reklama

Książka zamiast komputera i TV

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez FCB, 8 Luty 2010.

1. FCB

FCB Początkująca w BB

Czyli...

Co dac dziecku w wieku szkolnym do poczytania, żeby nieco odciągnąc go od komputera/TV?:) Problem myślę, że wielu z Nas:)

Ja ze swojej strony, mogę polecic i to nie tylko dzieciakom książkę Colfera - "Lotnik". Najlepsza książka przygodowa dla dzieci i młodzieży 2009 roku. Wspaniała historia, m.in. o początkach lotnictwa wg Colfera:) Na jej bazie ma powstac film Airman i gry komputerowe, a wiem że dzieci się na to łapią:)

Pozdrawiam i czekam na Wasze propozycje

2. zabenka

zabenka Zaciekawiona BB

Moje dzieci sa jeszcze za male, ale dzieci kolezanki sa zachwycone klasyka - Dzieci z Bullerbyn :) Potem same kombinuja, co wspolnie napsocic :) Zdecydowanie to bym polecila.

3. reklama
  4. DOROTA9876

DOROTA9876 Zaciekawiona BB

Może "Pana Samochodzik" lub "Tomek Soyer" :p ?

5. MamaMarzycielka

MamaMarzycielka Początkująca w BB

Jako dziecko uwielbiałam "Balbaryka i złotą piosenkę" Liskowskiego, niemal wszystko Astrid Lindgren. Wiem, że pojawiają się wznowienia. Całkiem fajna, trochę przygodowa, a przy okazji zachęcająca do sięgania po baśnie jest "Po drugiej stronie tęczy" A. Paszkiewicz. I "Mała czarownica" O. Preussler.

6. zabenka

zabenka Zaciekawiona BB

"Mała czarownica" tez jest rewelacyjna :) Ale chyba przede wszystkim dla dziewczynek.

7. ada85

ada85 Zaciekawiona BB

Polecam "Przygody trzech detektywów" Hitchcoc'a :) jest to jest seria wielku książek (krótkich) dla dzieci i młodzieży Tytuł każdej zaczyna się "Tajemnica..." Jak byłam mała to najbardziej podobała mi się "Tajemnica jąkającej się papugi" ;)

8. bridget

bridget Zaciekawiona BB

przygody trzech detektywów pamiętam ze swojego dzieciństwa, bardzo wciągająca seria książek, a jeżeli chodzi o połączenie przyjemnego z pożytecznym to dobrym wyborem jest książka interaktywna Axon do języka angielskiego, gdzie można znaleźć świetne zabawy, żadne dziecko nie przejdzie obok niej obojętnie ;)

9. Tata z Avata

Tata z Avata Początkująca w BB

Najlepiej jakieś czasopismo komputerowe, żeby mu ułatwić szok po rozstaniu ;)))

A tak na poważnie, mnie ten problem czeka dopiero za dłuuugi czas :) Ale ja w tym wieku uwielbiałem czytać A.Szklarskiego - "Tomek w krainie kangurów" i wszystkie kolejne. Świetne przygodowe książki. Do tego polecam np. "Wodzu, wyspa jest Twoja" lub "Klub włoczykijów".
    A najlepiej to "Dwa lata wakacji" z komentarzem, że to książka o dzieciakach, które spotkał los podobny do Robinsona Cruzoe - ale mieli ciekawiej, weselej i 2 lata bez szkoły :D

10. reklama
  11. marysia 23

marysia 23 Początkująca w BB

Dzień dobry.
    Jestem studentką II roku studiów SUM i piszę pracę mgr o obrazie współczesnego ojcostwie.
    Czy byłby Pan tak miły i zechciał wypełnić ankietę dotyczacą ojcostwa.? Ankieta jest anonimowa, naprawdę cięzko jest zbadac ojców i dlatego szukam pomocy na forach. Ankieta jest co prawda dluga bo 35 pytań ale
    90 % to pytania zamkniete. Jesli bedzie miał Pan chwilke czasu to bardzo proszę wejsc w nastepujące 2 linki poniżej: ( ankieta podzielona na 2 czesci bo nie zmiescily mi sie na 1 formularzu pytania). Korzystam z serwisu ankietka.

Kwestonariusz ankiety dla ojców cz 1 - www.ankietka.pl
    Kwestonariusz ankiety dla ojców cz. 2 - www.ankietka.pl

( to nie zaden wirus, i nic sie nie stanie, naprawdę) z góry dziękuję za pomoc. nie wiem czy weszłam na odpowiednie forum, ale mam nadzieje ze tak pozdrawiam i jeszcze raz prosze o pomoc. Prosze sie zlitowac nad biednym studentem, wiem że ogólnie ludzie nie lubia wypełniac ankietę i podchodzą do tego sceptycznie ale prosze tym razem zrobic wyjątek.Dziękuje.

12. Antylopka

Antylopka Potrojna mamuska

nie mam szkolnych dzieci, ale przeciez furorę robił Harry Potter, jeśli dobrze pamietam, to moi bracia byli chyba jeszcze w podstawówce, jak pojawiła się pierwsza część, potem kolejne czytali juz w gimnazjum, no i teraz kończą serią będąc na studiach.
    Ale to akurat myślę, że najpierw rodzic powinien przeczytać i ocenić, czy jego dziecko może przeczytać taka powieść, bo to jednak nie jest typowo dziecięca literatura.

Poleć forum