reklama

Kto ma pierwszeństwo do przedszkola?? PILNE!

Temat na forum 'Przedszkola' rozpoczęty przez Pielgrzym, 22 Marzec 2010.

 1. Pielgrzym

  Pielgrzym Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam.
  Jak to jest z tym samotnym rodzicem? muszę miec jakieś zaświadczenie, że matka mego dziecka wychowuje je sama, tzn że nie mieszkamy razem? Nie wiem na jakiej zasadzie ma to wyglądać.....Bardzo wdzięczny byłbym za pomoc;]
   
 2. Stopi69

  Stopi69 Lipcowe mamy'09

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

  Z tego co sie orientuje to musza byc dowody,ze naprawde jest samotna matka , typu zasadzone alimenty, albo sprawa w toku, lub odebrane ojcostwo.
   
 3. reklama
 4. Orczykowska

  Orczykowska

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  mam taki pytanie czy wy sponsorujecie jakieś zabawki lub pomoce dla przedszkola? czy jest to praktykowane? czy jest to w ogóle możliwe. Chodzi mi np. o zabawki do piaskownicy. ostatnio jak odbierałam moja córkę to zauważyłam że 20 dzieci bawi się 3 łopatkami. Nie jest to jakiś duży wydatek i chciałam im kupić kilka wiaderek itp. czy tak można zrobić?
   
 5. tosinka

  tosinka Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Z tego co wiem, to niektóre przedszkola wymagają zaświadczeń, że jest się samotnie wychowującym dziecko rodzicem. Zawsze można dziecko wysłać do prywatnego przedszkola, jak nie dostanie się miejsca w państwowym i szczerze wydaje mi się, że to by było z pożytkiem dla dzieciaka. Przedszkola niepaństwowe maja w niektórych przypadkach tak fantastyczne oferty, rozwijający program, że szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Dla przykładu Akademia Małych Tygrysków - super wychowawcy, niezły program edukacyjny, szczególnie jeżeli chodzi o naukę języków obcych. Myślę, że warto byłoby się nad tym zastanowić.
   
 6. aniam141

  aniam141 Wrześniowe mamy 2008

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Wszystko fajnie ale nie kazdego stać na prywatne przedszkole a dwa to nie zawsze prywatne jest lepsze od państwowego . w oaństwowych też sa zajęcia dodatkowe .
  A Twój post to jak reklama wyglada :)
   
 7. mamaA

  mamaA Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To prawda- nie każdego stać. Jeśli jednak możemy sobie pozwolić na taki luksus( może kosztem czegoś innego) to lepiej zdecydować się na taką opcje. Pewnie,że nie każde przedszkole prywatne jest dobre,ale akurat te o którym pisze tosinka tak. Sama żałuje teraz ,że mój synek tam nie chodzi. aniam pisze,że w przedszkolach państwowych też są zajęcia dodatkowe- to oczywiście prawda, pytanie tylko o poziom tych zajęć...Nie zrozumcie mnie źle, nie chce nikogo atakować czy namawiać. Wnioskuję po prostu z doświadczeń moich i znajomych. Każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej, to trochę smutne,ze niektóre już na początku swojej edukacji mają ułatwiony start a inne nie
   
 8. Karina80

  Karina80

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czasem w przedszkolach prv też wymagają dokumentów 9spotkałam się z tym kiedyś (w przedszkolu matka nie mająca praw chciała odebrać dziecko i były problemy)...
  Ja też polecam jednak przedszkola prywatne, a raczej niepubliczne (bo jak się dowiedziałam to różnica). Moje dziecko chodzi do prywatnego i jestem zadowolona.
   
 9. eZOJA

  eZOJA Życie jest pięne :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Z góry dziekuje za odp.
  Moj Marcelek w listopadzie skończy 3 latka i nie dostał się do przedszkola, bo ja nie pracuje.
  (nie pojde do pracy puki mlody nie pojdzie do przedszkola, bylam 2-3 dni w pracy ale nie mam co z dzieckiem zrobic na dluzsza mete!)
  Moj Marcelek od 2 roku zycia robi potrzeby do wc, sam je i swietnie mówi.
  Dowiedzialam sie, że do przedszkola zostało przyjete dziecko, ktore w marcu skonczylo 2 latka, robi w pieluche i prawie nie mowi.

  Kto ma pierwzenstwo??!! Prosze dajcie jakis link z ministerstwa oswiaty kto ma pierwszensto bo chce to dyrektorce pokazac. No chyba ze moj nie ma pierwszenstwa...
  Jestem rozrzalona i wsciekla!
  :wściekła/y:
   
  Ostatnia edycja: 2 Sierpień 2010
 10. reklama
 11. shenen

  shenen Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej Larvuniu :)


  § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
  i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do
  szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr
  26, poz. 232 z późn. zm.) stanowi, iż do przedszkola i oddziału przedszkolnego,
  zorganizowanego w szkole podstawowej, w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:
  - sześcioletnie, odbywające roczne przygotowanie przedszkolne;
  - matek lub ojców samotnie je wychowujących;
  - matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień
  niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do
  samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów;
  - umieszczone w rodzinach zastępczych.  I to wszystko... Takie kryteria jak samodzielność ustala chyba dyrektor placówki, więc myślę że to do niego/do niej powinnaś się zwrócić i po prostu porozmawiać.
  Doskonale Cię rozumiem, że nie możesz podjąć pracy dopóki mały nie ma zapewnionej opieki, sama miałam ten problem , na szczęście Magda została przyjęta od września. Ale - dlatego, że jej starsza siostra chodzi do tego samego przedzkola. U nas właśnie to też jest jednym z "wewnętrzych" kryteriów pierwszeństwa w przyjęciach - rodzeństwo uczęszczające do tej samej placówki.
   
 12. eZOJA

  eZOJA Życie jest pięne :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dziekuje shenen
  Bylam przekonana, ze pierwszenstwo maja dzieci blizej 3 lat i te ktore sa odpieluchowane a nie "po znajomosci" :confused2:
  Jestes pewna, ze reszte kryteriow to wewnetrzne ustalenia kazdego przedszkola? Szkoda, ze nie ma w punktach wyszczegolnionych kto po kolei ma pierwszenstwo.... a nie tylko samotne matki itp... czuje sie dyskriminowana :crazy:
   

Poleć forum