reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książki, e-booki, poradniki.

Witajcie:-)
ja bym bardzo poprosila cos w temacie meczenia zwierzaka przez dziecko...Mamy kota i JUla jest okropna w stosunku do niej...ale przyznac musze ze nie non stop..potrafi i przytulic,poglaskac,przeprosic kotak..ale i tak jest w niej duzo zlosliwosci, ganianie,piszczenie,czasem rzucenie jakas zabawka,popychanie to nasz chleb powszechny:-(..juz brak mi pomyslow..system kar,nagrod jak jest grzeczna nie dziala,sadzanie w kacie wogole nie pomaga...POMOCY bo juz ta sytuacja przerasta mnie:-(

jeszcze interesowalo by mnie zaklimatyzowanie w przedszkolu...jak sobie radzic z rozlaka zarowno w relacji dziecko mama jak i mama dziecko :tak:nas czeka przedszkole od wrzesnia wiec chetnie poczytam cos w tym temacie.
 
reklama
Jak nakłonić 2,7 miesięcznego łobuza do sygnalizowania,że chce siku ??
Nie boi się nocnika,ale siada tylko jak ja go posadze.Nie mówi wogóle,że chce siku i leje na podłoge.Tłumacze,pokazuje,nakazuje i nic :dry:

Asia hello :nerd::laugh2:
 
Jak nakłonić 2,7 miesięcznego łobuza do sygnalizowania,że chce siku ??
Nie boi się nocnika,ale siada tylko jak ja go posadze.Nie mówi wogóle,że chce siku i leje na podłoge.Tłumacze,pokazuje,nakazuje i nic :dry:

Asia hello :nerd::laugh2:


Z pewnością ma jakąś ulubioną tematykę/zainteresowania, np. maszyny budowlane itp. polecam przygotować kolorowe znaczki w zakresie tej właśnie tematyki, w łazience na ścianie przykleić kolorową kartkę (u nas na początku na tej kartce było też przyklejone foto Szymka na nocniczku) i pokazać dziecku znaczki. Wytłumaczyć przy tym, że za każde zasygnalizowanie siku/kupki i zrobienie do nocniczka będzie mogło wybrać sobie jeden znaczek i przykleić na karteczce.

U nas działa to rewelacyjnie od samego początku, a teraz kiedy nie musi być już motywacji, bo pieluchy nie ma od końca kwietnia, to znaczki są po prostu dla Szyma przyjemnością wyboru tego, co lubi.

Ważne żeby znaczki/naklejki były naprawdę atrakcyjne dla dziecka, a jeśli skończy się ich pierwsza porcja to kolejna musi być zupełnie nowa, nigdy wcześniej nie widziana.
 
Maly klamczuch
Sen,koszmary senne
Agresja-jak uspokoic dziecko,jak przeciwdzialac atakom agresji
Moze cos o tym aby maluch po sobie sprzatam zabawki
Rostanie z pielucha
Centyle-jak odczytac tabele

Powiem Wam jaki sposób działa u nas na sprzątanie po sobie zabawek - mówię, że jak nie posprząta to zaraz wszystkie wylądują w koszu. Raz doszło do tego, że wyrzuciłam do kosza i od tamtej pory sprząta aż się kurzy :-D
 
ostatnio zauważyłam, że moja Weronika (2 lata 3 miesiące) zrobiła się "aspołeczna" - unika kontaktu z dziećmi, wręcz się ich boi :baffled: był czas, kiedy ładnie bawiła się w piaskownicy z dzieciakami, miała nawet swojego ulubionego kolegę, a teraz gdy idzie na spacer z nianią to patrzy czy będą same, jak jakieś dziecko się pojawia, to ucieka z piaskownicy czy z huśtawki, ostatnio nawet się rozpłakała, jak za wolno ją z tej huśtawki wyjęła :-(
więc chciałabym wiedzieć, czy to taki etap rozwoju? czy powinnam się martwić? :-(
 
Witaj
czy dobrze widzę, ze jestes ciąży ? jeśli tak to może jakiś lęk związany z pojawieniem się nowego dziecka. Może tak reaguje, chce być jedynym dzieckiem dla Was.
 
reklama
cześć,
owszem, jestem w ciąży, ale myślę że moja córka jeszcze nie kojarzy faktu, że mama ma w brzuszku dzidziusia z tym, że ten dzidziuś niedługo pojawi się w naszym domu ;-) na razie powtarza, że dzidziuś jest malutki i że nie można skakać mamusi po brzuszku ani za mocno wierzgać nogami aby nie kopnąć ;-)
 
Do góry