reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka Kucharska Karmiącej

Joasiek wlasnie zrobilam i zjadlam makaron Twojego przepisu. zamiast zielonych oliwek dalam ciemne ale i tak bylo pyyyyyyyyyyyyyyszne!!!!:-):tak:i naprawde szybko sie robi....
 
reklama
Ja już niedługo zostanę sama, bo mąż wreszcie do pracy pójdzie, to jak mi wpadnie do głowy (a na pewno tak będzie) szybki przepis, to spiszę. Teraz ponieważ we dwójkę gotowaliśmy, to mieliśmy wydziwiaste jedzenie... Lazanie, gołąbki, spagett i inne takie...
 
Na szczęście są Gosiu margaryny bezmleczne.Ja kupuję Ramę Olivio.Ale nie ma jak masełko...pycha...ale cóż...na razie niet!
 
Są margaryny bezmleczne, ale trzeba czytać skład, bo do niektórych dodają składniki mleka. Ja nie jem margaryny (bo nie lubię), albo obkładam sobie suchy chleb, albo smaruję majonezem albo tofu.
 
Agusia, ja kiedyś dawałam przepis na babkę bananową- może o to Ci chodziło?? Jest pyszna:tak:
Składniki
content_09.gif
1px.gif
3 bardzo dojrzałe banany
2 jajka
60 - 80 g orzechów włoskich albo innych ulubionych
pół cytryny
155 g cukru
2 łyżki oleju kukurydzianego lub z pestek winogron
140 g mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
2 łyżeczki cynamonu
szczypta soli
Banany obtocz w soku cytrynowym, aby nie sczerniały. Zmieszaj z bananami w mikserze 155 g cukru i 2 jajka
Po zmieszaniu dodaj 2 łyżki oleju kukurydzianego i ponownie wymieszaj. Mieszając dodaj 140g przesianej mąki. W oddzielnej miseczce zmieszaj ze sobą 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, 1 łyżeczkę sody, dwie łyżeczki cynamonu i szczyptę soli. Do masy powoli dodaj mieszankę z miseczki i ręcznie pomieszaj. Orzechy włoskie zmiażdż w ściereczce uderzając w nie wałkiem o blat kuchenny. Wrzuć zmiażdżone orzechy do miksera i mieszaj przez 30 sekund. Weź silikonową foremkę, wysmaruj ją dokładnie margaryną (może być metalowe naczynie nasmarowane margaryną), aby nic się nie sklejało i przykryj pergaminem.

Całość przelej do foremki i wstaw do pieca z termoobiegiem o temperaturze 160 stopni C na 25 - 30 minut.
 
reklama
Do góry