reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książki o dzieciach polecane przez rodziców

makitoza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2005
Postów
548
Miasto
Górny Śląsk
Ostatnio wiele książek kupuję przez internet są bardzo ciekawie opisane, ale niestety w rzeczywistości nie spełniają moich oczekiwań. Mamy przedszkolaków napiszcie jakie książki polecacie???????

Co sądzicie o tych książkach zastanawiam się czy je kupić, kto je ma napiszcie czy warto kupić.

1. 10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ DOBRYCH RODZICÓW Steede Kevin
2.CO WOLNO DZIECKU? Rozsądne ustalanie granic Herbert Martin
3. KIEDY POZWOLIĆ? KIEDY ZABRONIĆ? Dzieciom od 2 do 16 lat. Jasne reguły pomagają wychowywać MacKenzie Robert J.


Słyszałam że ta ostatnia jest interesująca.

::) ::) ::)Czekam na wasze opinie na temat książek o wychowaniu dzieci
Jakie jeszcze inne polecacie????????

Pozdrawiam
 
reklama
Ostatnio kupiłam "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły". Całej jeszcze nie przeczytałam, ale na bieżąco staram się wprowadzać niektóre pomysły z tej książki. Jedne rozwiązania przyjmują się u nas szybko, inne wcale. Ale widzę, że zachowanie dzieci i moje podejście do nich zmieniło się w dobrą stronę.
Syn wypożyczył sobie książkę "Smok Lubomił i tajemnice złości". Mówi o tym, że złość nie jest zła. Bardzo fajnie tłumaczy dziecku jak się dobrze złościć. Smoki i potwory zachęcają przedszkolaka do czytania.
Polecam jeszcze "Bajki z sensem" do czytania i omawiania z dziećmi w różnym wieku - od maluszka do ucznia. Kupiłam kilka dni temu razem z miesięcznikiem sens. Dzieci słuchają z zainteresowaniem. Poruszane są tam różne problemy dziecięce.[FONT=&quot]
[/FONT]
 
Ja polecam wszystkie książki autorek Adele Faber i Elaine Mazlish - czyli "Jak mówić żeby dzieci nas słuchału jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły", "Jak mówić żeby dzieci się uczyły" , "Wyzwolenie rodzice wyzwolone dzieci" i jeszcze o rodzeństwie chyba " "Rodzeństwo bez rywalizacji". Super porady, fajne patenty na rozwiązywanie konfliktów czy motywowanie dziecka. Przec zytałam te książki i oczywiście nie zawsze się stosuję ale staram się wdrażać i pomaga. Wielokrotnie wracałam i wracam do tych książek - podczytuje kiedy mogę. Polecam!
 
Dla mnie numerem 1 są "Mądrzy rodzice" M. Sutherland. Niedostępna, trzeba kraść e-booki, ale jak tylko będzie jakieś wznowienie, to kupuję z miejsca. Zdecydowanie o maluszkach, ale o starszakach też jest rozdzialik - i dobrze go czytać w świetle wcześniejszych.

Poza tym "Mamo tato co ty na to 2" Zawitkowskiego - to o aktywności fizycznej :)

Dobre wrażenie wywarła na mnie książka "Z dzieckiem w świat wartości" I. Koźmińskiej, i kusi mnie teraz "Wychowanie przez czytanie" tejże autorki.
"Mały tyran" Jiriny Prekop - to też może trochę dla rodziców młodszych dzieci, ale ogólnie niegłupia.

Poza tym nic mnie nie zauroczyło. Nawet powszechnie polecane "Jak mówić...".
 
Mnie jak wielu innym osobom tu podobało się "Jak mówić..." Choć generalnie mam dobry kontakt z synem, to niektóre patenty wprowadziłam i widzę ich skuteczność... także w kontaktach z dorosłymi.
Polecam też Samsona "Książeczkę dla przestraszonych rodziców" Krótkie, ale bardzo treściwe i dowcipne charakterystyki kolejnych lat życia dziecka od niemowlaka do 16 lat chyba. Naprawdę fajne i zgodnie z tytułem - uspokajające.
 
reklama
Ja polecam książkę Janet Bodnar - Jak wychować gospodarne dzieci. Mnóstwo praktycznych wskazówek, otwiera oczy na ważne kwestie dotyczące wychowania, które zazwyczaj się pomija.
 
Do góry