reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka zamiast komputera i TV

FCB

Dołączył(a)
8 Luty 2010
Postów
1
Czyli...

Co dac dziecku w wieku szkolnym do poczytania, żeby nieco odciągnąc go od komputera/TV?:) Problem myślę, że wielu z Nas:)

Ja ze swojej strony, mogę polecic i to nie tylko dzieciakom książkę Colfera - "Lotnik". Najlepsza książka przygodowa dla dzieci i młodzieży 2009 roku. Wspaniała historia, m.in. o początkach lotnictwa wg Colfera:) Na jej bazie ma powstac film Airman i gry komputerowe, a wiem że dzieci się na to łapią:)

Pozdrawiam i czekam na Wasze propozycje
 
reklama
Moje dzieci sa jeszcze za male, ale dzieci kolezanki sa zachwycone klasyka - Dzieci z Bullerbyn :) Potem same kombinuja, co wspolnie napsocic :) Zdecydowanie to bym polecila.
 
Jako dziecko uwielbiałam "Balbaryka i złotą piosenkę" Liskowskiego, niemal wszystko Astrid Lindgren. Wiem, że pojawiają się wznowienia. Całkiem fajna, trochę przygodowa, a przy okazji zachęcająca do sięgania po baśnie jest "Po drugiej stronie tęczy" A. Paszkiewicz. I "Mała czarownica" O. Preussler.
 
Polecam "Przygody trzech detektywów" Hitchcoc'a :) jest to jest seria wielku książek (krótkich) dla dzieci i młodzieży Tytuł każdej zaczyna się "Tajemnica..." Jak byłam mała to najbardziej podobała mi się "Tajemnica jąkającej się papugi" ;)
 
Najlepiej jakieś czasopismo komputerowe, żeby mu ułatwić szok po rozstaniu ;)))

A tak na poważnie, mnie ten problem czeka dopiero za dłuuugi czas :) Ale ja w tym wieku uwielbiałem czytać A.Szklarskiego - "Tomek w krainie kangurów" i wszystkie kolejne. Świetne przygodowe książki. Do tego polecam np. "Wodzu, wyspa jest Twoja" lub "Klub włoczykijów".
A najlepiej to "Dwa lata wakacji" z komentarzem, że to książka o dzieciakach, które spotkał los podobny do Robinsona Cruzoe - ale mieli ciekawiej, weselej i 2 lata bez szkoły :D
 
Dzień dobry.
Jestem studentką II roku studiów SUM i piszę pracę mgr o obrazie współczesnego ojcostwie.
Czy byłby Pan tak miły i zechciał wypełnić ankietę dotyczacą ojcostwa.? Ankieta jest anonimowa, naprawdę cięzko jest zbadac ojców i dlatego szukam pomocy na forach. Ankieta jest co prawda dluga bo 35 pytań ale
90 % to pytania zamkniete. Jesli bedzie miał Pan chwilke czasu to bardzo proszę wejsc w nastepujące 2 linki poniżej: ( ankieta podzielona na 2 czesci bo nie zmiescily mi sie na 1 formularzu pytania). Korzystam z serwisu ankietka.

Kwestonariusz ankiety dla ojców cz 1 - www.ankietka.pl
Kwestonariusz ankiety dla ojców cz. 2 - www.ankietka.pl



( to nie zaden wirus, i nic sie nie stanie, naprawdę) z góry dziękuję za pomoc. nie wiem czy weszłam na odpowiednie forum, ale mam nadzieje ze tak pozdrawiam i jeszcze raz prosze o pomoc. Prosze sie zlitowac nad biednym studentem, wiem że ogólnie ludzie nie lubia wypełniac ankietę i podchodzą do tego sceptycznie ale prosze tym razem zrobic wyjątek.Dziękuje.
 
nie mam szkolnych dzieci, ale przeciez furorę robił Harry Potter, jeśli dobrze pamietam, to moi bracia byli chyba jeszcze w podstawówce, jak pojawiła się pierwsza część, potem kolejne czytali juz w gimnazjum, no i teraz kończą serią będąc na studiach.
Ale to akurat myślę, że najpierw rodzic powinien przeczytać i ocenić, czy jego dziecko może przeczytać taka powieść, bo to jednak nie jest typowo dziecięca literatura.
 
reklama
Wiek szkolny to znaczy podstawówka, Gimnazjum czy średnia?

Podstawówce bym poleciła Opowiści z Narnii
Gimnazjum Włądcę Pierścieni
Średnia: książki Sapkowskiego i Arturo Perez Reverte
 
Do góry