reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Księga sprawdzonych przepisów przez smakoszy Mam majowych 2009

imagination

Mama Tomka - maj 2009 :)
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2008
Postów
1 727
Miasto
Tomaszów Mazowiecki
Kochane Mamusie,
ten wątek powstał z myślą o zebraniu w jednym miejscu przepisów na jedzonko dla naszych Dzieciaczków ;-)
Wiele mam nie wie jak przyrządzić daną potrawę, a tutaj znajdzie odpowiedź :-D
Proszę wiec o uzupełnianie wątku o nowe przepisy :-)
Pozdrawiam!

 
reklama
barmanka ale ten wątek ma na celu pisanie TYLKO I WYŁĄCZNIE przepisów (jak w tytule) bo w wątku "Rozszerzamy dietę naszych maleństw" jest groch z fasolą i za nim znajdzie się jakiś przepis to trochę minie
 
Mam już kilka ciekawych przepisów, oto one:

Od 4 miesiąca:

Przekładaniec ryżowo-owocowy

Składniki:
-1.5 miarki mleka modyfikowanego
-45 ml wody
-8 płaskich łyżeczek kleiku ryżowego
-1/3 słoika smakowego deserku

Sposób przygotowania:
Gotujemy i schładzamy wodę do temperatury pokojowej. Następnie dodajemy mleko i dokładnie mieszamy. Gdy mieszanka nabierze odpowiedniej konsystencji dodajemy kleik i powtórnie mieszamy. Teraz gdy mamy przygotowaną główną warstwę nakładamy 1/4 przygotowanego kleiku do miseczki, a następnie nakładamy owoce z deseru zachowując te same proporcje. Dla lepszego efektu naszej pracy przekładamy warstwy kleiku i owoców do momentu aż na wierchu będą owoce.

Kurczak z ryżem

Składniki:
- małe skrzydełko z kurczaka
- średnia marchewka
- 1|2 jabłka
- 100g ryżu
- woda

Sposób przygotowania:
Skrzydełko umyć, włożyć do małego garnuszka z niewielką ilością wody. Zagotować. Wrzucić pokrojoną w kostkę lub utartą na tarce marchewkę oraz utarte bądź pokrojone jabłko. Wszystko razem dusić aż będzie miękkie. Na koniec wrzucić ryż i gotować jeszcze 15-20 min. Na koniec wyjąć mięsko i odłączyć od kości. Wszystko razem zmiksować.

Od 5 miesiąca:

Zupka jarzynowa z ryżem

Składniki:
- 1 ziemniak
- 1 marchewka
- 1 łyżeczka ryżu
- trochę pietruszki
- łyżeczka masła
- ewentualnie żółtko

Sposób przygotowania:
Warzywa obrać pokroić w kostkę, zalać wodą i gotować. Dodać ryż i masło. Wszystko gotować ok. 30min. Całość przetrzeć lub zmiksować.

przepisy dostępne na stronie:
Przepisy kulinarne dla niemowlat

 
barmanka ale ten wątek ma na celu pisanie TYLKO I WYŁĄCZNIE przepisów (jak w tytule) bo w wątku "Rozszerzamy dietę naszych maleństw" jest groch z fasolą i za nim znajdzie się jakiś przepis to trochę minie
no tak, racja ;-)
ja mam bardzo dużo przepisów, ale pewnie nie będę mogła ich wkleić w forum bo w wordzie zawierają ponad 100 stron :-( jak coś to mam jeszcze pare linków, to mogę podać :tak:
 
chociaż część przepisów pojawiła się już jako linki, to podam, te które już robiłam i Izie Mirce smakowały:

1.ZUPA BROKUŁOWA
1 marchew
100g brokułów (3-4 małe różyczki)
łyżeczka oliwy z oliwek
w orginale jest łyżeczka kaszki ryżowej, ja dałam pół ziemniaczka

2. ZUPA JARZYNOWA Z BURACZKIEM
1/2 buraczka
marchew
1/2 ziemniaka
1/4 (z ilości marchewki) pietruszki
1 łyżeczka masła
ew. kleik ryżowy
ja dodałam pod koniec gotowania trochę natki z pietruszki i odrobinkę koperku
Izie ta zupka wogóle nie smakuje na "drugi dzień", tylko swieżo co zrobiona

3. ZUPA Z CUKINIAzawiera gluten
2- 3 średnich marchewek
1/2 ziemniaczka
kilka plastrów cukini- dodajemy je, kiedy marchewka jest już miękka
kasza jaglana
łyżeczka masła

4. DANIE Z DYNI
100g dyni
1 średni ziemniak

inne przepisy, które stosowałam, są od joli, wiec lepiej niech ona je tu wrzuci
 
Tsarina.....podoba mi sie ze NAPISALAS PRZEPISY KTORE SAMA WYPROBOWALAS....ja tu nic nie wklejalam bo uwazam ze to mial byc watek o sprawdzonych przepisach a nie tak ja dziewczyny wklaejaj linki.....tak to kazdy moze znalezc sobie w internecie........wiec jaki sens zakladac bylo watek....:confused::confused:
 
reklama
joluś, bo miała to być księga sprawdzonych przepisów, no więc się zastosowałam. Ja mam pół zeszytu spisanych przepisów, ale nic o nich więcej nie wiem, bo nie robiłam... jak sprawdze, to zedytuje posta, żeby nie zaśmiecać dodatkowo...
 
Do góry