie

klopsiki z mięsa mielonego z marchewką selerem porem plus kasza jęczmienna i ogórek konserwowy który odkryłam z biedronce z firmy nasza spiżarnia.

Warzywa obieram i ścieram na małych oczkach pora kroje,
następnie dodaje wszystko do mięsa wraz z jednym jajem i bułka tartą mieszam i formuje. Gotuje ok 15-20 minut .

Zdrowo pysznie i szybko. Smacznego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry