reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka zamiast komputera i TV

Nie ma co zazdrościć. Gdybym obejrzał Kewina to bym zwariował bo ile lat można. No mozę zgodzę się, że przyjemnie jest pogadać z bliskimi o jakiś zainteresowaniach. Choćby o wspólnie przeczytanej książce.
 
reklama
Zacznę od końca :) , czyli od telewizora - jeśli już wraz ze swoimi pociechami widzieliście ekranizację książki "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" mogę z pełną odpowiedzialnością polecić nową książkę Ricka Riordana " Labirynt kości". Bardzo wciągająca historia, na funpagu książki znalazłam ostatnio fragment - polecam ! 39 wskazówek - Czytaj fragment! | Facebook
 
Nie widziałam filmu, ale Riordan to ponoc rzeczywiście świetny autor z tego, co słyszałam dzieciaki pochałniają jego ksiażki. :)
Ja ostatnio znalazłam taki kuferek z tymi bogami i chłopak był zadowolony. Nową książkę riordana na pewno kupię, będzie na następną okazje ;)
 
Riordan bawi u nas od majówki i nie czytałem tej książki tylko przeglądałem bo wątpię żebym był jej odbiorcom ale dzieciom się podoba skoro chciały.
A jak się orientujecie to naprawdę wyszło 10 części czy jestem robią sobie żarty?:)
 
To trudno, będzie trzeba chodzić i kupować bo jak swoje dzieci to inie odpuszczą do ostatniej części. Dobrze, że to książki a nie klocki pewnego rodzaju przy których już można zbankrutować.:)

ps- Nie mogę edytować posty a wyżej wisi taki byk. Cieszę się, że moja już wiekowa polonistka pewnie korzysta internetu. Może sam powinienem więcej czytać.:)
 
Ja się wychowywałam na książkach, telewizja to tylko dobranocki i bardzo bym chciała, żeby moje dzieci też tak dorastały. No ale czasy są inne, trudniej o "odlączenie się" od świata, wszędzie informacje, wiadomosci, telefony. Będe podsuwala książki, zwłaszcza te bajki, które ja sama uwielbiałam, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie :)
 
Do książek można dorzucić także planszowe gry edukacyjne :) Moje dzieci często w takie grają, dużo się przy nich uczą, szybko rozwijają i bardzo dobrze bawią. Zamawiam je często ze strony pomyslowamama.pl. Na pewno jest to bardziej kreatywna rozrywka dla dzieci niż "ślęczenie" i psucie wzroku przed komputerem.
 
georginia jasne, ze tak, ale nie pagrają same to jest problem, że czasme trzeba coś w samotnosci porobić ;)
A temat o grach edukacyjnych jest gdzie indziej ;)

Do polecanych pozycji dla starszych dzieciaków dorzucam "Reckless Kamienne ciało" Cornelli Funke. Sama czytałam i naprawdę swietne fantasy :)
 
reklama
mamaGabisi- wiem co to za książka ale nie wiem czy ona ma jakieś ograniczenia wiekowe. Pamiętasz bajki z naszego dzieciństwa? Czarownice, domki z piernika i tuczenie Jasia i Małgosi? Tam się dzieją podobne rzeczy, motyw z tej bajki akurat jest bezpośrednio pokazany. Może to świat się zmienia? Bo książkę też bym pokazał teraz 10-12 latkowi wzwyż. Chociaż mi czarownica krzywdy nie zrobiła. Wręcz odwrotnie- był morał, żeby się nie oddalać samotnie i nie ufać obcym ludziom. :)
 
Do góry