reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

reklama
już Ci odpowiadam:tak: Ja nie robiłam tych ciasteczek ale moja mama wypróbowała. Ciasto tylko do pełna w te kształty dawała a wyjąc bez problemów się udało. :-)

Dzieki wielkie za odpowiedz, jestes kochana:-) pierwszy raz slysze zeby blache do lodowki dawac, ale jak ciasteczka maja wyjsc ladne to sprobuje czemu nie.
A wlasnietwoja mama robila dokladnie tak jak tam w przepisie jets z ta blacha czy ma jaki swoj sekretny sposob na ladne wyciaganie ciastek.
 
to ja dorzucę moje pierniczki
pół szkl kawy z fusami
pół kg miodu (połowa może byc sztuczny)
pól kg cukru
1 kostka margaryny
2 przyprawy do piernika
to wszystko razem rozpuścic w garnku jak składniki się połączą to ostudzic. Następnie dodac:
1 kg mąki
10 dag kakao
3 jajka
2 cukry waniliowe
1 olejek rumowy
1 proszek do pieczenia (taki na kg mąki)
1 łyżeczka sody oczyszczonej namoczonej w mleku
zagnieśc ciasto, gdyby było za suche można dodac d zemu lub mleka, rozwałkowac i wycinac pierniczki. W rozgrzanym piekarniku (ja daję 180 st na termoobiegu) pieką się około 10 minut. Na drugi dzień je ozdabiam i można jeśc. To są takie pierniczki które nie muszą leżakowac, żeby mięknąc
sikoreczka ja mam zamiar dziśrobić twoje pierniczki, ale mam kilka pytań

1. jesli chodzi o ta kawe, to normalnie zrobić pół szklanki kawy? czy to ma być pół szklanki fusów?
2. jesli chodzi o przyprawy do piernika, to normalnie 2 opakowania???
3. a tą sode to jak namoczyć???
:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: sorki, ale ja nigdy nie piekłam żadnych ciasteczek i nie mam zielonego pojęcia
 
sikoreczka ja mam zamiar dziśrobić twoje pierniczki, ale mam kilka pytań

1. jesli chodzi o ta kawe, to normalnie zrobić pół szklanki kawy? czy to ma być pół szklanki fusów?
2. jesli chodzi o przyprawy do piernika, to normalnie 2 opakowania???
3. a tą sode to jak namoczyć???
:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: sorki, ale ja nigdy nie piekłam żadnych ciasteczek i nie mam zielonego pojęcia
a więc odpowiadam:-)
1.ja robię z takiej czubatej łyżeczki pół szklanki kawy i jak się zaparzy to daję
2.ja kupiłam w biedronce dwa opakowania nie wiem chyba gelwe było, ale to obojętne tylko żeby były do piernika
3. wlawam do szklanki odrobinę mleka i dodaję łyżeczkę sody, wymieszac i gotowe.
Jeszcze jeśli chodzi o p[rzechwywanie to parę dni je potrzymaj bez przykrycia żeby troszkę zmiękły a potem lepiej szczelnie zamknąc bo ci zaczną wysychac. Ja mam taki mega słój w którym te pierniczki siedzą.
 
reklama
Kuleczki rafaello

1 masło lub margarynę
30 dkg mleka w proszku (lub granulowane)
20-25 dkg kokosu
30 dkg cukru pudru
1 białko
trochę wódki (można bez-ja robie bez bo zawsze mały podkrada)
migdały sparzone, bez skórki

Ze wszystkich składników (oprócz migdałów) zagnieść ciasto, formować kulki wsadzać do środka migdał (ja daję połówkę), obtoczyć w kokosie.
 
Do góry