reklama

książki warte polecenia

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2013' rozpoczęty przez lucere, 14 Wrzesień 2013.

1. lucere

lucere Moderator

Pamietam ze był kiedyś temat książek wartych przeczytania, ale uznałam że może wznowie, bo znalałam książke "Język niemowląt" T. Hogg w wersji papierowej na allegro za 40 zł. Jeśli ktoś woli taka wersje a nie elektroniczna to to jest dobra cena :) Tej ksiazki nie ma juz w wydawnictwie a widziałam na allegro różne oferty, włącznie z takimi co chcieli za nią 120 zł.

Pamietam tez że któraś z was miała w wersji elektronicznej :)

Coś jeszcze polecacie do przeczytania?
    Coś dla tatusiów?

2. awunia1234

awunia1234 Fanka BB :)

Ja póki co mam książkę "W oczekiwaniu na dziecko" Heidi Murkoff w nowym wydaniu i jest bardzo fajna, ale to pewnie większość z Was ma:tak: Mam też starsze wydanie, ale nowe ma wszystkie potrzebne informacje na temat ciąży, porodu, badań i połogu z rozpiską na poszczególne problemy:tak:

3. reklama
  4. Pieknaszyszunia

Pieknaszyszunia Fanka BB :)

Ja zakupilam internetowo "W Paryżu dzieci nie grymaszą",w środę ma przyjść to wezmę się za nią, jak nie zdążę to biorę na porodowke ;)

5. Ag - KrK 89

Ag - KrK 89 Fanka BB :)

awunia też mam tą książkę w nowym wydaniu, fajna jest. Obecnie czytam H. Cobena " Zostań przy mnie" a następnie muszę przeczytać 3 część Cross'a ;-)

6. Pieknaszyszunia

Ja mam :)

7. laperedhil

laperedhil Fanka BB :)

szyszunia jak przeczytasz o tych dzieciach w paryzu to daj znac bo ja sie zastanawialam nad nia wlasnie :tak:

8. lucere

lucere Moderator

oo, nie słyszałam o tej książce w ogóle (W paryżu dzieci nie grymaszą), także też czekam na opinie, choć pewnie wcześniej sobie ją zakupie albo wypożycze :)

To jeszcze w temacie wychowania czytałam kiedyś "Bojowa pieśń tygrysicy" Amy L. Chua,
    książka warta przeczytania, o chińskim modelu wychowania. Ciekawa i barwna, choć ja bym nei potrafiła w ten sposób postępować z dziećmi :)

9. Pieknaszyszunia

dam znać, ale planuje ja tez na porodówkę zabrać co by sie nie nudzić :-D:-D:-D wiec to trochę potrwa :-)

10. reklama
  11. Paulettta

Paulettta Fanka BB :)

Ja mam "Pierwszy rok z życia dziecka"- w ogóle jej nie używałam...jakoś nie przypadła mi do gustu.

Jezeli chodzi zaś o Hogg to mam w wersji elektronicznej jak ktoś chce to mogę wysłać na maila....

12. lucere

lucere Moderator

No własnie wydaje mi się że "pierwszy rok z życia dziecka" i "w oczekiwaniu na dziecko" to taka księga co każdy ją ma, ale mało kto zagląda.. ja nie mam, i nie zamierzam mieć :)

Jeszcze bardzo chciałabym wam polecić książkę Pawła Zawitkowskiego "Co nieco o rozwoju dziecka", a dla starszaków "Mamo, tato co Ty na to?". (to tak w mojej działce rehabilitacyjnej, świetnie opisana pielęgnacja niemowlęcia, przewijanie, ubieranie, noszenie itp., a w tej drugiej zabawy i aktywności dla starszych dzieciaczków)

I książkę Lise Eliot "Co tam się dzieje, czyli jak rozwija się mózg i umysł dziecka w pierwszych pięciu latach życia", książka trudna, ale baaardzo wartościowa. Szczególnie dla pedagogów, psychologów pracujących z dziećmi, i oczywiscie dla rodziców :) Czytałam ją pewnie z ponad pół roku, ale naprawdę warto :)

Poleć forum