reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Księga sprawdzonych przepisów przez smakoszy Mam majowych 2009

Kurczak z morelka i jablkiem ( ang. orchard chicken)........

150g piersi z kurczaka
2 marchewki
kawalek selera korzeniowego
1 duzy ziemniak
pol szklanki kukurydzy mrozonej
3 morelki suszone
1 jablko
oliwa z oliwek

Piers ugotowac osobno ...warzywa pokroic i ugotowac...wszystko razem
zmiksowac...
opcjonalnie mozna dodac kleik ryzowy....


Kurczak po prowansalsku....

150g piersi z kurczaka
2 marchchewki
1 ziemniak
kawaleczek pora
kawalek selera
1 czerwona papryka
2 duze pomidory ( bez skorki i pestek)
pol malej cukini
pol lyzeczki ziol prowansalskich
oliwa z oliwek

ja dodaje jeszcze kawaleczek czerwonej cebuli....


Przygotowa wedlug powyzszego schematu...


Krem brokulowy ze szpinakiem i serem zoltym (mozna bez sera)

mala brokula
2 garsci swiezego spinaku
2 duze ziemniaki
kawaleczek pora
20g zoltego sera
mleko modyfikowane
oliwa z oliwek

Brokule z porem ugotowac........ziemniaki pokroic w kawaleczki i ugotowac w osobnym garnku
Po ugotowaniu przetrzec przez sitko i polaczyc ze zmiksowana brokula, szpinak poddusic okolo 3 minutek- zmiksowac i tez dodac do brokul.......dodac mleczko tak aby konsystencja nam odpowiadala, dodac oliwe a na koncu starty na drobnych oczkach zolty ser.....

Ja uzywam sera organicznego......
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki Jolu.Super przepisy. Jesteś nieoceniona:-):-):-)
Jutro Filip pozna nowe smaki:tak::tak::tak:

:-):-):-)
nie ma za co......:-)...mam nadzieje ze Fifiemu bedzie smakowac.....
A dzis jak karmilam dziewczyny tym kurczczkiem z jabluszkiem to sama podjadlam pozniej troszke bo taki dobry....
a jak gotowalam teraz tego kurczaczka po prowansalsku to maz sie pytal co tak ladnie pachnie bo on by to chyba zjadl....:-D:-D:-D

Jeszcze mam przepis na schabik ( poledwiczka) po karaibsku......tez moje dziewczyny lubia....:tak:

Daj znac jaka byla reakcja na nowosci....:tak:
 
Ja dania z twoich przepisów sama podjadam:tak:.Ostatnio zrobiłam więcej z zamiarem pomrożenia ale Mati się poczęstował(doprawił sobie solą) a ja zjadłam resztę:zawstydzona/y:.Mati powiedział,że lubi tą nowa zupę krem:-D:-D:-D.
Dawaj przepis na schabik po karaibsku:tak:
 
Ja dania z twoich przepisów sama podjadam:tak:.Ostatnio zrobiłam więcej z zamiarem pomrożenia ale Mati się poczęstował(doprawił sobie solą) a ja zjadłam resztę:zawstydzona/y:.Mati powiedział,że lubi tą nowa zupę krem:-D:-D:-D.
Dawaj przepis na schabik po karaibsku:tak:

No ja tez wlasnie zawsze mroze kilka porcji..bo te moje przepisy to sa tak na okolo 10 porcji po 150g...no ale to zalezy od dodania ilosci plynow....no i dla mnie ok bo ja mam dwa szkrabki...:tak:

a tym ze nawet Matiemu smakowalo....oj milo mi sie zrobilo...:tak:
u nas ostatnio robilam te ziemniaczki z brokulami i szpiankiem i serkiem do mieska dla nas..oczywiscie doprawione i ze smietanka ...ale bylo pycha....:tak:

No a tu masz przepisik......


Schab (poledwiczka ) po karaibsku

150g schabu lub poledwiczki
2 marchewki
1 slodki ziemniak ( dynia opcjonalnie- tyle ile wazy jeden spory ziemniak)
kawaleczek czerwonej cebuli
kawalek selera naciowego
pol cukini
2 jablka
1 duzy pomidor ( bez skorki i pestek)
oliwa z oliwek
odrobina szalwi.....

miesko ugotowac, warzywa pokroic i ugotowac na malym ogniu w malej ilosci wody pod przykryciem..pod koniec gotowania polozyc na wierzchu w garnku obrabe i wydrazone kawalki jablka tak aby sie ladnie udusily i nie stracily witaminek)....
Wszystko razem zmiksowac...dodac oliwe z oliwek.....
Najlepsza jest swieza szalwia ale suszona tez moze byc.....
 
jolu muszę Ci się przeznać, ze gdyby nie Ty to bym nie eksperymentowała w kuchni z obiadkami dla Izy.. i wymodziłam:

leczo*
2 duże marchewki
ok. szklnki pokrojonego kabaczka
pół cebulki
pół średniej wielkości papryki (wcześniej spażonej o oskurowanej)
3 średnie pomidory (też oskórowane i bez pestek)
pół łyżeczki koncentratu pomidorowego,
masło (łyżeczka z brzuszkiem- lub dwie płaskie)
przyprawy wg. uznania (u mnie pietruszka, odrobina tymianku)

Kiedy wszystko jest ugotowane, przecieramy przez sitko, dodajemy masło.
uwagi: Iza już ładnie przeżuwa, więc nie miksuje potraw. Można też zrobić na mięsie, ale jeszcze nie próbowałam:no::tak:
*to jest wersja na kilka porcji i powstała przy okazji robienia zwykłego leczo dla duzich

mój mąż mówi na to jajecznica:rofl2:
drobno pokrojonego kurczaka (ok.15 dag), dusimy z drobno pokrojonymi: marchewką, pietruszką, cebulką, pod koniec duszenia wyjmujemy mięso i miksujemy, warzywa intensywnie mieszamy widelcem, żeby je poćwiartować. Dodajemy mięso, łyzeczkę masła, dusimy chwilkę i dodajemy połowę żółtka. Dalej dusimy. Gdy jejko się już zupełnie zetnie, można wcinać

można też warzywa zmiksować z mięsem
 
Hej!
Od jakiegoś czasu uważnie śledze ten wątek bo mój synus nie bardzo lubi słoiczkowe jedzonko. Jola- Twoje przepisy są naprawde super. Mam do Ciebie pytanie. Gdzie kupujesz ekologiczne produkty? Tzn. na targu czy w supermarketach? Ja zaopatruje się w Tesco lub Morissonie ale nie zawsze jest wszystko co bym chciała. Na targu niestety nie ma żadnego stoiska z ekologicznym jedzonkiem:no:
Pozdrawiam
 
Hej!
Od jakiegoś czasu uważnie śledze ten wątek bo mój synus nie bardzo lubi słoiczkowe jedzonko. Jola- Twoje przepisy są naprawde super. Mam do Ciebie pytanie. Gdzie kupujesz ekologiczne produkty? Tzn. na targu czy w supermarketach? Ja zaopatruje się w Tesco lub Morissonie ale nie zawsze jest wszystko co bym chciała. Na targu niestety nie ma żadnego stoiska z ekologicznym jedzonkiem:no:
Pozdrawiam

Ania...no staram sie jak moge....u mnie dziewczyny jedza tez sloiczki wiec nie ma problemu ale wiem ze jak ugotuje to na pewno jest lepsze...zawsze staram sie uzywac produktow organic, ale tak jak piszesz ciezko jest znalezc wszystko w supermarketach...
Ja tez zakupy robie w Tesco i Morissonie....w Morissonie znalazlam prawie wszystko procz szpinaku organic.....
Mamy tez market ale ten pan o organic warzywkami przyjezdza raz na dwa lub trzy tygodnie....no i ma drooogo....
W Morissonie w mrozonkach masz organic kukurydze i groszek, z pomodorami, papryka, ziemniakami , brokula czy kalafiorem to nie ma problemu....no i zawsze maja organic banany i jablka...
No i jest jeszcze opcja znalezc taka firme online...oni to maj wszystko nawet owoce egzotyczne typu pineapple lub mango....no i maja free delivery....:tak:

Szpinak kupywalam normalny z tesco tylko swiezy....:tak:
 
reklama
Do góry