reklama

Księżna Kate w ciąży

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez Agata__1978, 11 Grudzień 2012.

1. Agata__1978

Agata__1978 Zaciekawiona BB

Mam kilka pytań bo kilku rzeczy nie rozumiem:
    1. Czy można po tak natarczywych i dużych wymiotach, powstrzymanych dopiero w szpitalu, wyglądać TAK WESOŁO, ZDROWO I KWITNĄCO jak Kate w dniu wyjścia ze szpitala ?? Pytam bo ona naprawdę w/g mnie wyglądała na ZUPEŁNIE I CAŁKOWICIE ZDROWĄ.
    2. Lekarze teraz zalecają Jej odpoczynek (=leżenie) a jednocześnie każdą do limuzyny IŚĆ NA WŁASNYCH NOGACH. Czy to nie jest sprzeczne jedno z drugim ?? Czemu Kate nie jechała do auta na wózku lub nie niósł Jej Książę (lub ktoś z ochrony gdy etyka dworska tego nie pozwalałaby) na rękach ???
    3. Wtedy było ciepło (widać to po tym, ze Księciu wystarczył lekki sweterek na koszuli) to czemu Księżniczka się tak otulała jakby była ogromna zima (gruby, cieplutki płaszczyk, ciepły szalik na szyi, grube rajstopki) ??

2. kłaczek

kłaczek Fanka BB :)

3. reklama
  4. Agata__1978

Ja tu nie chcę zakładać pudelka, broń Boże !!!! Po prostu kilku rzeczy nie rozumiem więc napisałam na forum o ciąży. Po prostu.

5. anka_d

anka_d Moderator

Zadaj te pytania na brytyjskim odpowiedniku BB, będzie bardziej trafione niż tutaj. Pudelek jest na miejscu bardzo :-D

6. kłaczek

Ok. To sprobuje odpowiedziec co na ten temat tutejsze media.
    Ksiezna zostala przyjeta do szpitala w stanie lekkiego odwodnienia spowodowanego mdlosciami, wypisana w stanie ogolnie dobrym. To oficjalne. Mniej oficjalnie:
    1. Jest osoba publiczna, wiec zapomnij, zeby pokazala sie publicznie nieuczesana, bez makijazu i usmiechu - na to mozemy sobie pozwolic my, ona nie. Osobie z jej pozycja nie pozostaje nic innego jak zacisnac zeby i usmiechac sie promiennie do wszystkich sepow polujacych na "fotke warta milion".
    2. Odpoczynek nie = lezenie, odpoczynek = niestresujacy tryb zycia, oszczedzajacy tryb zycia, regularne odzywianie, nieco ruchu na swiezym powietrzu itd. Ksiezna Cambridge nie jest obloznie chora. Nawiasem mowiac protokol nie przewiduje noszenia na rekach doroslych czlonkow Rodziny Krolewskiej - King Edward's Hospital posiada dosc odpowiedniego sprzetu, by w razie potrzeby wozic ksiezne karetka na kupke. Po prostu tu nie ma zwyczaju wywozenia ludzi do drzwi na wozku, jak to pokazuja w popularnych serialach. Szpitale bardzo dbaja o bezpieczenstwo pacjentow, personel jest szalenie mily i ludzki, ale nie staja na rzesach bo ktos ma katar.
    3. Nadal jest dosc cieplo, temperatury w ciagu dnia sa dodatnie, ale bywa wietrznie. O sposob ubuerania sie Anglikow lepiej nie pytaj bo tu zima sniezna i wietrzna mozna spotkac gosci w szortach obok ludzi w kozuchach, kozaki typu emu latem, a klapki zima... Jedno, ze moze Ksiaze mial tyle do przejscia co z samochodu do budynku, wiec sie nie ubieral specjalnie, drugie, ze moze Ksiezna w ramach dbania o siebie i unikania przeziebien stara sie ubierac bardziej ochronnie... To juz pytanie do rzecznika Palacu Buckingham.

Jesli chodzi o punkt 2, to moze przykladem roznic bedzie to, ze w PL do domu wychodzi sie w 2 dni po porodzie, prawda? W UK w godzine po urodzeniu dziecka polozna szykuje dla mamy kapiel, potem tosty i kawka/herbatka i w kilka godzin (przewaznie 6) po porodzie, jesli sie nic nie dzieje mama i dzidzius moga isc do domu.

7. Agata__1978

KLACZEK: Ad 2. Nie ma zwyczaju w tym szpitalu wywożenia pacjentów na wózku do aut. Nie ma ??? Przecież na zdjęciach gdy Kate wraca do domu WIDAĆ TEZ TA SPECJALNA POCHYLNIĘ DO WÓZKÓW INWALIDZKICH. I co na to powiesz ???
    WSZYSCY:
    Czy ktokolwiek widzi, dostrzega na tych fotkach, że Kate była tak ciężko chora ??? Jakiekolwiek ??? Ja nie i to mnie dziwi. Inaczej zapytam czy gdybyście nie wiedziały o wymiotach i że ten budynek to jest szpital to czyżbyście poznały, ze Księżniczka to miała ??? Ja nie wiedząc o tym wszystkim myślałabym, ze ZDROWA ZUPEŁNIE KATE z BILLEM stoją przed zwyczajnym budynkiem. Słowem, nie dostrzegam na niej żadnych śladów choroby i pytam mamy w ciąży lub położne: czy to jest medycznie i technicznie możliwe by zaledwie na 4-ty dzień już tak zdrowo wyglądać ???

8. kłaczek

Pochylnie sa w kazdym budynku uzytecznosci publicznej, a nawet przed niektorymi domami prywatnymi. W UK popularne sa wozki akumulatorowe i duzo ludzi z ograniczona sprawnoscia z nich korzysta. To raz. Druga sprawa, to KAZDY szpital MUSI miec podjazd dla noszy, wozkow inwalidzkich, dzieciecych i rzeczonych wozkow samojezdnych. Pomysl.
    A tu masz wejscie do Szpitala Krola Edwarda VII: BBC News - Royal baby: High security at King Edward VII hospital

9. KasiaP-P

KasiaP-P Fanka BB :)

naprawdę aż tak cię to obchodzi?? :shocked2:

10. reklama
  11. Agata__1978

Powiem szczerze: nie dostrzegam u Kate żadnych znaków, ze przeszła tak ciężkie wymioty. Żadnych. Brzuszek też ma za płaski. Czyżby więc to nie nudności były przyczyną a to, że wynajęła brzuszek i musiała mamce dać swoje plemniki i stąd pobyt w szpitalu ???

12. kłaczek

ojezukolczasty... a w zeszlym roku o tej porze tez tak padalo? :-D

Ksiezna musi niezle ukrywac swoja meskosc, pewnie przekazanie jej plemnikow mamce (mylisz mamki z surogatkami, kochana) odbylo sie w tajemnicy, ale zgodnie z "dworska etyka". (Etyke z etykieta tez mylisz, z reszta to sie od dawna nazywa protokolem. No, chyba ze chodzi o nalepke na sloiku korniszonow, to nadal jest etykieta.)

Wroce jak juz mi przejdzie, ale dzieki za dobry ubaw.

Poleć forum