reklama

Książka kucharska naszych dzieciaczków :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2007' rozpoczęty przez sami, 6 Wrzesień 2007.

1. sami

sami Fanka BB :)

Tutaj możemy podawac przepisy obiadków, deserków itp., które my same będziemy sporządzac dla naszych pociech.

2. sami

sami Fanka BB :)

A oto przepis Moniczki K-W na zupke:

Dziewczynki ja własnie ugotowałam zupke dla Ali i wyszło mi 5 słoiczków, tych co miałam po kupnych daniach. A oto przepis jesli któraś chciałaby skorzystać. Naprade dobry:
    2 ziemniaki (1 wiekszy, drugi mały)
    2 marchewki
    1/4 pietruszki
    odrobine kabaczka (taka kostka 4 cm)
    listek selera
    1 jabłko
    100 g piersi z kurczaka
    2 łyzeczki masła śmietankowego
    100 ml wody lub tej co gotowały się w niej warzywa
    1-5 łyzek kleiku ryżowego (w zależność od gęstości)
    Warzywa umyć, oskrobać i pokroić w kostke. Następnie wrzucic do wrzatku i gotować ok 15-15 min nastepnie dołożyć jabłko i gotować jeszce 5min. Odcedzić. Wrzucic do garnaka i zmiksować (bez selera). Osobno ugotować pierś kurczka pokroją w kostke, a nastepnie odcedzic i wrzucic do warzyw zmiksowanych. Nastepnie dodać masła i kleik i dobrze wymieszać. Przełozyć do słoiczków po jedzonkach albo po koncentracie pomidorowym (słoiczki muszą być wyparzone). Nastepnie włożyc słoiczki do garnka zalać woda do szyjki pod pokrywka. Garnek przykryc i gotować do wrzenia i chwile we wrzątku. Nastepnie wyjać denkiem do góry i postawić do ostygniecia. Można włożyć do lodówki i przechowywać parę dni. GOTOWE

3. reklama
  4. Madziallenka

Madziallenka Optymistyczna

Świetny pomysł Sami - porządek będzie.:-)
    Ja mam zamiar niebawem zacząć sama pichcić, może jeszcze z miesiąc pojemy słoiki, tak aby popróbować wszystko i zaczniemy gotowanko...:-D

5. aneta23

aneta23 Kwiecień'07, Listopad'08

Super wąteczek SAMI - ja poki co narazie tylko słoiczki...ale pewnie kiedys zacznę gotowac.
    A przepisow troszkę mam - sciągnełam "Ksiązke kucharską dla najmłodszych" z http://www.info.e-dziecko.eu/ z przepisami od 5 do 12 miesiecy. Więc mogę coś powklejać - poki co niesprawdzone przepisy:-)

6. hana31

hana31 Moderator

ja tez na razie słoiczki.......... kiedyś ugotowałam to później go wysyfiło...... nie wiem czy od tego ale wstrzymam sie jeszcze troszkę....... ale później to ruszę z gotowankiem więc wąteczek przydatny:tak:

7. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

No i oto moja zupka:
    Składniki:
    - 1 duża marchewka (moja była naprawdę ogromna :happy2:)
    - 1 dośc mała pietruszka, może być nawet połowa
    - seler - ja odkroiłam odrobinkę, dosłownie kosteczkę wielkości pudełka od zapałek, może ciut mniejszą,
    - por - ja dałam tą część powyżej tej białej, bo ta biała za ostra,
    - 1 łyżeczka masła osełka
    - ok. 250ml wody

Ugotować warzywa do miękkości, ewentualnie dolewać wody, żeby nie wyparowało za wiele, po koniec dodać masło. Po wyłożeniu warzyw, przełożyć do miksera, dodać łyżeczkę (chyba można więcej, ale u mnie konsystencja była OK,więc dałam tylko 1 łyżeczkę)kleiku ryżowego, porządnie zmiksować i ... gotowe:tak::-D:-).

Nata niedługo ją zje, powiem wtedy, czy nie było problemów, i bedzie można ewentualnie wypróbować:sorry2::tak:.

8. młoda_mamusia

młoda_mamusia Fanka BB :)

fajny wateczek ja narazie tez tylko sloiczki ale jak juz sa przepisy to niedlugo zaczne tez gotować
    pysia czekamy na wiesci jak sie corci zupka spodobała

9. młoda_mamusia

młoda_mamusia Fanka BB :)

kochane a ile moze stać taki zagotowany słoiczek z zupka ?

10. reklama
  11. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Ja po przełożeniu zupki do słoiczków, gotowałam je przez 25 minut w garnuszku i wyszło mi coś, jak kompot, lub ogórki konserwowe (chodzi mi o to, że może tak długo stać jak sloiki, co nasze mamy lub babcie robią). Mi tak postoją i tak krótko, bo w tym tygodniu je podam.

12. Monika K-W

Monika K-W Fan(ka)

czesc dziwczynki widze fajny watek i odrazu dziekuje Sami za przeklejenie mojej zupki do odpowidzniego wątku. a tam jeszce podalam mala modyfikacje bo obecnie nie dodaje odrazu kleiku tylko przed podaniem zupki jak juz podgrzeje. A dzis dodalam 3 gronka brokuły tez fajna wyszla i Ali smakowala. Z tego przepisu co jest podany wychodzi 5 lub 6 słoiczkow w zależności od ilości wody dpdaenj do warzyw, wiec to mi idzie w tydzien i spokojnie stoi w lodowce tylko musi byc dobrze zawekowane tzn przy otwarciu słychac pykniecie:-D. A dzis ugotowalam podwójna porcje i wyszlo mi 14 obiadków.:-D

Poleć forum