reklama

Książka o ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez amelia12, 8 Luty 2011.

1. amelia12

amelia12 Początkująca w BB

Hej, dziewczyny, powiedzcie, jakie książki o ciąży czytacie? Ja kupiłam ostatnio "Szczęśliwej ciąży" i zdziwiłam się, ile przydatnych informacji o mnie i moim zmieniającym się ciele się z niej dowiedziałam. W książce fajne jest to, e nie skupia się przede wszystkim na rozwoju dziecka, a na samopoczuciu mamy, tak, żeby pomóc jej przetrwać trudniejsze okresy :) Teraz z dużo mniejszym lękiem podchodzę do całego procesu :)
    Polecam!

2. lenaDTR

lenaDTR Mamusia Gajusi

Ja czytałam tylko książki dotyczące pielęgnacji niemowlaka;)
    Polecam Język Niemowląt Tracy Hogg

3. reklama
  4. mamolka

mamolka Fanka BB :)

ja polecam z czystym sumieniem całą serię takich książek- mąż sprezentował- jako dumny przyszły tatuś :)

W oczekiwaniu na dziecko Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway
    Pierwszy rok życia dziecka Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway
    Drugi i trzeci rok życia dziecka Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway

mam wszystkie trzy- pierwsze 2 przekartkowałam prawie całe- do trzeciej zagadam od czasu do czasu poszukując jakiś informacji :)

aha- poszukaj książek na allegro, czasami niektóre mamy sprzedają je w komplecie

Ostatnia edycja: 8 Luty 2011
  5. martaik

martaik Fanka BB :)

ja tak samo jak mamolka, takze polecam:)

6. kasia_8481

kasia_8481 Fanka BB :)

a ja z kolei opierałam się na tym co dostawałam przy każdej wizycie w szpitalnej poradni i oczywiście na BB :-)

7. Alicja z Krainy Czarów

Alicja z Krainy Czarów od teraz serca mam dwa..

wspaniała seria! mam dwie pierwsze części, zapatruję się na trzecią :tak: świetnie napisana, mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji. Polecam!

8. andrewa88

andrewa88 Fanka BB :)

jak również bardzo polecam komplet tych książek :-)

9. Hiril

Hiril Zaciekawiona BB

Powiem szczerze, że dość dokładnie przejrzałam "W oczekiwaniu na dziecko" i się lekko rozczarowałam. Jak dla mnie za dużo informacji podanych w mało przystępnej formie (czyli napisane bardziej jak encyklopedia medyczna a nie poradnik). I zdecydowałam się na zakup "Ciężarówką przez 9 miesięcy" Kaz Cooke. Jest fajnie i dowcipnie a momentami wręcz ironicznie napisana, każdy rozdział to jeden tydzień ciąży - zawiera pamiętnik bohaterki plus porady z danej dziedziny, adekwatne do tygodnia ciąży. Zawiera jak dla mnie idealną dawkę wiadomości i porad, a jeśli chcemy coś doczytać to są podane inne pozycje bądź linki. Zawiera również świetne rysunki z opisami, które nieraz doprowadziły mnie do śmiechu :)

Zakupiłam niedawno kontynuację - "Dzieciozmagania"

10. reklama
  11. saffi

saffi Mamusia Weroniki

Ja mam narazie pierwszą ale dwie pozostałe też planuję kupić.

12. sil_89

sil_89 Fanka BB :)

Ściągnęłam sobie e-booka i jak na razie jestem zachwycona :) Wszystko jasno i konkretnie wyjaśnione. Prostym językiem i w czytelny sposób przedstawione zebrane informacje. Ciekawe rady i argumenty. Do końca jeszcze kawałek mi został, ale wydaje mi się ona godna polecenia dla Młodych Mam :)

Poleć forum