reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książki dla 3-latków czyli co czytacie dzieciom?

Kicia Kocia rządzi i Ulica Czereśniowa wróciła do łask po kilku miesiącach leżenia na półce ;p poza tym bajki Disneya tez czytamy i takie książki, krótkie historyjki Strażaka Sama, Psi Patrol itd :)
 
reklama
U nas kiedyś też Kicia Kocia rządziła, teraz trochę popadła w niełaskę. Teraz na topie jest ta książka Link do: Naciśnij mnie . Przy czym nie jest to typowa książka do czytania :) Teraz jest na nią rabat 25%, więc tym bardziej polecam.
 
Mamy ją, nazywamy ją magiczną :) jest świetna, widziałam, że są inne wersje więc pewnie niedługo zakupię :D
 
Zdecydowanie Pucio. Bardzo fajna seria książek dla małych dzieci, w dodatku uczy je wielu pożytecznych rzeczy. Mamy cała serie :) Dobra opcja na prezent na święta (oczywiście o ile rodzice jeszcze dzieciom nie kupili książek z Puciem...). Dodatkowo do serii ksiązek w sklepach jest mozliwe do kupienia wiele fajnych akcesoriów, jak Pucio do tulenia: Link do: Zabawki dla dzieci - Sklep internetowy z zabawkami tantis.pl
jpg
 
Ostatnia edycja:
Moja 3 latka uwielbia książki:) teraz czytamy Kubusia Puchatka- różne opracowania, Kicie Kocie, Króla Lwa, Wiewiórki które nie umiały się dzielić i pozostałe z tej serii i mogę tak wymieniać:) w razie pytań proszę pisać chętnie podpowiem :)
 
U nas pucio rownież się sprawdził.
W najnowszej książeczce z przygodami Pucia szykuje się wielkie wydarzenie - wernisaż Cioci Igi. Z tej okazji w domu puciorodzinki odbędzie się rodzinny zjazd i uroczysty obiad. A to przecież masa przygotowań! Na szczęście Pucio i Misia zawsze są chętni do pomocy.
Miasto tętni życiem – podczas spaceru witają się sąsiedzi, pobliska budowa skutecznie odciąga uwagę Bobo od wyprawy po zakupy, który to obowiązek spada na tatę – po przyjęciu ostatniego pacjenta w swojej klinice weterynaryjnej odbierze starszaki z przedszkola i wspólnie pojadą do supermarketu.
Czas nagli, ale stłuczka spowoduje korki i dziadkowie będą musieli chwilę zaczekać, nim zostaną odebrani z dworca, na pewno jednak wszyscy zdążą do galerii na wernisaż. A potem koniecznie na lody do parku!
Mam wrażenie, że w tej części wyjątkowo dużo miejsca poświęcono zasadom bezpieczeństwa w przeróżnych sytuacjach i sposobom zachowania się w miejskiej dżungli – mali czytelnicy dowiedzą się na przykład, że przed przejazdem transportem publicznym należy kupić bilet, które miejsca w autobusie są zarezerwowane dla kogo, że nie wolno za bardzo zbliżać się do placu budowy (nawet jeśli jest się największym fanem koparek na świecie) i że kawa dla mamy to priorytet
eduksiegarnia.pl/gry-i-pomoce-logopedyczne

Wiele wartościowych gier i książek jest do kupienia tutaj.
 
Ostatnia edycja:
Czytam sobie ten stary już wątek, bo poszukuję książek dla synka, który właśnie teraz skończył 3 lata. Na razie jest fanem Jadzi i Stasia Pętelki oraz Pucia. Wszystkie książki z bardziej wyimaginowanymi postaciami raczej go nie wciągają (np Kubuś Puchatek). Przesłucha, ale jakoś nieszczególnie chce do nich wracać. Jedyna, do której wracał, to Kocham Eas równie mocno maluchy. Kicia Kocia jest nadal lubiana, ale trochę krótka ; czyta z 1,5-roczną siostrą. Tak jak Jadzię Pętelkę.

Czy macie do polecenia jakieś książki poza wymienionymi przeze mnie, w których akcja rozgrywa się w jak najbardziej znanym dziecku otoczeniu? Takie właśnie jak Pucio i Staś Pętelka?
 
reklama
Do góry